Visi jaunumi

Līdz ar velosezonas atklāšanu pieaug satiksmes negadījumu skaits

2022. gada 11. apr.
Visi jaunumi

Līdz ar velosezonas atklāšanu pieaug satiksmes negadījumu skaits

2022. gada 11. apr.

Pavasarīgai saulei atbrīvojot ceļa segumu no sniega kārtas, ielas piepilda velosipēdisti un elektrisko skrejriteņu lietotāji. Lai arī videi draudzīga transporta izmantošana ir apsveicama, sezonas pirmajos mēnešos braucējiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo šajā periodā ik gadu tiem novērots negadījumu skaita pieaugums. Piemēram, pagājušā gada pavasarī apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) ceļu satiksmes negadījumos ar velosipēdistiem, skrejriteņu braucējiem un skrituļslidotājiem iesaistītajiem apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja divreiz vairāk nekā 2020.gada martā, aprīlī un maijā.

Kā liecina apdrošināšanas gadījumu statistika, visbiežāk automašīnu un velosipēdu vai elektroskūteru sadursmes notiek automašīnām izbraucot no pagalma vai veicot pagriezienu krustojumā. Autovadītāji ne vienmēr pamana mazākos mehāniskos transporta līdzekļus vai arī nepareizi aprēķina to tuvošanās ātrumu. Arī paši velobraucēji nereti ignorē automašīnu pagrieziena rādītājus un turpina ceļu brīdī, kad auto jau uzsācis pagriešanās manevru. Šādas sadursmes bieži vien beidzas ar vairākos simtos eiro mērāmiem bojājumiem automašīnas virsbūvei un velobraucēju savainojumiem – smagiem sasitumiem un kaulu lūzumiem.

Diemžēl smagi negadījumi notiek arī tādēļ, ka kāds no satiksmes dalībniekiem ignorē ceļu satiksmes noteikumus. Tā 2021. gada maijā kāds Volvo markas automašīnas vadītājs notrieca pie zaļās gaismas krustojuma šķērsojošu velobraucēju. Tas noveda pie potītes kaula lūzuma un divu kājas saišu plīsuma. Ārstēšanās izdevumi cietušajam pārsniedza 15 tūkstošus eiro.

«Latvijas klimatisko apstākļu dēļ ziemā velosipēdus un skrejriteņus izmanto salīdzinoši neliels entuziastu loks, taču pavasarī dabai draudzīgā transporta izmantotāju rindas strauji aug. Braucēju skaita pieaugums un iejušanās satiksmē pēc ilgāka pārtraukuma diemžēl atspoguļojas negadījumu statistikā. Tādēļ gan velosipēdistiem pirmajos braucienos pēc ziemas vajadzētu būt divtik uzmanīgiem uz ielas, gan autovadītājiem jāpatur prātā, ka siltajos mēnešos jārēķinās ne vien ar citām automašīnām, bet arī mazākiem un neaizsargātākiem transporta līdzekļiem,» uz korektu līdzāspastāvēšanu uz ielas aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš. Viņa vārdus apstiprina pirmie 2022. gadā saņemtie atlīdzības pieteikumi. Februārī reģistrēts nopietns negadījums, velosipēdistam pie luksofora sarkanās gaismas iebraucot krustojumā, kur to notrieca automašīna Subaru. Tāpat K. Liepiņš norāda cik svarīgi ir laikus nodrošināties un iegādāties apdrošināšanu savam velo. Tā pasargās no neplānotiem izdevumiem braucamā remonta segšanai, kā arī ja negadījumā ir cietis pats velobraucējs un ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.