Visi jaunumi

Uguns, zādzības un dabas stihijas uzņēmumiem gadā nodara postījumus vairāku miljons eiro apmērā

2022. gada 6. dec.
Visi jaunumi

Uguns, zādzības un dabas stihijas uzņēmumiem gadā nodara postījumus vairāku miljons eiro apmērā

2022. gada 6. dec.

Biznesa pasaulei izaicinošos laikos uzņēmumi ir tendēti koncentrēties uz «noturēšanos virs ūdens» un jaunu iespēju meklēšanu, nereti novārtā atstājot šķietami mazāk svarīgus jautājumus kā dažādu apdraudējumu novēršana. Taču apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati rāda, ka uzņēmumus ļoti bieži piemeklē nepatīkamas likstas, kuru radīto seku novēršanai ar pašu spēkiem var nepietikt. Uguns, cilvēku tīša un nejauša rīcība, kā arī klimata pārmaiņu izraisītās dabas stihijas Latvijas uzņēmumiem gadā nodara zaudējumus vairāku miljonu eiro vērtībā.

Aizvadītajā gadā BTA saņēmusi vairāk nekā 100 atlīdzības pieteikumus no Latvijas uzņēmumiem par īpašuma bojāšanu un zādzībām. To vidū ir gan pavisam nejauši nodarīts kaitējums, piemēram, sniega šķūrētājam izgāžot ražotnes vārtus, gan rūpīgi izplānota zādzība ar ielaušanos, sabojājot signalizācijas sistēmu. Postījumu seku novēršanas izmaksas svārstās amplitūdā no dažiem desmitiem līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Vidējās katra apdrošināšanas gadījuma izmaksas ir virs 2000 eiro, kas ir nopietni neplānotie izdevumi maziem un vidējiem uzņēmumiem. 

Vēl lielākus postījumus uzņēmumiem nodarījis uguns. Kopš pagājušās apkures sezonas sākuma BTA Latvijas uzņēmumiem atlīdzinājusi zaudējumus 670 tūkstošu eiro apmērā. Pieteikumu vidū bijusi gan tirdzniecības kioska izdegšana, gan ugunsgrēks biroja telpās, gan atkritumu tvertnes aizdegšanās pagalmā. Katra apdrošināšanas gadījuma izmaksātā kompensācijas vidējā summa pārsniegusi 40 tūkstošu eiro, kas jau būtu nopietns trieciens arī lieliem uzņēmumiem, ja tie nebūtu apdrošināti. 
Apdrošinātājs aizvien biežāk saņem atlīdzības pieteikumus arī par dabas stihiju nodarītajiem zaudējumiem. 2022. gadā klimata parādību izraisīto apdrošināšanas pieteikumu daudzums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pieauga par aptuveni 30%. Tiek prognozēts, ka ar katru gadu pieaugums būs vēl 20% apmērā. Visbiežāk un lielāko kaitējumu uzņēmuma īpašumam nodara lietus un vētras. Stihijas ne tikai sabojā ēkas, pārrauj elektrības vadus vai izskalo teritoriju, bet arī uz laiku paralizē uzņēmuma darbību, dažkārt izraisot reālus maksātnespējas draudus.

«Ikdienā saņemot atlīdzības pieteikumus, redzam, ka likstas piemeklē pat ļoti atbildīgus uzņēmējus, kuri šķietami par visu ir padomājuši. Tieši tādēļ viņiem ir arī apdrošināšanas polise. Ļoti bieži pieteikumu pavada neslēpts izbrīns par to, kā negadījums vispār varēja notikt - viss šķita droši un gadiem ilgi nekas ļauns nebija atgadījies. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka uzņēmējdarbībā ir svarīgi sagatavoties visnegaidītākajiem pavērsieniem un parūpēties arī par apdrošināšanu,» saka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Viņš arī aicina biznesa vadītājus atbildīgi novērtēt savu īpašumu un norādīt tā patieso vērtību apdrošināšanas līgumā. Ir bijuši gadījumi, kad klients apdrošinājis īpašumu par minimālo summu tikai tādēļ, ka to prasījusi īpašuma iegādei naudu aizdevusī banka, taču pēc ugunsgrēka izrādījies, ka zaudējumi ir krietni lielāki nekā polisē paredzētā maksimālā apdrošināšanas vērtība. Līdz ar to starpību bankai nācies atmaksāt pašam komersantam.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}}
{{risk.title}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.