Visi jaunumi

Kompensācijās par nopostītiem sējumiem gada laikā izmaksāti 6 miljoni eiro

2023. gada 13. apr.
Visi jaunumi

Kompensācijās par nopostītiem sējumiem gada laikā izmaksāti 6 miljoni eiro

2023. gada 13. apr.

Aizvadītā gada laikā dabas stihijas lauksaimniekiem nodarījušas pamatīgus zaudējumus, kas dažām saimniecībām varētu izrādīties nepārvarams trieciens, ja vien sējumi nebūtu apdrošināti. Kopš 2022. gada aprīļa apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) saņēmusi virs 600 atlīdzības pieteikumiem un kompensācijās izmaksājusi vairāk nekā 6 miljonus eiro.

Kā ierasts, lielākie postītāji bijuši lietus un kailsals. Tie vainojami pie aptuveni divu trešdaļu zaudējumu nodarīšanas. Savu artavu devusi arī krusa, meža zvēri un putni. Taču vislielākā atlīdzība par vienu gadījumu izmaksāta kādai saimniecībai, kuras sējumi cieta vētrā vasaras vidū. Zaudējumu atlīdzināšanai BTA izmaksāja kompensāciju vairāk nekā 125 tūkstošu eiro apmērā.

«Kopumā BTA 2022. gadā bija apdrošinājusi sējumus 130 000 ha platībā jeb par trešdaļu mazāk nekā gadu iepriekš. Tam ir vairāki objektīvi iemesli. Pirmkārt, augstās inflācijas dēļ zemniekiem bija lielāki izdevumi par minerālmēsliem, degvielu un citām pozīcijām, tādēļ ne visiem palika pāri nauda sējumu apdrošināšanai. Otrkārt, rudens iestājās samērā vēlu, aizkavējās labības kulšanas darbi un zemnieki nepaguva pilnībā apsēt visas plānotās platības. Treškārt, sakarā ar jauno plānošanas periodu 2023.-2027. gadam, rudenī vēl nebija pieejams valsts atbalsts,» situāciju izklāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš. Iespēju apdrošināties izmantoja pavisam 280 saimniecības, kamēr gadu iepriekš to izdarīja 451. Tas nozīmē, ka desmitiem lauksaimnieku šogad būs nepasargāti no dabas untumiem un viņiem atliks cerēt, ka vētras un lietavas šogad laukiem metīs loku.

Pavasaris iesācies jau ar pirmajiem zaudējumiem, jo līdz šim saņemti vairāk kā 80 pieteikumu, galvenokārt no Latgales un Vidzemes, par meža zvēru nodarītajiem postījumiem ziemas rapša sējumiem. To skaits gan varētu pieaugt, kad zemnieki visā valsts teritorijā būs apsekojuši savas teritorijas.

BTA ir Latvijas tirgus līderis sējumu apdrošināšanā. Šobrīd zemnieki var apdrošināt sējumus pret izsalšanas, krusas, lietus, vētras, meža zvēru un no maija sākuma arī pret sausuma risku. Apdrošināmo kultūru vidū ir ziemas rapši, ripši, kvieši, rudzi, mieži, tritikāle, kā arī vasaras rapši, ripši, kvieši, rudzi, mieži, tritikāle, auzas, pupas, zirņi un griķi. BTA piedāvā apdrošināt arī mežus pret vētras, snieglieces, uguns, meža zvēru, zādzības un kukaiņu nodarītajiem postījumiem. Meža apdrošināšanu izmaksas par 1 ha svārstās no 7 līdz 30 EUR robežās, atkarībā no audzes un apdrošinājuma summas.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts: elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.