Visi jaunumi

BTA Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms 2020.gadā sasniedz 208,5 milj. eiro

30 aprīlis, 2021

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2020.gadā sasniedza 208,5 milj. eiro, kas ir par 7% mazāk salīdzinot ar to pašu periodu 2019.gadā. Savukārt atlīdzībās BTA Baltijā 2020.gadā izmaksāja kopumā 127,8 milj. eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2019.gadā.

“2020.gads Covid-19 pandēmijas dēļ visās Baltijas valstīs bija izaicinājumu pilns un tas atstāja ietekmi uz visiem apdrošināšanas tirgus dalībniekiem, to attīstību un nākotnes plāniem. Taču BTA spēja lieliski tikt galā ar šo situāciju, saglabāt mērķtiecību un pierādīt savu augsto pievienoto vērtību klientiem un sadarbības partneriem. Ieviešot ierobežojošus pasākumus 2020. gada martā Baltijas valstīs, BTA pieredzēja ievērojamu spiedienu patērētāju un uzņēmumu pieprasījuma pēc apdrošināšanas produktiem samazināšanās un vienlaikus arī cenu samazināšanās dēļ, galvenokārt, transportlīdzekļu apdrošināšanas biznesā. Taču, neskatoties uz to, BTA izdevās saglabāt prēmiju apjomus tādos produktu veidos kā Veselība, Īpašums un citos. 2020. gads bija BTA informācijas tehnoloģiju risinājumu un iekšējo procesu pilnveidošanas gads, veicot pāreju no darba birojā uz darbu no mājām. Veiksmīgā pāreja un spēja nodrošināt klientiem nepārtraukti augstu apkalpošanas līmeni pierādīja, ka BTA stratēģiskais lēmums iepriekš – koncentrēties uz tehnoloģisko risinājumu uzlabošanu un iekšējo procesu efektivitāti – ir bijis pareizs. Arī stabilā maksātspējas attiecība ir viena no galvenajām norādēm, ka mūsu bizness ir ļoti stabils un ļauj mums nodrošināt uzticamību un aizsardzību pārmaiņu un piesardzības laikā,” skaidro BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Kopējais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2020.gadā sasniedza 208.5 milj. eiro, kas ir par 7,2% mazāk nekā 2019.gada tajā pašā periodā: pērn BTA Latvija parakstīja bruto prēmijas 79,6 milj. eiro apmērā (-4,9%), Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 103,6 milj. eiro (-9,3%), savukārt Igaunijā BTA bruto parakstīto prēmiju apmērs bija 25,3 milj. eiro apjomā (-5,1%).

BTA Baltijā 2020.gadā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā – 68,1 milj. eiro, kas ir par 10,6% mazāk nekā 2019.gadā. KASKO apdrošināšanas veidā, kas ir otrajā vietā, tika parakstītas bruto prēmijas 50,0 milj. eiro apmērā un tas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt nozīmīgākais pieaugums un trešais lielākais veids BTA Baltijas portfelī pēc bruto parakstītajām prēmijām 2020.gadā ir Veselības apdrošināšana – 27,9 milj. eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā 2019.gadā.

“2020.gadā BTA turpināja iesāktos projektus un ierosināja jaunus, tādējādi nodrošinot ieguldījumu attīstībai ilgtermiņā. Jāuzsver BTA darbinieku milzīgais un neatsveramais ieguldījums vairāku ļoti nozīmīgu projektu īstenošanā, turpinot radīt inovācijas un pilnveidot iekšējos procesus, pievēršot uzmanību inovatīvu produktu radīšanai un piedāvājot klientiem ar vien jaunas iespējas, kā saņemt BTA pakalpojumus klātienē un attālināti. Piemēram, tika veiktas apjomīgas izmaiņas BTA Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tīmekļa vietņu un Veselības apdrošināšanas mobilo lietotņu funkcionalitātē, radot apdrošināšanas tirgū vēl nepieredzētus jauninājumus. Pateicoties šiem un citiem projektiem, BTA 2020.gadā saņēma augstu atzinību no akcionāra un kļuva par inovatīvāko uzņēmumu grupā. Vēlreiz jāsaka milzīgs paldies visiem mūsu darbiniekiem un partneriem par izcilu darbu un pūlēm BTA veiksmes stāsta veicināšanā,” uzsver V. Štokmaiers.

