Visi jaunumi

Garnadži joprojām iekāro Volvo lukturus un BMW spoguļus

2024. gada 11. marts
Visi jaunumi

Garnadži joprojām iekāro Volvo lukturus un BMW spoguļus

2024. gada 11. marts

Automašīnas nozagšana tās īpašniekam rada pamatīgus pārdzīvojumus, neērtības un dažkārt arī pamatīgas izmaksas, ja auto nav bijis apdrošināts. Tomēr transporta līdzekļu saimniekiem vismaz desmitkārt biežāk nākas sastapties ar dažādu detaļu nozagšanu vai spēkratiem nodarītiem bojājumiem apzagšanas mēģinājumos. Visvairāk no garnadžiem vajadzētu uzmanīties Volvo, BMW un Volkswagen marku automobiļu lietotājiem, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) apkopotie dati.

Pēdējos trīs gados no zagļu tīkojumiem visbiežāk cietušas Volvo automašīnas. Iekārotākās detaļas joprojām ir priekšējie lukturi, kuru iegūšanai ļaundari izsit šofera durvju stiklus un atver dzinēja pārsegu. Zagļus neattur arī tas, ka lukturi bijuši marķēti, kas liecina, ka pieprasījums pēc lukturiem «pelēkajā tirgū» ir gana augsts, lai pircēji ignorētu pat marķējuma dzēšanas laikā lukturim nodarītos vizuālos defektus.

Otra visbiežāk apzagtā marka ir BMW, un Bavārijas spēkratu gadījumā garnadžus interesē sānu spoguļi, stūre un vadītāja mērinstrumentu panelis. Pie tam pēdējās divas detaļas, acīmredzot steigā pēc signalizācijas iedarbošanās, tiek brutāli izrautas no salona. Retāk tiek zagti viens vai abi aizmugurējie lukturi. Ļaundarus visvairāk interesē 4 līdz 10 gadus vecu BMW automašīnu detaļas, kamēr Volvo ir pārliecinošs līderis apzagto 8 līdz 15 gadu vecu automašīnu kategorijā.

Krietni atpaliekot reģistrēto gadījumu skata ziņā, trešo vietu neiepriecinošajā sarakstā ieņem Volkswagen. No vācu autoražotāja izgatavotajiem modeļiem visvairāk cietuši lielie apvidus auto Touareg, kuriem parasti tiek izzagti priekšējie lukturi. Savukārt vecuma grupā līdz trīs gadiem īpaši iekārotas ir Škoda spēkratu detaļas. Zagļus ieinteresējuši zīmola dārgāko modeļu Kodiaq un Superb sānu spoguļi, tomēr nozagto detaļu kopējais apjoms ir vismaz 4-5 reizes zemāks nekā BMW gadījumā.

«Automašīnu detaļu zādzība joprojām ir nopietna problēma, un ar to ir ārkārtīgi grūti cīnīties. Kamēr daļa autovadītāju zemākas cenas meklējumos ir ar mieru iegādāties un uzstādīt savām automašīnām zagtus lukturis vai spoguļus, tikmēr pārējie nevar justies īsti droši. Noziegumi notiek kā Rīgā, tā citās pilsētās un ciematos. Ja zagļi ir pamanījuši interesējošu auto modeli, tad sagaidīs iespēju paņemt noskatītās detaļas. Tā kā aizslēdzamas garāžas vai apsargājami stāvlaukumi ir pieejami nelielai sabiedrības daļai, būtībā no zaudējumiem var pasargāt vien KASKO polise, kas segs remonta un detaļu iegādes izmaksas,» uzsver BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš, vienlaikuskliedējot mītu, ka vecāku automašīnu īpašnieki var gulēt mierīgi. BTA statistika uzskatāmi parāda, ka lielākoties zādzības tiek vērstas pret 8–10 gadus vecām automašīnām. Pavisam nedaudz atpaliek 11–15 gadu veco automašīnu grupa, un tikai trešajā vietā ir jaunās automašīnas – vecumā līdz 3 gadiem.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.