Visi jaunumi

Bruto parakstīto prēmiju apmērs BTA Baltijā 2022. gadā sasniedza 262 miljonus eiro

2023. gada 3. maijs
Visi jaunumi

Bruto parakstīto prēmiju apmērs BTA Baltijā 2022. gadā sasniedza 262 miljonus eiro

2023. gada 3. maijs

BTA Baltic Insurance Company AAS (turpmāk – BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2022. gadā Baltijas valstīs sasniedza 262 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu 2021. gadā. BTA izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms sasniedza 164,6 miljonus eiro, kas ir par 23% vairāk nekā 2021. gadā.

"2022. gads daudzām nozarēm bija izaicinošs. Ja gada sākumā uzņēmumi Eiropā sāka baudīt mazākus Covid-19 ierobežojumus, tad pietiekami drīz mēs visi bijām šokēti ar ziņām par karu Ukrainā. Šī situācija ietekmēja daudzas nozares un strauji augošās procentu likmes, un cenu inflācija radīja jaunu ekonomisko vidi, kurā uzņēmumiem bija jāpielāgojas jauniem "spēles noteikumiem". BTA veica un veiks elastīgus pasākumus, lai pielāgotos inflācijai un turpinātu uzlabot gan iekšējos, gan ārējos procesus. Lai gan pagājušais gads bija izaicinošs, tas mums nesa arī jaunas atziņas un inovācijas. Piemēram, mēs turpinām pievērst lielu uzmanību uz klientu orientētai pieejai un redzam, ka nākotnē arvien vairāk produktu būs jāpielāgo klientu vajadzībām. Šis laiks visiem parāda, ka jauni digitālie risinājumi ir uz palikšanu un mums būs jāpielāgojas klientu vajadzībām un jārada jauni digitālie risinājumi, lai padarītu apdrošināšanu vienkāršāku un pieejamāku klientiem," norādaBTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers.

Kopējais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2022. gadā sasniedza 262 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā – 218,8 miljoni eiro. Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju summa sasniedza 140,7 miljonus eiro (+26%), bet Igaunijā bruto parakstīto prēmiju summa bija 30,6 miljoni eiro (+15%). Bruto parakstīto prēmiju apjoms Latvijā pieauga par 13%, salīdzinot ar 2021. gadu, un sasniedza 90,7 miljonus eiro.

2022. gadā BTA Baltijā OCTA iezīmējās ar lielāko BTA bruto parakstīto prēmiju apjomu – 75,5 miljoniem eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2021. gadā. KASKO ir otrajā vietā un tur BTA bruto parakstītās prēmijas bija 61,7 miljoni eiro, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš. Trešais lielākais apdrošināšanas veids BTA Baltijas portfelī pēc bruto parakstītajām prēmijām 2022. gadā ir Īpašuma apdrošināšana – 44,2 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2021. gadā.

"Lai arī 2022. gads bija izaicinošs, BTA veiksmīgi sasniedza savus finanšu mērķus un turpināja investēt inovācijās, ilgtspējā un mūsu svarīgākajā jomā – mūsu darbiniekos. Mēs ticam, ka spēcīga komanda ir spēcīga uzņēmuma atslēga un ka mēs varam atrast labākos risinājumus, kā rūpēties par mūsu klientiem," norāda BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers.

Lielākais BTA Latvija apdrošināšanas veids pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra 2022. gadā bija Veselības apdrošināšana, sasniedzot 22,8 miljonus eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2021. gadā. Otrs lielākais veids Latvijā pērn bija Īpašuma apdrošināšana, kur tika izrakstītas bruto prēmijas 22,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 16% vairāk nekā pirms gada. Trešā vieta 2022. gadā bija KASKO, kurā bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 18,8 miljonus eiro, tādējādi tas ir par 14% vairāk nekā 2021. gadā. Bruto parakstīto prēmiju apmērs OCTA palielinājās par 31% un 2022. gadā sasniedza 13 miljonus eiro.
Lietuvā nozīmīgākā daļa no BTA bruto parakstītajām prēmijām bija OCTA veids ar 56,0 miljoniem eiro, kas ir par 19% vairāk nekā 2021. gadā. Otrs lielākais apdrošināšanas veids Lietuvā pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma ir KASKO ar 34,6 miljoniem eiro, kas ir par 29% vairāk nekā pirms gada, savukārt trešais lielākais ir Īpašuma apdrošināšana – 15,6 miljoni eiro, kas ir par 15% vairāk nekā 2021. gadā.

Pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma lielākais apdrošināšanas veids Igaunijā pērn ir KASKO, sasniedzot 8,3 miljonus eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2021. gadā, kam seko OCTA ar 6,5 miljoniem eiro un tas ir par 4% vairāk nekā pirms gada. Trešais lielākais veids Igaunijā ir īpašuma apdrošināšana, kurā bruto parakstīto prēmiju apjoms bija 5,8 miljoni eiro, uzrādot 25% pieaugumu salīdzinājumā ar 2021. gada datiem. Būtisks pieaugums tika panākts brīvprātīgajā veselības apdrošināšanā, kurā bruto parakstīto prēmiju apmērs 2022. gadā bija 5,0 miljoni eiro, kas ir par 59% vairāk nekā pirms gada.

2022. gadā BTA izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms Baltijā sasniedza 164,6 miljonus eiro, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš. Vislielākais apdrošināšanas atlīdzību apjoms bija par OCTA apdrošināšanas gadījumiem 51,1 miljona eiro apmērā (+10%), kam sekoja KASKO ar 42,0 miljoniem eiro (+14%), kā arī Veselības apdrošināšana ar 32,1 miljonu eiro (+31%). 

BTA Baltija peļņa pirms nodokļu nomaksas 2022. gadā ir 10,5 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas bija 2,7 miljoni eiro, Lietuvā – 7,4 miljoni eiro, savukārt Igaunijā BTA bija 0,4 miljonu eiro zaudējumi.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir Vienna Insurance Group AG (VIG), kas ir vadošā apdrošināšanas grupa gan Austrijā, gan visas Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senām tradīcijām, stipriem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 VIG darbinieku rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. VIG akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada. VIG ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. VIG cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.description}}

  {{item.badge}}
  {{item.title}}
  {{formattedPrice(item.price)}}
  {{item.title}}
  {{sparsePrice(price, true)}} €

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.descriptionCasco}}

  {{coveredPopup.descriptionMtpl}}

  Pašrisks KASKO
  {{transform.translate(title)}}{{value}}
  Apdrošinātie riski

  Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

  {{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

  {{coveredPopup.title}}

  {{coveredPopup.description}}

  {{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
  {{translation('one_property_covered_risks')}}
  {{localized(value.tooltipDescription)}}

  {{coveredPopup.coveredContent.title}}

  {{coveredPopup.coveredContent.description}}

  {{item.title}}
  {{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
  {{localized(risk.title)}}
  {{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

  Ļauj mums Tev atgādināt!

  {{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

  Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
  Sesija beigsies pēc:

  {{sessionTimeout.formattedTime}}

  popup_year_of_driver_license
  btar_popup_vehicle_data

  {{ fieldsPopupHeading }}

  {{ cmsFields.youngestDriver.label }}
  btar_age_not_in_range
  no_youngest_driver_age_error_message
  {{ cmsFields.drivingExperience.label }}
  no_driving_experience_error_message
  {{ cmsFields.territory.label }}
  Lūdzu, norādi teritoriju!
  {{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
  Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
  {{popup.textTitle}}
  btar_please_wait

  btar_popup_few_seconds

  Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

  Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

  Cookie
  Sīkdatnes
  Cookies Settings
  Sīkdatņu pārvaldība
  Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
  Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

  Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
  Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

  Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
  Plašāku informāciju skatiet mūsu
  Sīkdatņu politikā

  Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

  Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


  Statistikas sīkdatnes

  Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


  Mārketinga sīkdatnes

  Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.