Visi jaunumi

Elektrisko skrejriteņu braucēju piedzīvoto negadījumu skaits pieaudzis par 39%

2022. gada 20. jūn.
Visi jaunumi

Elektrisko skrejriteņu braucēju piedzīvoto negadījumu skaits pieaudzis par 39%

2022. gada 20. jūn.

Mediķu celto trauksmi par augsto traumatismu, krītot no ātri braucoša elektriskā skrejriteņa, apstiprina arī apdrošinātāju rīcībā esošā informācija. Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) šajā pavasarī saņēmusi par 39% vairāk atlīdzības pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kas gūti braucot ar elektrisku skrejriteni, nekā pagājušā gada martā, aprīlī un maijā.

Kamēr kopējais BTA iesniegto atlīdzības pieteikumu skaits par piedzīvotajiem nelaimes gadījumiem šajā pavasarī bija tanī pašā līmenī kā gadu iepriekš, ar elektriskajiem skrejriteņiem savainojumi gūti par 39% vairāk .

«Līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos bērniem ir daudz brīva laika un bieži vien viņi siltās dienas vada ārā, kur, pieaugušo neuzraudzīti, nododas pārgalvīgai rīcībai. Tostarp ātrai braukšanai ar elektriskiem skrejriteņiem, manevrēšanai pa ietvēm un dažādu triku izpildīšanai. Diemžēl nereti izpriecas beidzas ar kritienu, braucienu uz slimnīcu un turpmākās vasaras pavadīšanu ar ieģipsētu roku, nobrāztām kājām vai gultas režīmu smadzeņu satricinājuma dēļ. Tādēļ aicinu vecākus nopietni runāt ar atvasēm par pārvietošanās līdzekļu atbildīgu lietošanu un uzstāt uz ķiveres un citu ķermeņa aizsargu lietošanu,» aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš, piebilstot, ka arī pašiem pieaugušajiem nenāktu par ļaunu kritiski izvērtēt savus skrejriteņu lietošanas paradumus. Piemēram, pārlieku ātru braukšanu pa ietvēm vai bērnu vizināšanu.

Jūnija sākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti ziņoja, ka uzņemšanā katru dienu tiek ievesti bērni, kas savainojušies, braucot ar elektriskajiem skrejriteņiem. Arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca izplatīja informāciju, ka maijā bija vērojams pieaugošs traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektrisko skrejriteni vai gājējiem gūstot traumas no sadursmes ar skrejriteņa braucēju. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju, šogad to skaits esot pieaudzis pat par 30%. Ik dienu slimnīcā nonāk 3-4 pacienti un vairāk nekā puse traumu ir smagas, kuru seku novēršanai veicama viena vai vairākas operācijas. Traumas visbiežāk tiek gūtas, braucot ar nomātiem skrejriteņiem, bez pieredzes un nereti arī alkohola reibumā.

Par BTA

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.1

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.