Visi jaunumi

Atlīdzību par atceltiem avioreisiem pieprasījuši vairāk Latvijas ceļotāju nekā divos iepriekšējos gados kopā

2022. gada 25. jūl.
Visi jaunumi

Atlīdzību par atceltiem avioreisiem pieprasījuši vairāk Latvijas ceļotāju nekā divos iepriekšējos gados kopā

2022. gada 25. jūl.

Pēc divām klusām vasarām ar jaunu sparu atsākusies ceļošana, šogad cilvēkiem atnes gan spēcīgus pozitīvus iespaidus, gan vilšanos par nespēju laikā nonākt galamērķī un nīkšanu pārpildītās lidostās. Lidmašīnu vai personāla trūkuma dēļ atceltie un kavētie reisi šogad likuši mainīt plānus vairāk ceļotājiem nekā iepriekšējos divos gados kopā, rāda apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati. 

2020. gada pavasarī pasaule sastapās ar bezprecedenta robežu slēgšanu, kas tūkstošiem cilvēku uz vairākām nedēļām iesprostoja ārzemēs. Smagā situācija apdrošinātājiem lika izmaksāt kompensācijas lielam skaitam cilvēku, kuru avioreisi tika atcelti. Taču tas izrādījies nieks salīdzinājumā ar šīs vasaras situāciju, kad lidmašīnu rezerves daļu un apkalpojošā personāla trūkuma dēļ lielajās lidostās kavējas vairāk nekā puse reisu un aptuveni 5% no visiem tiek atcelti. 

Skarbā situācija pārpildītajās lidostās pamatīgi skārusi arī ceļotājus no Latvijas. BTA jau šobrīd saņēmusi par 68% vairāk atlīdzības pieteikumus par kavētiem vai atceltiem reisiem nekā visā 2020. gadā. Savukārt salīdzinājumā ar tūrisma nozarē pavisam kluso 2021. gadu pieaugums ir vēl dramatiskāks – šogad atlīdzības pieteikumu skaits ir 6,3 reizes lielāks. 

«No lidostām turpina ienākt neiepriecinošas ziņas par garām rindām uz reģistrāciju, personāla trūkumu lidostās, sapīkušiem pasažieriem un pēkšņām reisu atcelšanām, kad cilvēki jau gaida pie iekāpšanas vārtiem. Rezerves daļu trūkuma dēļ lidmašīnu apkopju laiks ievelkas un aviokompānijām nākas vienai no otras aizņemties lainerus, lai izpildītu reisus. Taču arī ar to nav daudz līdzēts, tādēļ Eiropas lielākajās lidostās kavējas divas trešdaļas reisu, un piemēram, Frankfurtē tiek atcelti gandrīz 8% no visiem lidojumiem. Ja pērn visvairāk kompensāciju izmaksājām par atceltajiem starpkontinentālajiem reisiem, tad šogad nomācoši lielākais atlīdzību apjoms ir par neīstenotajiem lidojumiem Eiropas teritorijā,» neiepriecinošo situāciju atklāj BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Uz pusi pieaudzis atlīdzības pieteikumu gadījumu skats par aizkavējušos bagāžu, ja salīdzina ar 2020. gadu. Arī tas šogad ir lielāks nekā pagājušajā un aizpagājušajā gadā kopā. 

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}}
{{risk.title}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.