Ceļojumu apdrošināšana

Izbaudi ceļošanu! Iegādājies apdrošināšanu laikus un esi pasargāts no negadījumiem.

Jūties droši jebkurā situācijā

Elastīga darbinieku maiņa līgumā

Pasargā no negadījumiem ceļojuma laikā

Izdevīgi nosacījumi atkārtotu braucienu apdrošināšanai
ceļojumu apdrošināšana ceļojumu apdrošināšana

Biežāk uzdotie jautājumi

Mūsu priekšrocības:

 • piedāvājam visplašāko Ceļojumu apdrošināšanas programmu klāstu, tai skaitā speciāli izstrādātas programmas studentiem, kuri dodas mācīties uz ārvalstīm, tālbraucējiem un fiziskā darba veicējiem, kuri dodas strādāt uz ārvalstīm;
 • BTA ir vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kurai ir savs ceļojumu palīdzības dienests. Zvanot uz BTA ceļojumu palīdzības dienestu, jebkurā diennakts laikā klients saņems viskompetentākās un detalizētākās konsultācijas dzimtajā valodā saistībā ar ceļojumu apdrošināšanu;
 • BTA ir vienīgā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kura noteikto programmu ietvaros atlīdzina izdevumus sakarā ar notikušo teroristisko aktu Eiropas teritorijā ne tikai par medicīniskajiem izdevumiem, bet arī par ceļojuma anulāciju un ceļojuma pārtraukšanu.

Izvēloties Ceļojumu apdrošināšanas programmu, jāņem vērā iespējamo risku varbūtība ceļojuma galamērķī. Programmās ar plašāku risku segumu ir noteiktas lielākas apdrošinājuma summas uz katru no programmās iekļautajiem riskiem, tāpēc, dodoties tālākos ceļojumos, iesakām izvēlēties programmas ar plašāku risku segumu. Lai uzzinātu detalizētu informāciju par katru no polisē iekļautajiem riskiem, aicinām pirms došanās ceļojumā iepazīties ar BTA Ceļojumu apdrošināšanas noteikumiem.

Ceļojumu apdrošināšanas polises aizsardzība ir spēkā polisē norādītājā teritorijā ārpus Latvijas Republikas robežām. Ceļojumu apdrošināšanas polisi vari iegādāties, norādot šādu darbības teritoriju:

 • Eiropa (visas Eiropas valstis, tai skaitā Turcija, Tunisija, Ēģipte, Izraēla, Krēta, Kipra, Kanāriju salas, Armēnija, Gruzija, Azerbaidžāna),
 • Baltijas jūras teritorija (polise darbojas Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Somijā un Zviedrijā),
 • Krievijas Federācija vai Baltkrievija,
 • visa pasaule.

Ceļojumu apdrošināšanas polisi atkarībā no Tava plānotā brauciena vai ceļojuma ilguma vari iegādāties ar darbības laiku, sākot no vienas dienas līdz 365 dienām.

Ja veic regulārus darījumu braucienus, piedāvājam iegādāties Ceļojumu apdrošināšanas polisi ar darbības laiku viens gads, kura ietvaros tiks nodrošināta aizsardzība visu braucienu laikā gada ietvaros. Šajā gadījumā pats vari norādīt, kāds būs maksimālais katra atsevišķā brauciena ilgums. Maksimālais viena brauciena ilgums var būt 30, 60 vai 90 dienas pēc Tavas izvēles.

EVAK jeb Eiropas veselības apdrošināšanas karte ir visām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm (Īslande, Norvēģija, Lihtenšteina), kā arī Šveices Konfederācijai kopīgs dokuments, kas dod tiesības šo valstu iedzīvotājiem saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. EVAK tiek pieņemta ārvalstu klīnikās, kas ir noteiktas valsts Slimokases biedrs un kas ir akceptējušas EVAK pieņemšanu. Tātad, pirms vēršaties ārvalstīs pēc medicīniskās palīdzības, iesakām iepriekš painteresēties, vai attiecīgā klīnika pieņem EVAK.

