Visi jaunumi

CSN cietušo Līgu auto remonts izmaksā dārgāk nekā Jāņu

2024. gada 26. jūn.
Visi jaunumi

CSN cietušo Līgu auto remonts izmaksā dārgāk nekā Jāņu

2024. gada 26. jūn.

Līgo svētku periodā ceļu satiksmes negadījumos iekļuvušo Līgu un Jāņu īpatsvars ir proporcionāli aptuveni vienāds, ņemot vērā katra vārda izplatību, tomēr Līgu piedzīvoto avāriju seku novēršana izmaksā dārgāk. Pēdējos trīs gados vidēji vienas Līgas automašīnas remonts izmaksājis vai kompensācija par cita transporta līdzekļa apskādēšanu sasniegusi 1031 eiro, kamēr Jāņu – 891 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) dati.

Jāņu Latvijā ir aptuveni 4,5 reizes vairāk nekā Līgu, un gandrīz tikpat liela atšķirība pēdējo trīs gadu griezumā bijusi abu vārdu īpašnieku piedzīvoto ceļu satiksmes negadījumu skaita ziņā. Izņēmums ir vien 2022. gads, kad Līgas bija ļoti disciplinētas, kamēr Jāņi iekūlās nepatikšanās uz ceļa krietni biežāk.

Jāņi visbiežāk avarējuši ar VW un Toyota markas automašīnām, kas ir Latvijā populārāko spēkratu zīmolu saraksta augšgalā, un arī Līgas visbiežāk cietušas tieši pie VW, kā arī pie Opel stūres. Arī statistika par visiem BTA klientiem kopumā rāda, ka vasaras saulgriežu periodā pārliecinoši visnedisciplinētākie ir VW vadītāji, ko gan var izskaidrot ar lielo Vācijas uzņēmuma automašīnu skaitu. Nākamās vietas aizvadīto trīs gadu griezumā ieņēma Toyota, BMW, Audi un Volvo.

Toties pašu piedzīvoto avāriju vai citiem nodarīto zaudējumu seku novēršana Līgām izmaksājusi krietni dārgāk. 2022. gadā vidējā summa bija pat 1632 eiro, kamēr Jāņiem vien 828 eiro. Pērn gan izdevumi izlīdzinājušies. Kungiem par laika periodā no 20. līdz 30. jūnijam pieteiktajiem negadījumiem veikts transporta līdzekļu remonts par vidēji 1469 eiro, kamēr dāmām – par 1239 eiro.

«Pamatīgs rēķins par automašīnas remontu varētu būt viena no vissliktākajām dāvanām vārda dienā ikvienam autovadītājam. Arī Līgām un Jāņiem, kuru vārda dienas iekrīt iecienītajos gadskārtu svētkos. Tomēr mūsu pieredze rāda, ka cietušo autovadītāju noskaņojums svētkos ir krietni labāks, saņemot apstiprinājumu, ka remonta izdevumus segs apdrošinātājs. Ja KASKO apdrošināšanas polise paredz arī servisa maiņas auto, tad vispār ikdienas ritms tiek ietekmēts minimāli,» recepti mierīgākam prātam iesaka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iedzīvotāju reģistra datiem Latvijā ir vairāk nekā 45 tūkstoši Jāņu un gandrīz 10,5 tūkstoši Līgu.
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}} {{value}}
insurance_option_subtitle
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{ transform.translate('upgrade_offer', 'nba') }}
{{ popupService.current.data.nba.heading }}
{{ popupService.current.data.nba.text }}
{{ transform.translate('btar_one_dashboard_due', 'dashboard') + ' ' + popupService.current.data.start_date_short }}
Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.