Visi jaunumi

Latvijas pilsētās top jaunas inovatīvas velotrases "BTA Velozinis"

24 augusts, 2021

Šogad jau astoņās Latvijas pilsētās atklāta inovatīva velotrase BTA Velozinis. Tā ir vieta, kur bērni un jaunieši praktiskā veidā var mācīties par drošu braukšanu pilsētvidē. Velotrases tapušas sadarbībā ar AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA), biedrību “For Better” un pašmāju velotrašu izbūves speciālistiem “Velosolutions”. 

BTA Velozinis ir sociāli atbildīgs un inovatīvs projekts, kas realizēts jau astoņās vietās Latvijā. Tā ir unikāla velotrase, kas ar dažādiem pilsētvides imitējošiem elementiem un velospēlēm māca par drošību uz ceļa. “Velosolutions” vadītājs Jānis Jansons norāda, ka: “Šobrīd BTA Velozinis trases ir uzdāvinātas un uzstādītas jau Rīgā, Siguldā, Jelgavā, Valmierā, Saulkrastos, Salaspilī, Dobelē un Cēsīs un šogad pilsētu sarakstam tiks pievienotas vēl jaunas aizraujošas vietas Latvijā. Ar lielu darbu, entuziasmu un pacietību mēs lēnām tuvojamies mērķim, lai velotrases tiktu izveidotas visos Latvijas reģionos, un būtu pieejamas arī tālākās pilsētās – Rēzeknē, Ventspilī un citviet.” 

Šobrīd BTA Velozinis trasēs visā Latvijā ir uzstādīti vairāk nekā 100 šķēršļi un dažādas konstrukcijas, kas aizņem gandrīz 1000 kvadrātmetrus zemes. Tā ir inovatīva iespēja jautrā veidā apmācīt neskaitāmus bērnus un jauniešus, lai sagatavotu tos reālai pilsētas satiksmei. Trasē ir atrodamas gan ikdienā sastopamas ceļa zīmes un asfalta marķējumi, gan pilsētvidei raksturīgi velo šķēršļi – bedres, trepes, sliedes un dažādu segumu maiņas. Velotrases koncepta ietvaros ir pieejamas arī mācību velospēles, kurās šobrīd ir piedalījušies jau vairāki simti jauno velobraucēju. BTA Velozinis trasēs tiek rīkotas gan sacensības skolēniem un bērnudārzu audzēkņiem, gan citiem iedzīvotājiem kā ikdienā, tā dažādu pasākumu ietvaros Latvijas pilsētās. 

BTA, biedrība “For Better” un “Velosolutions” velotrašu izbūves speciālisti aicina ikvienu entuziastu apmeklēt BTA Velozinis trases, lai iegūtu jaunas velo prasmes, reizē nostiprinot savas esošās zināšanas. Tā ir iespēja ikkatram būt daļai no kopīga cēlāka mērķa – radīt izglītotu velobraucēju kopienu Latvijā un samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu uz ielām, kur iesaistīti velosipēdisti. BTA valdes locekle Evija Matveja norāda: “Esam pārliecināti, ka šāda projekta realizēšana ilgtermiņā dos pozitīvu rezultātu negadījumu statistikas ziņā un esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no pilsētām, kur BTA Velozinis trase ir uzstādīta. Esam lepni, ka varam kopā ar partneri sniegt ieguldījumu nākotnē mūsu bērniem.” 

Visiem pilsētu pašvaldību un privātsektora pārstāvjiem ir iespēja realizēt BTA Velozinis trasi arī savā pilsētā. Trases konceptu var realizēt dažādos izmēros, formās un ar atšķirīgām sarežģītības pakāpēm. “Velosolutions” nodrošinās individuālu pieeju, pielāgojot velotrasi atbilstoši pilsētas iespējām un pieejamās teritorijas izmēram, kā arī sagatavos vizualizācijas un radīs risinājumus citām iecerēm. Vairāk par trasi BTA Velozinis un jau realizētajiem projektiem informāciju var atrast www.btavelozinis.lv. 

BTA Velozinis projekts tapa 2021. gadā sadarbībā ar AAS “BTA Baltic Insurance Company” un biedrību “For Better”. Inovatīvā projekta izstrāde ilga vairāk nekā četrus gadus. Kā sociāli atbildīgs uzņēmums, BTA rūpējas par sabiedrības labklājību un drošību, atbalstot projektus, kas veicina inovāciju ieviešanu drošības uzlabošanā, jo it īpaši, ja tie ir bērni. BTA Velozinis ir lielisks piemērs tam, kā no ikdienas situācijas rodas iedvesmojoši projekti, kuros iesaistās gan privātais, gan pašvaldību sektori.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā


 velomaster-saulkrasti-latvia-2021-velosolutions-25.jpg

velomaster-valmiera-latvia-2021-velosolutions-39.jpg
sigulda-velomaster-latvia-2021-velosoolutions-5.jpg
velomaster-valmiera-latvia-2021-velosolutions-1.jpg
Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.