Visi jaunumi

Apdrošinātājs: vasarā bērni traumējas biežāk un smagāk

1 jūnijs, 2021

Līdz ar skolēnu vasaras brīvlaika sākšanos vecākiem vajadzētu nopietni atgādināt atvasēm par drošību uz ielas, rotaļu laukumā un pie ūdenskrātuvēm, kā arī pirmajās brīvajās nedēļās vairāk uzmanīt bērnus. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) dati apstiprina mediķu novērojumu, ka tieši vasarā traumu skaits bērnu vidū ievērojami pieaug un tās ir salīdzinoši smagas.

Lai arī 2020. gada vasarā masu izklaides pasākumi tikpat kā nenotika un arī daļa aktīvās izklaides iespēju bija liegtas, bērnu traumatismu tas nemazināja. Periodā no 2020. gada maija līdz septembrim BTA saņēma par 11,4% vairāk apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus nekā no oktobra līdz 2021. gada aprīlim, turklāt savainojumi bija ievērojami smagāki. Par to liecina fakts, ka ārstēšanas izdevumu segšanai vasaras sezonā tika izmaksāts par 20% vairāk līdzekļu nekā sešos rudens un ziemas mēnešos.

Biežāk sastopamo traumu vidū ir roku, kāju un atslēgas kaula lūzumi, zobu izsišana, grieztas vai plēstas brūces, suņu kodumi un smadzeņu satricinājums. Diemžēl ik gadu tiek reģistrēti arī vairāki bērnu nāves gadījumi. Savainojumus bērni gūst arī ziemas sezonā, taču tas biežāk notiek organizētās sporta vai izklaides vietās un pieaugušo klātbūtnē, tādēļ cietušie ātrāk saņem medicīnisko palīdzību. Savukārt garajā vasaras brīvlaikā pusaudži bieži vien visu dienu pavada bez pieaugušo uzraudzības.

«Līdzšinējā pieredze rāda, ka līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos, traumatisms bērnu vidū strauji pieaug. Atbrīvojušies no vecāku un skolotāju uzraudzības, skolēni aizmirst par drošību un metas pārdrošos piedzīvojumos, kas diemžēl laiku pa laikam noved pie bēdīgām sekām. Aicinu vecākus šovasar īpaši nopietni pārrunāt ar atvasēm drošu laika pavadīšanu brīvlaikā, jo daudzi bērni otro mācību pusgadu ir aizvadījuši visnotaļ pasīvi – pie datora, bez ierastajiem sporta pulciņiem vai sacensībām. Līdz ar to muskuļi ir atslābuši, ķermenis kļuvis trauslāks un var nebūt pietiekami labi sagatavots pārbaudījumiem, kādiem to grib pakļaut pusaudžu azartiskais prāts,» uz piesardzīgu vasaras iesākšanu aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Viņš arī mudina vecākus vismaz pirmajās brīvlaika nedēļās vairāk uzmanīt bērnus un ilgstoši neatstāt bez uzraudzības, kā arī rūpīgi padomāt, vai vajadzētu atvases vienas laist peldēties uz ūdenskrātuvēm. Tā kā šogad peldēšanas prasmju uzlabošanas iespējas peldbaseinos bija ierobežotas, pusaudži var pārvērtēt savas spējas ūdenī un līdz ar to apdraudēt dzīvību.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.