Visi jaunumi

Mājoklī izcēlies ugunsgrēks izmaksā vidēji 30,5 tūkstošus eiro

2022. gada 24. nov.
Visi jaunumi

Mājoklī izcēlies ugunsgrēks izmaksā vidēji 30,5 tūkstošus eiro

2022. gada 24. nov.

Līdz ar apkures sezonas sākšanos iedzīvotājiem pastiprināti jādomā ne vien par energoresursu taupīšanu izmaksu samazināšanai, bet arī īpašuma pasargāšanu no bojāejas. Katru ziemu neuzmanīgas apiešanās ar uguni vai neizdarības dēļ vairāki desmiti ģimeņu paliek bez pajumtes vai cieš desmitos tūkstošu eiro mērāmus zaudējumus. Ja mājoklis nav bijis apdrošināts, īpašuma atjaunošana jāveic par personīgiem līdzekļiem vai līdzcilvēku ziedojumiem.

Kopš 2021. gada sākuma apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkures sezonas mēnešos privātpersonām par ugunsgrēkos cietušajiem īpašumiem klientiem izmaksājusi kompensācijas vairāk kā 500 tūkstošu eiro apmērā. Zaudējumi bijuši patiesi iespaidīgi, jo vidējā vienas atlīdzības summa ir 30,5 tūkstoši eiro. 

Vairākos gadījumos atlīdzības pieteikumi saņemti par ļoti tipisku problēmu – mājas skurstenī aizdegušies piekaltušie sodrēji un izcēlies ugunsgrēks. Citos gadījumos degšanas pamatā bija nepietiekami cieši aizvērtas apkures katla durvis, nevērīgi novietotas sveces, sen neizmantoti kamīni, malkas krāsniņas un elektriskie sildītāji. 
«Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ik gadu aicina māju saimniekus pirms apkures sezonas attīrīt dūmvadus no sodrējiem. Diemžēl joprojām ik gadu tiek saņemti vairāk nekā 500 izsaukumi dzēst ugunsgrēku, kas izcēlies tieši sodrēju aizdegšanās dēļ. Lai arī šogad kurināmais ir dārgāks un vispārējā dzīves dārdzība krietni pieaugusi, aicinu netaupīt uz skursteņa tīrīšanu un apkures katlu apkopi, lai ziemā nebūtu jāsastopas ar ļoti skumju iznākumu – palikšanu bez pajumtes. Noteikti nevajadzētu atteikties no mājokļa apdrošināšanas, jo pieredze rāda, ka tā palīdzējusi simtiem Latvijas cilvēku vieglāk tikt galā ar ugunsnelaimes un citu dabas stihiju postījumu sekām,» uzsver BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Vēl kādai ģimenei izdega virtuve, kad pavisam ikdienišķā situācijā uz pannas aizdegās ēdiens. Liesmas ātri pārmetās uz tvaika nosūcēju, kur piekaltušie tauki palīdzēja tiem pieņemties spēkā un nonākt līdz pat griestiem. Pēc ugunsgrēka apslāpēšanas iemītniekiem nācās veikt virtuves remontu 4200 eiro vērtībā, ko apmaksāja BTA. Dažos gadījumos mājas saimniekus no lielākām nepatikšanām glābis dūmu detektors, kas laikus pamanīja sadūmojumu un ar skaņas signālu pievērsa iemītnieku uzmanību. Tādēļ apkures sezonas sākumā noteikti jāpārbauda, vai detektors ir darba kārtībā un vai tam nav izlādējušās baterijas.

Par ugunsgrēku biežumu brīdina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika. 2021. gadā Latvijā degušas pavisam 1952 dzīvojamās mājas un 822 cilvēku neapdzīvotas būves. Uguns plosījies arī 121 lauksaimniecības objektā. 


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.