Visi jaunumi

BTA noslēgusi investīciju darījumu un iegādājusies daudzdzīvokļu īres namu portfeli Rīgā

2021. gada 5. marts
Visi jaunumi

BTA noslēgusi investīciju darījumu un iegādājusies daudzdzīvokļu īres namu portfeli Rīgā

2021. gada 5. marts

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) ir iegādājusies lielu Rīgas daudzdzīvokļu īres namu portfeli (Ģertrūdes 121, Alauksta 13 un Artilērijas ielā 35) no privātā kapitāla nekustamo īpašumu uzņēmuma “Rentējas”. Šis ir vēsturiski lielākais privāto īres dzīvokļu portfeļa darījums daudzdzīvokļu sektorā Latvijā.

“Ar lielu gandarījumu varam pavēstīt, ka esam iegādājušies perspektīvu un labi pārvaldītu mājokļu īpašumu portfeli. Līdz ar šo darījumu esam ieguldījuši ļoti stabilos, ienesīgos īpašumos. Tādējādi parādām, ka ticam Latvijas ekonomikai un tās izaugsmei – tas ir apliecinājums BTA nodomiem turpināt ieguldīt uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā,” uzsver BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Iegādātais portfelis sastāv no vairāk nekā 170 īres dzīvokļiem, kas atrodas septiņās dzīvojamās ēkās trīs adresēs ar labu atrašanās vietu Rīgas centrālajā daļā. 

Pārdevējs ir Latvijas un Austrijas kapitālsabiedrība SIA “Rentējas”, kas specializējas īres namu rekonstrukcijā un apsaimniekošanā, kā arī pilna spektra īpašuma pārvaldīšanas pakalpojumu sniegšanā. Darījuma slēdzēji ir vienojušies neatklāt veikto investīciju apmēru. Šis ir pirmais tik liela apjoma BTA ieguldījums privāto īres mājokļu portfelī Rīgā. 

“Darījums ar BTA sniedz papildu finansējumu mūsu attīstībā esošajiem projektiem un ļaus uzsākt jaunus. Mūsu darbības modelis ir pilnībā atjaunot nolaistas, vēsturiskas ēkas Rīgas centrā un uzlabot tās atbilstoši mūsdienu pieprasījumam pēc ērtībām un vides standartiem, nebojājot ēku vēsturisko auru. Mūsu pārziņā ir vairāk nekā 100 jaunu īres dzīvokļu Avotu, A. Čaka un K. Valdemāra ielās. Kā pārvaldnieks mēs esam pārliecināti, ka nodibināt un uzturēt attiecības ar katru “Rentējas” īrnieku ir ļoti būtiski, un ka tas mums ir palīdzējis šajos pandēmijas laikos,” stāsta SIA “Rentējas” Valdes loceklis Kārlis Gabrilovičs

“Mēs esam ļoti gandarīti, ka mums beidzamās desmitgades laikā ir izdevies izveidot daudzdzīvokļu namu portfeli, Rīgā, un esam pārliecināti, ka mūsu ēkas ar šo darījumu nonākušas labās rokās. Par savām sekmēm mums jāpateicas sadarbības partneriem Latvijā, kas izveidojuši produktu, pēc kura pieprasījums ir ļoti augsts – pārdomātu un labi pārvaldītu dzīves telpu pilsētas centrā. Jāpiebilst, ka esam sajūsmā par iespēju kalpot sabiedrībai arī plašākā nozīmē, atjaunojot novārtā pamestus arhitektūras pieminekļus un dodot tiem jaunu dzīvi. Šis īres mājokļu portfeļa darījums ir lielākais daudzdzīvokļu sektorā Latvijā. Daudzdzīvokļu sektors Baltijā ir sākotnējā attīstības stadijā, tomēr saskatām pozitīvas tendences, lai šis aktīvs nākotnē kļūtu vēl pievilcīgāks,” piebilst SIA “Rentējas” galvenā akcionāra koncerna ILAG rīkotājdirektors Fēliks Vehters (Felix Waechter).

“Jāpiemin, ka mājokļu īres sektoru COVID-19 pandēmija ietekmējusi mazāk, un tas 2020.gadā visā Eiropā uzrādījis augstu noturību. Pēdējos gados Eiropā ir novērojams investīciju pieaugums daudzdzīvokļu sektorā, 2020.gadā  kļūstot par ieguldījumu apjoma ziņā lielāko aktīvu grupu. Privāto īres mājokļu sektors turpina piesaistīt attīstītāju un investoru interesi gan reģionā, gan ārpus tā. Tāpat arī Rīgā redzam lielāku aktivitāti šajā dzīvojamā sektorā un prognozējam, ka interese turpinās saglabāties augsta,” situāciju raksturoja CBRE Baltics Ieguldījumu īpašumu daļas direktore Vineta Vigupe.

CBRE Baltics darījumā pārstāvēja pircēju kā darījuma norises pilna spektra pakalpojumu konsultants, tostarp sniedzot vērtēšanas un tehniskās padziļinātās izpētes pakalpojumus.

 

Par CBRE Baltics
CBRE Baltics sniedz komercīpašumu stratēģiskās konsultācijas un veic īpašumu pārdošanas un nomas darījumus, sniedz korporatīvos pakalpojumus, īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību, projektu vadību, tirgus pētījumus, nekustamā īpašuma padziļinātu izpēti un vērtēšanu investoriem, attīstītājiem un nomniekiem.
Uzņēmums CBRE Baltics ar birojiem Rīgā, Viļņā un Tallinā ietilpst CBRE sadarbības filiāļu tīkla sastāvā.
Plašāka informācija par uzņēmumu: www.cbre.lv un www.cbre.com 

 

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiro.

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.