Visi jaunumi

Skolēnu brīvlaikā bērni savainojušies krītot no kokiem, braucamrīkiem un sporta treniņos

2023. gada 24. aug.
Visi jaunumi

Skolēnu brīvlaikā bērni savainojušies krītot no kokiem, braucamrīkiem un sporta treniņos

2023. gada 24. aug.

Aizvadītais skolēnu vasaras brīvlaiks, kā ierasts, nesis gan daudz aizraujošus un priecīgus brīžus bērniem, gan arī sāpīgus negadījumus neuzmanīgākajiem vasarniekiem un pārdzīvojumus viņu vecākiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) saņēmusi desmitiem atlīdzības pieteikumu no vecākiem, kuru apdrošinātie bērni vasarā guvuši visdažādākos savainojumus.

Vasaras negadījumu saraksta augšgalā dominē «žanra klasika» – kritienos no koka vai citiem paaugstinājumiem gūti sasitumi un kaulu lūzumi, batutā piedzīvotas traumas, kā arī savainojumi nokrītot no visdažādākajiem braucamrīkiem. To vidū ir velosipēdi, elektriski skrejriteņi, skrituļdēļi un skrituļslidas. Nav izticis arī bez traumām sporta nodarbībās, jo īpaši futbola un basketbola, kā arī no uzkāpšanas uz asiem priekšmetiem.

Mazākie savainojušies izkrītot, vai pārgalvīgi izlecot no šūpolēm, vai arī sagriežot plaukstas ar nazi, kad apņēmīgi centās palīdzēt vecākiem pagatavot ēdienu. Pārdzīvojumus sagādājuši arī publiskās vietās bez pavadas skraidoši suņi bez uzpurņa, kas iekoduši bērniem. Kā arī reģistrēti vairāki neparastāki gadījumi. Piemēram, bērns nokrita uz eskalatora un guva grieztu brūci apakšstilbā, ko nācās šūt.

Diemžēl arī šovasar fiksēti vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti skolēni. Tomēr laimīgā kārtā visi BTA saņemtie atlīdzības pieteikumi bijuši ar salīdzinoši viegliem savainojumiem. Tie radušies automašīnai nelielā ātrumā uzbraucot bērnam uz gājēju pārejas, sabiedriskā transporta pieturās, vai ietriecoties citā transporta līdzeklī, kurā tobrīd atradies nepilngadīgais. Lielākā izmaksātā kompensācija ir 650 eiro.

«Vasaras brīvlaikā piedzīvoto negadījumu statistika vēlreiz pierāda, ka vecāki nespēj pasargāt bērnus no visiem apdraudējumiem veselībai, jo bieži vien savainojumi tiek gūti sadzīviskās situācijās mammas vai tēta acu priekšā. Tāpat pastiprināti ir jāvērš uzmanība, ka atgriežas aktīvais skolas laiks, atgādinot ceļu satiksmes noteikumus savām atvasēm. Taču vecāki pilnīgi noteikti var parūpēties, jau laikus, par nelielu savu sirdsmieru, iegādājoties Nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kas padarīs ārstēšanu un rehabilitācijas nodarbības pieejamākas,» BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš atgādina, ka situācija medicīnas nozarē joprojām ir saspringta un uz valsts apmaksātiem ārstēšanas pakalpojumiem var nākties gaidīt ilgi.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}} {{value}}
insurance_option_subtitle
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{ transform.translate('upgrade_offer', 'nba') }}
{{ popupService.current.data.nba.heading }}
{{ popupService.current.data.nba.text }}
{{ transform.translate('btar_one_dashboard_due', 'dashboard') + ' ' + popupService.current.data.start_date_short }}
Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.