Visi jaunumi

VIG iegulda BTA maksātspējas kapitālā 15 miljonus eiro

2022. gada 21. jūn.
Visi jaunumi

VIG iegulda BTA maksātspējas kapitālā 15 miljonus eiro

2022. gada 21. jūn.

Lai turpinātu izaugsmi un nostiprinātu savas vadošās pozīcijas tirgū, Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk tekstā – BTA) akcionārs – “Vienna Insurance Group” AG (turpmāk tekstā – VIG) iegulda BTA maksātspējas kapitālā 15 miljonus eiro. 

Neraugoties uz neparedzamo finansiālo un ģeopolitisko situāciju, pandēmiju ar tai sekojošajiem ierobežojumiem, BTA izaugsme sekmīgi turpinās, BTA turpinot koncentrēties uz attīstību ilgtermiņā. Uzņēmums turpina stiprināt savu apdrošināšanas portfeli, dažādojot un palielinot brīvprātīgās apdrošināšanas veidu īpatsvaru, jo īpaši Īpašuma, KASKO un Nelaimes gadījumu apdrošināšanas veidos. VIG, lielākais apdrošināšanas koncerns Centrāleiropā un Austrumeiropā, tic Baltijas tirgu plaukstošai attīstībai, kā arī BTA ilgtermiņa stratēģijai, tāpēc BTA maksātspējas kapitālā iegulda 15 miljonus eiro. 

BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer) teic: “BTA ir lieliski finanšu rādītāji un stabils finansiālais stāvoklis. Uzņēmums ir labi sagatavojies, lai stātos pretī jebkuriem izaicinājumiem, ko makroekonomiskā situācija un tirgus varētu mums nest, un sekmīgi tos pārvarētu. BTA īstenos pasākumus, lai elastīgi tai pielāgotos un turpinās pilnveidot gan ārējos, gan iekšējos procesus. Šie ir galvenie priekšnosacījumi vēl augstākiem sasniegumiem ilgtermiņā. Tomēr papildu drošības apziņu gan BTA, gan tās klientiem sniedz fakts, ka BTA ir izteikti spēcīgs akcionārs, kura rīcībā ir ievērojami finanšu resursi un kurš ir gatavs ieguldīt BTA ilgtermiņa attīstībā.” 

Par spīti Eiropā patlaban valdošajai politisku un finansiālu izaicinājumu pārbagātajai situācijai BTA joprojām saglabā stabilu finansiālo stāvokli. Kopējais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2021. gadā sasniedza 220,3 milj. eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2020. gadā tajā pašā periodā – 208,5 milj. eiro apmērā. 2021. gadā BTA Baltija peļņa pirms nodokļu samaksas ir 9,6 milj. eiro, par 32% mazāk nekā 2020. gadā.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX (kopš 1994. gada), visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.