Visi jaunumi

Nepastāvīgie laikapstākļi veicina satiksmes negadījumu skaita pieaugumu

2023. gada 8. marts
Visi jaunumi

Nepastāvīgie laikapstākļi veicina satiksmes negadījumu skaita pieaugumu

2023. gada 8. marts

Kūstošais sniegs arī šogad paver skatu uz pavasarim tipiski bēdīgu ceļu un ielu stāvokli. Lielākas un mazākas bedres, uzburbis asfalts, no ceļu seguma izrauti akmentiņi, ko automašīnu riteņi met pretim braucošo transporta līdzekļu vējstiklos. Kombinācijā ar ik pa laikam uznākošo apledojumu un puteni, veidojas auto vadīšanai ļoti nepatīkami apstākļi. Šo iemeslu dēļ automašīnu īpašnieki akciju sabiedrībai “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) šonedēļ ik dienu iesniedz vidēji par 82% vairāk atlīdzību pieteikumus par transporta līdzekļiem nodarītajiem bojājumiem nekā iepriekšējās nedēļās.

Visbiežāk norādītie bojājumi ir plaisas priekšējā vējstiklā, kas radušās pretim braucošo transporta līdzekļu riteņu mesto akmeņu dēļ. Vairākus desmitus negadījumu izraisījuši apledojušie ceļi un redzamību apgrūtinošā putināšana. To dēļ autovadītājiem nav izdevies savaldīt spēkratus un tie ieslīdējuši grāvī, vai arī nav paspējuši apstāties pie krustojuma un ietriekušies priekšā stāvošā automašīnā.

Salīdzinoši daudz pieteikumu saņemti par automašīnas apakšas aizsargdaļu noraušanu, iebraucot kupenās, kā arī par tīrīšanas tehnikas nodarītajiem bojājumiem stāvlaukumos atstātām automašīnām. Tām noskrāpēti sāni, iebuktētas durvis vai norauti rokturi. Zaudējumus mašīnu īpašniekiem sagādājuši pat pagalmu un garāžu vārti, kas nav bijuši pietiekami nostiprināti un vēja brāzmas dēļ iebraukšanas brīdī iepūsti auto sānos.

Pieaug arī pieteikumu skaits par pārsistām riepām un deformētiem diskiem, iebraucot bedrēs. Īpaši bīstamas ir peļķēs apslēptās bedres, jo tās nav uzreiz pamanāmas un daļa šoferu pirms peļķēm pat neuzspēj noreaģēt un samazināt ātrumu.

«No ceļu apledojuma, bedrēm un lidojošiem akmeņiem pilnībā nav pasargāts neviens, taču ikviens autovadītājs var parūpēties, lai zaudējumi būtu pēc iespējas mazāki. Spēcīgu putināšanu var pārlaist kādā stāvlaukumā vai braukt tik lēni, lai paspētu noreaģēt uz satiksmes situāciju sliktas redzamības apstākļos. Zinot, ka ik pavasari uz mūsu ceļiem veidojas prāvas bedres, pie peļķēm būtu prātīgi piebremzēt un lēnāk izbraukt tām cauri, tādējādi samazinot riepu pārsišanas risku. Lēnāka braukšana un lielākas distances ievērošana arī mazinās akmeņu uzmešanas risku. Ja nu tomēr gadās piedzīvot nepatikšanas, iesakām nekavējoties sazināties ar savu apdrošinātāju, kas konsultēs, kā rīkoties, kā arī finansiālos zaudējumus mazinās KASKO polise ar plašu apdrošināšanas segumu,» rīcības variantus iesaka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.


Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.