Visi jaunumi

Sējumiem šoziem nodarīto postījumu apmērs varētu sasniegt 3 miljonus eiro

2022. gada 28. apr.
Visi jaunumi

Sējumiem šoziem nodarīto postījumu apmērs varētu sasniegt 3 miljonus eiro

2022. gada 28. apr.

Sniegiem bagātā un aukstā ziema iedragājusi zemnieku cerības uz labu ziemāju ražu – šobrīd jau saņemti vairāk kā 300 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par sējumiem nodarītajiem postījumiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrībai “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) iesniegto pieteikumu skaits turpina augt, un apdrošinātājs lēš, ka kopējā izmaksātā kompensācija varētu sasniegt 3 miljonus eiro.

Latvijas klimatiskajiem apstākļiem raksturīgi aukstā ziema ar pamatīgu snigšanu, salu un pavasara priekšvakarā arī cietu sērsnu atnesa prieku bērniem, taču ne lauksaimniekiem. Jo īpaši valsts vidienē un austrumu rajonos, kur sējumi izsala vai gāja bojā zem biezās sniega segas. Vislielākie zaudējumi nodarīti Alūksnes un Valmieras novados.

Kurzemē un Zemgalē sniegs ziemājus skāris mazāk, taču tur vairāk izjusta aukstuma ietekme. Daļā labības lauku ziemāji ir izsaluši, bet citos, jo īpaši mežu tuvumā esošajos, «uzdarbojušies» meža zvēri. Ēdiena meklējumos, zālēdāji izrakājuši laukus un apēduši sulīgos stiebrus. Nedarbos jau kopš rudens piepalīdzējuši arī putni, izkašājot un apēdot sēklas.

«Apkopojot no lauksaimniekiem saņemto informāciju, prognozējam, ka kopumā tiks iesniegti vismaz 300 pieteikumi atlīdzināt ziemāju sējumiem nodarītos zaudējumus. Līdz šim lielākā izmaksātā kompensācija vienai saimniecībai bijusi 180 tūkstoši eiro, bet kopumā zemnieki par apdrošinātajām sējumu platībām saņems vairāk nekā trīs miljonus eiro,» lēš BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

BTA ir Latvijas tirgus līderis sējumu apdrošināšanā, un uzņēmums jau vairākus gadus zemniekiem piedāvā apdrošināt labību, pākšaugus un eļļas augus. BTA arī ir pirmais apdrošinātājs Latvijā, kas piedāvā iespēju apdrošināties pret meža zvēru un putnu nodarītajiem postījumiem, kā arī trešās personas prettiesisku rīcību, zibens spērienu un uguns risku.


Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.