EVAK karti bezmaksas var noformēt un saņemt visi Latvijas Republikas iedzīvotāji, tāpēc, dodoties uz ārvalstīm, noteikti noformē EVAK karti. Plašāku informāciju par EVAK kartes noformēšanas un saņemšanas iespējām lasi Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Kāpēc nepieciešama BTA Ceļojumu apdrošināšana, ja ir noformēta EVAK karte?

 • EVAK karte nesedz klienta transportēšanas, repatriācijas, kā arī ātrās palīdzības/glābšanas dienestu sniegto pakalpojumu izdevumus un pacienta iemaksas, kas var veidot ļoti ievērojamas izmaksas.
 • Arī tajā gadījumā, kad klients nonāk ārvalstīs klīnikā, kas pieņem EVAK, klientam pašam būs jāsedz pacienta iemaksas tādā apmērā, kādas tās ir noteiktas attiecīgajā valstī. Ja Latvijā pacienta iemaksas ir salīdzinoši nelielas, tad Eiropā pacienta iemaksa varētu būt pat vairāk nekā 10 reižu lielāka.
 • Izmantojot EVAK, ārvalstu klīnika apmaksu no Latvijas valsts budžeta saņems divu gadu laikā, tāpēc vairumā gadījumu privātās klīnikas, tai skaitā zobārsti, slēpošanas kūrortu klīnikas, atsakās pieņemt EVAK.
 • EVAK karte nenodrošina aizsardzību pret citiem riskiem, kas varētu gadīties ceļojumu vai ārvalstu braucienu laikā.

Piemērs, kas atspoguļo EVAK un Ceļojumu apdrošināšanas nepieciešamību:

Kādai Latvijas iedzīvotājai, atrodoties Eiropas Savienības valstī, pēkšņi pasliktinājās veselības stāvoklis, kā rezultātā sieviete tika ievietota klīnikā. Kad veselības stāvoklis nedaudz uzlabojās un viņu bija iespējams evakuēt uz mītnes zemi, rēķins par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem bija 24 000 EUR. 
Ņemot vērā, ka Latvijas iedzīvotājai bija EVAK, visu summu viņai nebija jāsedz no saviem personīgajiem līdzekļiem. EVAK sedza 75 % (18 000 EUR) no medicīniskajiem izdevumiem, pārējos - 25% (6 000 EUR) būtu jāsedz sievietei pašai, ja viņai nebūtu bijusi BTA Ceļojumu apdrošināšanas polise. Medicīniskās evakuācijas izmaksas, ko nesedz EVAK, bija 4 300 EUR.

Ja sieviete papildu drošībai, ko nodrošina EVAK, nebūtu iegādājusies BTA Ceļojumu apdrošināšanu, viņai no saviem personīgajiem līdzekļiem par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem ārvalsts klīnikā un medicīnisko evakuāciju uz Latviju būtu jāsamaksā 10 300 EUR. Šajā gadījumā šo summu sedza BTA.

Ja noticis negadījums, atrodoties ārvalstīs, veic šādas darbības:

Zvani uz polisē norādītajiem BTA diennakts ceļojumu palīdzības dienestu pa tālruņiem:

 • (+371) 26 12 12 12

Mēs sniegsim operatīvu palīdzību un konsultāciju, kā rīkoties tālāk konkrētajā situācijā.

Pēkšņi saslimstot vai notiekot nelaimes gadījumam kādā no zemāk norādītajām valstīm, vari zvanīt arī mūsu sadarbības partneriem konkrētajā valstī pa tālruņiem:

 • Turcijā* – (+90 242) 310 44 44
 • Ēģiptē* – (+20 122) 104 27 43
 • Grieķijā – (+30) 28970 41 777
 • Bulgārijā – (+359) 529 198 27
 • Taizemē, Indonēzijā, Bali – (+7) 495 989 11 20
 • Ukrainā, Moldovā – (+38 050) 842 03 03
 • Baltkrievijā – (+375) 29 103 64 24
 • Krievijas Federācijā – (+7) 495 989 11 20
 • Spānija (+34) 931 70 22 86

* Atrodoties Turcijā un Ēģiptē, lai izvairītos no iespējamām problēmām, pēc medicīniskās palīdzības jāvēršas tikai mūsu līgumorganizācijās.

