Visi jaunumi

61% autovadītāju uzstāda ziemas riepas, kad gaisa temperatūra noslīd zem +5 grādiem

2023. gada 23. okt.
Visi jaunumi

61% autovadītāju uzstāda ziemas riepas, kad gaisa temperatūra noslīd zem +5 grādiem

2023. gada 23. okt.

Ziemas riepas ar radzēm Latvijas teritorijā drīkst izmantot jau no 1. oktobra un bez radzēm – kaut visu gadu, tomēr vairākums autovadītāju par riepu nomaiņu domā vien tad, kad gaisa temperatūra noslīd zem +5 grādiem pēc Celsija skalas vai uzsnieg pirmais sniegs. Tādi rezultāti iegūti apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) klientu ekspresaptaujā. 

Gaisa temperatūras noslīdēšana zem +5 grādiem ir galvenais kritērijs, lai 61% aptaujāto dotos uz autoservisu automašīnai uzstādīt ziemas riepas. Tā kopumā ir pragmatiska rīcība, tomēr nepasargā no pārsteigumiem, piemēram, straujas temperatūras pazemināšanās naktī vai pirmā sniega. BTA ik rudeni saņem atlīdzības pieteikumus no klientiem, kuri ar vasaras riepām braukuši pa apledojušu ceļu un ieslīdējuši grāvī.

22% aptaujāto spēlē krietni riskantāku spēli un no vasaras riepām atsakās vien tad, kad jau uzkritis pirmais sniegs. Vēl 8% signāls pieteikties servisa apmeklējumam ir visu lapu nobiršana. Šīs abas ir pat ļoti bīstamas taktikas, jo aizbraukšana līdz auto servisam pa sniegu ar vasaras riepām ir ārkārtīgi izaicinoša. Turklāt jāņem vērā, ka pirmajās ziemas dienās pie autoservisiem veidojas garas rindas, pieraksts ir aizpildīts vairākas dienas uz priekšu, un uz riepu nomaiņu var nākties gaidīt ilgi.

«Ziemas riepas ir īpaši izstrādātas lietošanai aukstos laika apstākļos. To gumijas sastāvs ir mīkstāks, tādēļ tās nodrošina labāku saķeri ne tikai uz sniega un ledus, bet arī uz mitra, sausa un slapja ceļa. Tas nozīmē, ka ziemas riepu priekšrocības izjutīsiet ne vien braucot pa sniegu vai apledojušu ceļu, bet arī pa sausu asfaltu agrā rudens rītā. Ne velti riepu ražotāji iesaka pāriet uz ziemas riepām jau tad, kad gaisa temperatūra noslīd līdz 5-7 grādu temperatūrai virs nulles. Turpinot šādos apstākļos braukt ar vasaras riepām autovadītāji apdraud ne vien paši sevi un automašīnas pasažierus, bet arī citus satiksmes dalībniekus,» uzsver BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš, aicinot jau tagad nomainīt riepas, lai pasargātu sevi no satraukumiem pirmajā ziemas rītā.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka automašīnu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas vai universālām riepām no 1. decembra līdz 1. martam. Auto riepu protektora dziļumam jābūt ne mazākam par 4 milimetriem. Savukārt riepas ar radzēm ir atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.