Visi bloga raksti
Transports

OCTA derīguma termiņa pārbaude

2024. gada 14. marts
Visi bloga raksti
Transports

OCTA derīguma termiņa pārbaude

2024. gada 14. marts

Visi zina, kas ir OCTA, vai ne? Noteikti lielākā daļa ir dzirdējuši šo burtu salikumu, taču vai Tu tiešām zini, ko šie burti apzīmē? OCTA ir obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa atbildības apdrošināšana. Tā ir nepieciešama visiem motorizētajiem transportlīdzekļiem, kas piedalās ceļu satiksmē. Bet kāpēc visiem nepieciešama OCTA jeb kāda jēga no OCTA polises? Šī apdrošināšana sedz transportlīdzekļa īpašnieka vai tiesīga lietotāja civiltiesisko atbildību par ceļu satiksmes negadījumā nodarītajiem zaudējumiem trešajai personai. Lai Tu, Tavs auto un apkārtējie satiksmes dalībnieki būtu drošībā, parūpējies, lai Tava OCTA vienmēr būtu derīga!

Kā pārbaudīt OCTA derīguma termiņu?

Lai pārbaudītu OCTA polises derīguma termiņu, Tev jāievada auto reģistrācijas numurs vai šasija numurs Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošinātāju Biroja (LTAB) mājaslapā. Tālāk nospiežot pogu “Meklēt”, Tu iegūsi informāciju par norādītā auto OCTA apdrošināšanas statusu – vai apdrošināšana ir spēkā, t.sk. kas ir apdrošināšanas sabiedrība, transportlīdzekļa dati, polises noslēgšanas datums, polises sākuma datums, polises beigu datums, kā arī spiežot uz “Saraksts” iespējams apskatīt valstis, kurās polises ir spēkā.

LTAB mobilā lietotne

Ja esi autovadītājs, Tev noteikti ir jāzina, kas ir LTAB. Tas ir Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, kur ir apvienojušās visas tās apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu Latvijā. LTAB OCTA lietotne ir visām mobilajām ierīcēm draudzīga lietotne, kurā iespējams uzzināt OCTA polises darbības termiņu, savu Bonus-Malus klasi un transportlīdzekļa negadījumu vēsturi, kā arī pieteikties atgādinājumiem par OCTA polises derīguma termiņu tuvošanos. Tāpat lietotnē iespējams elektroniski aizpildīt saskaņoto paziņojumu.

BTA OCTA apdrošināšana

BTA OCTA apmaksā zaudējumus, ja transportlīdzekļa vadītājam gadījies tos nodarīt apkārtējiem cilvēkiem vai to mantai. Tiesības saņemt obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas atlīdzību ir ceļu satiksmes negadījumā cietušajam, ja tas nav atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā. Atlīdzība tiek piešķirta gan personai nodarītu kaitējumu, gan arī mantai nodarītajiem zaudējumiem. Piemēram, OCTA apdrošināšanas polise atlīdzina ārstēšanās izdevumus, kompensāciju par darbspēju zudumu, apgādnieka nāves gadījumā, un pat nemateriālos zaudējumus, piemēram, morālo kaitējumu. Šāda apdrošināšana ir būtiska, lai nodrošinātu aizsardzību ceļu satiksmē un segtu iespējamos zaudējumus.

Kāpēc izvēlēties OCTA tieši pie BTA? Lūk, daži papildu ieguvumi!

  • Atlīdzība pie sava apdrošinātāja. Tev nevajadzēs vērsties pie cita apdrošinātāja, ja pēc negadījuma Tavam auto nodarīti zaudējumi un vainīgs ir otrs autovadītājs. BTA veiks atlīdzības lietas noregulēšanu un izmaksu par tava auto remontu.
  • 24/7 klientu atbalsts. BTA nodrošina klientu atbalstu jebkurā diennakts laikā. Ja rodas jautājumi vai nepieciešama palīdzība, varat sazināties ar BTA speciālistiem.
  • Palīdzība uz ceļa. Tehniskā palīdzība uz ceļa, degvielas pievešana, nogādāšana autoservisā, taksometra pakalpojumi, nomas auto, palīdzība saskaņotā paziņojuma noformēšana – jebkurā diennakts laikā.

BTA OCTA polises piedāvājumu vari uzzināt BTA mājas lapas sadaļās Automašīnu apdrošināšana un Motociklu apdrošināšana.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{transform.translate(title)}}{{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €/pers.
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
Sesija beigsies pēc:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.