Visi jaunumi

Jāņi gadā izraisījuši 12 reizes vairāk satiksmes negadījumu nekā Līgas

2021. gada 21. jūn.
Visi jaunumi

Jāņi gadā izraisījuši 12 reizes vairāk satiksmes negadījumu nekā Līgas

2021. gada 21. jūn.

Latvijā Jāņu ir piecreiz vairāk nekā Līgu, taču uz ceļiem tautiskākā vīriešu kārtas vārda «nēsētāji» galvassāpes citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un darbu policistiem sagādā nesalīdzināmi biežāk. Periodā no iepriekšējā gada Līgo svētkiem līdz šā gada vasaras saulgriežiem apdrošināšanas akciju sabiedrībai “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) iesniegtie Jāņu un Līgu obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) atlīdzību pieteikumi rāda, ka uz Jāņu sirdsapziņas ir 92,2% no visiem abu vārdu īpašnieku izraisītajiem satiksmes negadījumiem. Tas nozīmē, ka Jāņi ir pie vainas 12 reizes vairāk negadījumos nekā Līgas jeb divreiz vairāk nekā tiem proporcionāli «pienāktos».

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personvārdu datu bāzes informāciju, šobrīd Latvijā ir 48220 Jāņi un 10415 Līgas. Līdzīga proporcija ir arī ceļu satiksmē, kur, saskaņā ar CSDD datiem, Jāņu ar vadītāja apliecību ir aptuveni sešas reizes vairāk nekā Līgu. Taču Jāņi ir izteikti nedisciplinētāki automašīnas vadītāji. Kungi ne vien krietni biežāk izraisa avārijas, bet arī to seku novēršana izmaksā dārgāk. No piecām lielākajām BTA izmaksātajām OCTA kompensācijām četros gadījumos nācies segt tieši Jāņu izraisīto negadījumu sekas. Gada laikā Jāņi ar saviem spēkratiem pamanījušies izpostīt divus citiem cilvēkiem piederošus īpašumus. Līgas vienmēr tikušas cauri vien ar skādes nodarīšanu citām automašīnām.

«Tradicionāli tieši pirms Līgo svētkiem sabiedrībā tiek runāts par prātīgu automašīnas vadīšanu un nebraukšanu alkohola reibumā. Taču statistika rāda, ka auto vadītāji satiksmes negadījumus izraisa cauru gadu, un avārijām nav izteiktas sezonalitātes. Tādēļ aicinām ne vien Jāņus un Līgas, bet arī visus pārējos satiksmes dalībniekus nezaudēt modrību pie stūres, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un būt pieklājīgiem pret citiem autovadītājiem. Un ne tikai Līgo laikā. Brauksim atbildīgi un droši vienmēr,» aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Raugoties uz atlīdzībām no cietēju perspektīvas, negadījumu skaits ir atbilstošāks autovadītāju proporcijai. Jāņi iesnieguši piecreiz vairāk automašīnas KASKO apdrošināšanas pieteikumus, taču Līga tikusi pie lielākās kompensācijas par automašīnas nozagšanu.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.