Visi jaunumi

Decembrī par 25% pieaudzis ziemas apstākļos piedzīvoto nelaimes gadījumu skaits

2023. gada 16. janv.
Visi jaunumi

Decembrī par 25% pieaudzis ziemas apstākļos piedzīvoto nelaimes gadījumu skaits

2023. gada 16. janv.

Sniegiem bagātais aizvadītā gada novembris un decembris veicinājis ziemas apstākļos notikušo nelaimes gadījumu skaita pieaugumu. 2022. gada pēdējā mēnesī traumas guvuši par 25% vairāk cilvēku nekā gadu iepriekš, bet novembrī pieaugums bijis vienkārši dramatisks – 650%, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati.

Tā kā šoziem pirmais sniegs dažviet uzsniga jau pirms Latvijas dzimšanas dienas, aukstajam gadalaikam raksturīgo negadījumu skaits sāka augt jau novembra otrajā pusē. Tipiskākie negadījumi bija kritieni uz apledojušām ietvēm vai pakāpieniem pie ēku ārdurvīm, kā rezultātā gūti rokas, kājas vai pleca kaula lūzumi. Īpaši daudz šādu gadījumu reģistrēti tieši ziemas sākumā un atkalas dienās. Pāris desmitos gadījumu cietušajiem bija nepieciešama nopietna ārstēšana - izdevumu segšanai BTA izmaksāja vairāk nekā 3000 eiro atlīdzību. Savukārt smagāko savainojumu izārstēšana izmaksāja pat virs 7000 eiro.

Kā ierasts, bērni lielākoties cietuši ziemas priekos – šļūcot no kalna un ietriecoties kādā šķērslī, vai arī nokrītot un sasitoties slidošanas laikā. Mazākie arī krituši un sasitušies, izkāpjot no automašīnas uz apledojuša ceļa seguma. Tādēļ ļoti svarīgi bērnus laikus brīdināt par paslīdēšanas riskiem un piekodināt būt uzmanīgiem.
«Mainīgo laika apstākļu dēļ traumatologiem šoziem ir darba pilnas rokas. Ietves un pakāpieni bieži apledo, un slidenās virsmas pārsteidz pat cilvēkus spēka gados un ar ļoti labu koordināciju. Diemžēl jāsecina, ka no kritieniem nav pasargāts neviens. Tā kā gūto traumu ārstēšana ir ļoti dārga un var izmaksāt pat vairākus tūkstošus eiro, aicinu ikvienu sarūpēt sev nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi. Tā nepasargās no sāpīgiem kritieniem, taču pasargās no sāpīgiem ārstniecības izdevumiem,» uzsver BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.