Visi jaunumi

BTA pērn katru darba dienu izmaksāja vidēji 17 atlīdzības nelaimes gadījumos cietušajiem

2024. gada 9. febr.
Visi jaunumi

BTA pērn katru darba dienu izmaksāja vidēji 17 atlīdzības nelaimes gadījumos cietušajiem

2024. gada 9. febr.

Lielāki un mazāki negadījumi, smagas saslimšanas un citas veselības ķibeles cilvēkus visbiežāk piemeklē pilnīgi nesagatavotus un brīžos, kuros nekas nav liecinājis par briestošajām problēmām. Tās var būt sadzīviskas situācijas mājās, uz ielas vai izklaides vietās, un šādi negadījumi notiek dienu no dienas. Aizvadītajā gadā apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) katru darba dienu izskatīja vidēji 17 nelaimes gadījumu pieteikumus un vidēji par katru no tiem izmaksāja vairāk kā 210 eiro atlīdzību.

«Senais latviešu sakāmvārds «nelaime nenāk brēkdama» diemžēl ir ļoti aktuāls arī mūsdienās. Ik dienu medicīnas iestādēs nonāk desmitiem cilvēku, kuru diena iesākusies tāpat kā tūkstošiem citu, taču viena neuzmanība vai neveiksmīga apstākļu sakritība izjaukusi ierasto dzīves ritējumu. 2023. gadā BTA saviem klientiem savainojumu un slimību ārstēšanas atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 800 tūkstošus eiro, no kuriem 425 tūkstoši bija kompensācija par nelaimes gadījumos gūto traumu dziedēšanu. Vērienīgie skaitļi ir nepārprotams atgādinājums, ka nelaimes gadījumu apdrošināšana atmaksājas,» skaidro BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

BTA apkopotie dati liecina, ka 2023. gadā par gūtajām traumām vien izmaksāta 390 tūkstošu eiro atlīdzība jeb 200 eiro vidēji par katru gadījumu. Vēl 163 tūkstoši tikuši novirzīti ārstēšanas izdevumu segšanai un 70 tūkstoši – par darbaspējas zaudējumu. Kompensācijas izmaksātas arī par tuvinieku nāves gadījuma iestāšanos. To kopējais apjoms gada laikā sasniedzis 190 tūkstošus eiro.

Klienti aizvien biežāk apdrošinās arī pret kritiskām slimībām, kuru ārstēšana mēdz būt gan dārga, gan ilga. Pērn visbiežāk šāda kompensācija izmaksāta pacientiem, kuriem atklāts vēzis vai Laima slimība, kā arī infarktu piedzīvojušajiem. Kopējais atlīdzības gadījumu skaits sasniedza 78 un vidējā kompensācijas summa bija 1000 eiro.

Savukārt individuāli dārgākie gadījumi bija 10 tūkstošus eiro vērta orgānu transplantācija un 12 350 eiro par ceļu satiksmes negadījumā gūtām traumām.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.