 • Zvanot uz norādītajiem tālruņiem, mūsu darbinieki vai sadarbības partneri palīdzēs nokārtot formalitātes, kas saistītas ar medicīnas iestādēm, sniegs rakstisku medicīnas pakalpojumu apmaksas garantiju, lai Tev nav jātērē savi personīgie finanšu līdzekļi, kā arī palīdzēs dažādu citu jautājumu risināšanā.
 • Ja par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem vai kādu citu Ceļojumu apdrošināšanas polisē iekļauto apdrošināšanas aizsardzības gadījumu, Tev bija jānorēķinās ar personīgajiem līdzekļiem, noteikti saglabā maksājumu apliecinošos dokumentus (čekus, stingrās uzskaites kvītis). Tāpat arī noteikti saglabā citus atlīdzību pamatojošus dokumentus – medicīnas iestādes izziņas, aviokompānijas izsniegtu apstiprinājumu par bagāžas aizkavēšanu, bojāšanu vai nozaudēšanu, tiesībaizsardzības iestāžu izdotu dokumentu u.tml. Detalizētu iesniedzamo dokumentu sarakstu atradīsi Ceļojumu apdrošināšanas noteikumos vai zvanot uz BTA klientu atbalsta dienestu 26121212.
 • Atgriežoties Latvijā, piesaki atlīdzības gadījumu Mans BTA. Autorizējoties klientu portālā, noformēt atlīdzības pieteikumu ir iespējams ātri un ērti, neizejot no mājas un bez liekiem telefona zvaniem.

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments
(iepriekšējā redakcija)

Ceļojumu apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr.15-1  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 09.05.2016.)

Vispārējie apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr. 4  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)

Noteikumi Nr. 3  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)

Ja Apdrošinātajam ir diagnosticēta saslimšana ar COVID-19 (slimība, ko izraisa koronavīruss SARS-CoV-2), apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta tikai par apdrošinātajiem riskiem “Medicīniskie izdevumi”, “Repatriācija”, “Medicīniskā evakuācija”, “Izdevumi cietušā pavadītājam”, ievērojot turpmāko:

 • tikai par tiem iepriekš minētajiem apdrošinātajiem riskiem, kuri apdrošināšanas līgumā (polisē) ir atzīmēti kā apdrošināti;
 • nepārsniedzot katram no iepriekš minētajiem apdrošinātajiem riskiem apdrošināšanas līgumā (polisē) noteikto apdrošinājuma summu un maksimālo apdrošināšanas atlīdzības apmēru 40 000 EUR

Papildu “COVID-19 saslimšanas apdrošināšana” attiecas uz apdrošinātajiem riskiem “Ieplānotā ceļojuma anulācija”* un/vai “Ceļojuma pārtraukšana”** šādos gadījumos, ja apdrošināšanas polisē nepārprotami ir apdrošināti iepriekš norādītie riski un apdrošināts Papildu risks – “COVID 19 saslimšanas apdrošināšana”:

Apdrošinātā riska “Ieplānotā ceļojuma anulācija” gadījumā BTA segs Apdrošinātā izdevumus, ja:

- Apdrošinātajam vai Apdrošinātā Ģimenes loceklim (t.sk. otrās pakāpes radinieki), ar kuru kopā bija paredzēts doties Ceļojumā, turpmāk – Ģimenes loceklis, pirms Ceļojuma sākuma Latvijas Republikā ir diagnosticēta saslimšana ar COVID-19 un noteikta izolācija***, kas daļēji vai pilnīgi pārklājas ar Ceļojuma datumiem;

- Apdrošinātajam vai Apdrošinātā Ģimenes loceklim tiek atteikta iekāpšana Pārvadātāja transportlīdzeklī, izbraucot no Latvijas Republikas, saistībā ar pozitīvu COVID-19 noteikšanas testu.

