Visi jaunumi

Šī gada sešos mēnešos BTA Baltijā izmaksāja atlīdzībās par 28% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn

2022. gada 31. aug.
Visi jaunumi

Šī gada sešos mēnešos BTA Baltijā izmaksāja atlīdzībās par 28% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn

2022. gada 31. aug.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2022. gada sešos mēnešos kopumā bija 133 milj. eiro. Tas ir par 21% vairāk nekā šajā pašā laika periodā 2021. gadā. Šajā periodā atlīdzībās BTA Baltijā izmaksāja 80 milj. eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn.

BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2022. gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 133,2 milj. eiro – par 21% vairāk nekā 2021. gadā tajā pašā periodā. BTA Latvijā šogad sešos mēnešos parakstīja bruto prēmijas 46,0 milj. eiro apmērā (+13%), Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 70,7 milj. eiro (+28%), bet Igaunijā BTA bruto parakstīto prēmiju apmērs sasniedza 16,4 milj. eiro (+18%). 

2022. gada pirmajā pusgadā BTA Baltijā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā, sasniedzot 37,5 milj. eiro (+17%). Apdrošināšanas atlīdzībās par OCTA apdrošināšanas gadījumiem pirmajā pusgadā BTA izmaksāja 25,3 milj. eiro (+17%). 

Pozitīvs prēmiju pieaugums 2022. gada pirmajā pusgadā vērojams arī KASKO apdrošināšanas veidā, kurā BTA Baltijas bruto parakstīto apjoms sasniedza 31,5 milj. eiro (+18%). Savukārt 21,2 milj. eiro (+23%) tika izmaksāti par KASKO atlīdzību gadījumiem.

Izmaksāto atlīdzību pieaugums abos transportlīdzekļu apdrošināšanas veidos ir saistīts galvenokārt ar būtisku rezerves daļu sadārdzinājumu iepriekšējā gada beigās un šī gada sākumā, kā arī ievērojamu remontdarbu izmaksu kāpumu autoservisos.

Trešais lielākais bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniegts Veselības apdrošināšanas veidā – 24,4 milj. eiro (+30%). Tomēr šis ievērojams prēmiju pieaugums nespēja tikt līdz izmaksāto atlīdzību apjoma kāpumam, kas pieauga sešos mēnešos par 41%, sasniedzot 15,7 milj. eiro.

Latvijā šī gada pirmajos sešos mēnešos lielākais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms bija Veselības apdrošināšanas veidā, sasniedzot 14,6 milj. eiro (+1%), bet otrais nozīmīgākais ir KASKO veids ar 10,0 milj. eiro (+20%). Savukārt ievērojams pieaugums bija Īpašuma apdrošināšanas veidā, kurā BTA Latvija parakstīto prēmiju apjoms pieauga līdz 7,9 milj. eiro (+24%).

BTA Lietuva vislielāko bruto parakstīto prēmiju apjomu pirmajā pusgadā sastāda transportlīdzekļu apdrošināšanas veidi – OCTA ar 27,6 milj. eiro (+18%) un KASKO ar 17,9 milj. eiro (+32%). Nozīmīgs pieaugums Lietuvā šī gada sešos mēnešos sasniegts Īpašuma apdrošināšanas veidā – 7,1 milj. eiro (+17%).

BTA Igaunijā 2022. gada pirmajos sešos mēnešos pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids bija Veselības apdrošināšana – kopumā 4,4 milj. eiro (+162%). Otrs lielākais bija KASKO apdrošināšanas veids, kurā parakstīto bruto prēmiju apjoms sasniedza 3,7 milj. eiro (-25%), savukārt trešais ir OCTA apdrošināšanas veids ar 3,0 milj. eiro (-12%). 

2022. gada pirmajā pusgadā BTA Baltijā kopumā izmaksāja atlīdzības 80,2 milj. eiro apmērā, kas ir par 28% vairāk nekā 2021. gada tajā pašā periodā. 

BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2022. gada pirmajos sešos mēnešos ir 4,3 milj. eiro. 

“Šajā sarežģītajā ekonomiskajā situācijā, kad iedzīvotāji un uzņēmumi saskaras ar strauju cenu kāpumu, BTA nemitīgi strādā, lai nodrošinātu saviem klientiem finansiālu drošību un pasargātu viņus no neparedzētiem zaudējumiem apdrošināšanas negadījumu dēļ. Jo īpaši piedomājam pie klientam draudzīga servisa nodrošināšanas, piemēram, jau vairākus mēnešus BTA Ceļojumu apdrošināšanas klientiem, atrodoties ārzemēs, ir iespēja saņemt attālinātu mediķa konsultāciju, Veselības apdrošināšanas klienti var saņemt nepieciešamos medikamentus neizejot no mājām, kā arī esam uzlabojuši privātpersonu īpašuma produktu seguma nosacījumus.
Noteikti arī jāuzsver BTA sociālās atbildības aktivitātes, jo arī šajā gadā turpinām attīstīt BTA Veloziņa projektu Baltijā, kā arī maijā esam izveidojuši BTA Ilgtspējas mežu, kurā tika iestādīti aptuveni 15 000 koki. Liels paldies jāsaka BTA darbiniekiem, kuri šajā izaicinājumu laikā spēj ātri pielāgoties situācijai, ierosināt jaunas iniciatīvas un mērķtiecīgi iesaistīties uzņēmuma ilgtermiņa attīstībā,” norāda BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.