BTA Latvijā 2020.gadā uzlaboja rādītājus nozīmīgākajā veidā – Veselības apdrošināšanā, sasniedzot 23,3 milj. eiro, kas ir par 5,1% vairāk nekā 2019.gadā. Otrs lielākais veids pagājušajā gadā Latvijā bija KASKO apdrošināšana, kur parakstītas bruto prēmijas 15,8 milj. eiro vērtībā un tas ir par 10,8% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt trešajā vietā 2020.gadā ierindojās Īpašumu apdrošināšanas veids, kurā sasniegs bruto parakstīto apjoms 14,6 milj. eiro apmērā, tādējādi tas ir par 4,7% vairāk nekā 2019.gadā.

Lietuvā BTA nozīmīgāko daļu no bruto parakstītajām prēmijām aizņēma OCTA veids ar 48,6 milj. eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2019.gadā. Otrs lielākais apdrošināšanas veids Lietuvā pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma 2020.gadā ir KASKO ar 25,5 milj. eiro un tas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt trešais lielākais bruto parakstīto prēmiju apmērs Lietuvā ir Īpašumu apdrošināšanā – 8,1 milj. eiro. Pēc finanšu uzskaites datiem 2020.gadā bruto parakstīto prēmiju apjoms Īpašuma apdrošināšanas veidā samazinājās par 36% salīdzinot ar 2019.gadu (dēļ izmaiņām finanšu uzskaites principos), bet neņemot vērā šīs uzskaites korekcijas, prēmiju apjoms palielinājās par 16%.

BTA Igaunijā pagājušajā gadā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids ir KASKO, sasniedzot 8,8 milj. eiro, kas ir par 8.9% mazāk nekā 2019.gadā, tam seko OCTA ar 7,7 milj. eiro un tas ir par 7,3% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt trešais lielākais veids Igaunijā ir Īpašuma apdrošināšana, kurā parakstītas bruto prēmijas kopumā 3,4 milj. eiro apmērā, nodrošinot 31,7% pieaugumu, salīdzinot ar 2019.gada datiem.

BTA Baltijā 2020.gadā izmaksāja atlīdzības 127,8 milj. eiro apmērā, kas ir par 8% mazāk nekā 2019.gada tajā pašā periodā. Vislielākais atlīdzību pieteikumu apjoms bija par OCTA apdrošināšanas gadījumiem 44,3 milj. eiro (-5,8%) apmērā, kam seko KASKO ar 31,8 milj. eiro (-1,4%), kā arī Veselības apdrošināšana ar 20,9 milj. eiro (+6,1%).

Aizvadītajā gadā Latvijā BTA visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas Veselības apdrošināšanā – 18,0 milj. eiro (+3,6%) apmērā. Par KASKO veidā pieteiktiem gadījumiem veiktas izmaksas 11,3 milj. eiro (+3,6%), savukārt par OCTA gadījumiem izmaksāto atlīdzību apjoms sasniedza 9,0 milj. eiro (-16,8%).

Lietuvā BTA visvairāk atlīdzību izmaksāja OCTA veidā – 30,1 milj. eiro (-1,7%), bet par KASKO apdrošināšanas gadījumiem tika veiktas izmaksas 13,5 milj. eiro (-4,1%) apmērā. Savukārt trešais nozīmīgākais veids ir Īpašuma apdrošināšana, kurā veiktas atlīdzību izmaksas 4,7 milj. eiro (+14,4%) apmērā.

BTA Igaunijā visvairāk izmaksātas pieteiktās atlīdzības KASKO veidā, sasniedzot 7,0 milj. eiro (-3.8%) apmēru. Par OCTA apdrošināšanas gadījumiem Igaunijā izmaksātas atlīdzības 5,2 milj. eiro (-6,7%) apmērā, bet par Īpašuma apdrošināšanu – 1,1 milj. eiro (-74,9%) apjomā.

2020.gadā BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem ir 14,2 milj. eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 2,2 milj. eiro, Lietuvā 9,8 milj. eiro, bet Igaunijā 2,3 milj. eiro.

"2021.gadā daudzējādā ziņā tālākos plānus ietekmēs apdrošināšanas tirgus attīstība, kas, savukārt, ir cieši saistīta ar pandēmijas izraisīto ierobežojumu pakāpenisku atcelšanu un ekonomikas atveseļošanos. Tomēr, neskatoties uz esošās situācijas stabilizācijas tempu, BTA plāno turpināt pilnveidot iekšējos un ārējos procesus, paaugstināt produktu kvalitāti, attīstīt un dažādot komunikācijas kanālus, kā arī ieguldīt darbinieku apmierinātības un zināšanu līmeņa celšanā. Tie ir pamata nosacījumi vēl augstākiem sasniegumiem ilgtermiņā,” norāda V. Štokmaiers.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.