Visi jaunumi

Vecākiem jābūt gataviem maksāt par bērnu vasarā gūto traumu ārstēšanu

2023. gada 31. maijs
Visi jaunumi

Vecākiem jābūt gataviem maksāt par bērnu vasarā gūto traumu ārstēšanu

2023. gada 31. maijs

Kamēr skolēni jūsmo par mācību gada noslēgumu un vecāki lauza galvu par atvašu nodarbināšanu vasarā, medicīnas darbinieki gatavojas biežāk nekā pārējā gada laikā ārstēt savainotos bērnus un pusaudžus. Ņemot vērā medicīnas iestāžu noslogotību, vecākiem jārēķinās, ka šajā vasarā bezmaksas ārstniecības pakalpojumu pieejamība var būt ierobežota, tādēļ var nākties izmantot maksas pakalpojumus. Vai arī izmantot apdrošināšanas polises.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pērn publiskotā informācija liecina, ka siltākajā gadalaikā ik mēnesi mediķu palīdzība nepieciešama 800-900 bērniem. Mazākie krīt no mēbelēm, bet lielākie – no trepēm un kokiem. Ap 100 bērniem mēnesī gūst traumas, lēkājot pa batutu, un apdraudētākie ir tie, kuri lēkāšanas priekus izbauda vairāki vienlaicīgi, un kuru batutam nav aizsargtīkla. Ap 200 traumām mēnesī saistītas ar braucamrīkiem – velosipēdiem, motorolleriem un skūteriem, un vēl ap 100 tiek gūtas rotaļu laukumos un atrakciju parkos.

Tā kā nepilngadīgajiem medicīnas pakalpojumi tiek sniegti par velti, neuzmanīto bērnu un neapdomīgo pusaudžu ārstēšana tiek segta no valsts budžeta. Tātad tos jāapmaksā visai sabiedrībai. Apdrošināšanas polises bērniem tiek pirktas reti. Saskaņā ar apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) datiem, apdrošināšanas atlīdzības par bērnu vasarā gūtajiem savainojumiem tiek izmaksātas ap simts klientiem. 2020. gada trīs vasaras mēnešos kopā šādu gadījumu skaits bija 334, 2021. gadā – 339 un pērn – 287. Traumas visbiežāk tiek gūtas sportisku aktivitāšu laikā, sadzīves apstākļos un ceļu satiksmē.

«Liela daļa vecāku dzīvo ar domu, ka viņu bērni ir pietiekami apdomīgi, lai neiekultos nepatikšanās un arī paļaujas, ka nepatīkamos gadījumos varēs izmantot bērniem pieejamo bezmaksas medicīnisko aprūpi. Taču situācija medicīnas nozarē šobrīd ir ļoti grūta, un var nākties piedzīvot situāciju, ka bezmaksas aprūpe uzreiz nav pieejama, vai arī uz rehabilitācijas nodarbībām jāgaida pārāk ilgi. Savukārt privātās klīnikās kā vieni, tā otri pakalpojumi var būt pieejami nekavējoties. Nepatīkamo sitienu pa vecāku naudas maku gan var novērst, laikus iegādājoties apdrošināšanas polisi,» iesaka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

BTA dati liecina, ka pat nelielu savainojumu kā nobrāzumi un sastiepumi apkopšana izmaksā ap 40 eiro. Savukārt par lauzto roku vai kāju ieģipsēšanu izmaksātā atlīdzība sasniedz simts eiro.

Apdrošināšanas speciālisti aicina vecākus brīvlaikā uzmanīt bērnus un ilgstoši neatstāt bez uzraudzības. Īpaši svarīgi pārrunāt uzvedību pie ūdenskrātuvēm – nepeldēties vienatnē, nelēkt uz galvas ūdenī un nepārvērtēt savas peldēšanas prasmes. Šie ieteikumi lieti noderēs arī pieaugušajiem.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.