Apdrošinātā riska “Ceļojuma pārtraukšana” gadījumā BTA segs Apdrošinātā izdevumus, ja:

- Apdrošinātajam Ceļojumā tiek diagnosticēta saslimšana ar COVID-19 un noteikta izolācija;

- Apdrošinātajam Ceļojumā tiek atteikta iekāpšana Pārvadātāja transportlīdzeklī, atgriežoties uz Latvijas Republiku, saistībā ar pozitīvu COVID-19 noteikšanas testu.

Apdrošināšanas atlīdzība apdrošinātajiem riskiem “Ieplānotā ceļojuma anulācija” un “Ceļojuma pārtraukšana” tiek izmaksāta, ievērojot turpmāko:

- nepārsniedzot apdrošināšanas līgumā (polisē) noteikto apdrošinājuma summu un maksimālo apdrošināšanas atlīdzības apmēru 1000 EUR katram apdrošinātajam riskam;

- ja apdrošināšanas līgums (polise) ir noslēgts un apdrošināšanas prēmija pilnā apmērā samaksāta BTA ne mazāk kā 5 dienas pirms ieplānotā Ceļojuma sākuma;

- Apdrošināšanas līguma (polises) noslēgšanas brīdī Apdrošinātais vai Apdrošinātā Ģimenes loceklis neatradās karantīnā**** vai izolācijā un/vai Apdrošinātajam vai Apdrošinātā Ģimenes loceklim netika diagnosticēta saslimšana ar COVID-19;

- COVID-19 noteikšanas tests ar tam sekojošo pozitīvo rezultātu ir veikts ne ātrāk kā 72 stundu laikā pirms vai pēc apdrošināšanas līguma (polises) noslēgšanas brīža;

- apdrošināšanas līguma (polises ) noslēgšanas brīdī Apdrošinātais un Apdrošinātā Ģimenes loceklis atradās Latvijas Republikā;

- tiek kompensēti Apdrošinātā uzturēšanās izdevumi Ceļojumā, kas radušies no izolācijas noteikšanas dienas un iepriekš rezervētas un apmaksātas naktsmītnes pēdējās izmantošanas dienas, bet nepārsniedzot 75 EUR par nakti un kopumā nepārsniedzot 10 naktis (attiecas tikai uz apdrošināto risku “Ceļojuma pārtraukšana” );

- ir ievēroti attiecīgajā valstī noteiktie ieceļošanas ierobežojumi, kas publicēti Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapā, un uz Ceļojuma sākuma dienu Ceļojuma starpposmā vai galamērķī nav noteikti ieceļošanas ierobežojumi.

* Ja esat izvēlējies Optimālo, Optimālo+, Zelta vai VIP programmu.

** Ja esat izvēlējies Zelta vai VIP programmu.

***Izolācija - pilnīga norobežošanās no veseliem cilvēkiem. Attiecas uz personām, kas saslimušas ar COVID-19.

*****Karantīna – sociālā distancēšanās, attiecas uz personām, kuras ir bijušas saskarsmē ar COVID-19 saslimušo personu, bet jūtas veseli un neizjūt simptomus. Šī apdrošināšanas līguma (polises) ietvaros par karantīnu netiek uzskatīta profilaktiska karantīna vai sociālā distancēšanās pirms brīvas pārvietošanās pa valsts teritoriju.

 

Mēs ar Tevi sazināsimies

Aizpildi formu un mēs ar Tevi sazināsimies par izvēlēto tēmu.

* Ar zvaigznīti atzīmētie lauki jāaizpilda obligāti.

Piekrītu saņemt BTA īpašos piedāvājumus un jaunumus e-pastā.

Es apstiprinu, ka esmu iepazinies ar Privātuma aizsardzību BTA.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}} {{value}}
insurance_option_subtitle
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{ transform.translate('upgrade_offer', 'nba') }}
{{ popupService.current.data.nba.heading }}
{{ popupService.current.data.nba.text }}
{{ transform.translate('btar_one_dashboard_due', 'dashboard') + ' ' + popupService.current.data.start_date_short }}
Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.