Visi jaunumi

Instalācija “Līdz kaklam” aicina iesaistīties atkritumu problēmas risināšanā

8 jūnijs, 2021

Pasaules vides dienā, 5. jūnijā, Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā tika izvietota Pasaules Dabas Fonda veidotā vides instalācija “Līdz kaklam”, ko atbalsta arī AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk tekstā – BTA). Tā aicina garāmgājējus kritiski vērtēt nevēlamus ikdienas paradumus un nepārdomātu patēriņu, kas veicina arvien pieaugošo atkritumu daudzumu dabā. 

Sākoties vasaras sezonai, kas arī ir aktīvs dabā došanās laiks, ikviens garāmgājējs aicināts nofotografēties aiz jaunizveidotās instalācijas un ievietot attēlu sociālajos tīklos ar tēmturi #Līdzkaklam, mudinot aizdomāties par arvien pieaugošos atkritumu skaitu, kā arī iespējām tos samazināt. Vides instalācija būs apskatāma un pieejama Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā līdz 27. jūnijam. 

Pasaules Dabas Fonda Vides izglītības un sabiedrības iesaistes programmas vadītāja Elīna Pēkšēna: “Paradumu maiņas pamatā ir izpratne, kurai vislabāk būtu veidoties jau agrīnā vecumā. Tāpēc šogad kopā ar Latvijas vides aizsardzības fondu un organizācijas “Latvijas Skauti un Gaidas” jauniešiem īstenojam projektu "Dabas daudzveidību saudzējošas jauniešu kopienas veidošana”. Mēs ceram, ka jaunieši būs aktīvi šīs akcijas dalībnieki un labās prakses vēstneši arī citiem dabā gājējiem.” 

Šobrīd aizvien biežāk cilvēki dodas atpūtas pasākumos dabā, un apmeklētāju skaits dabas takās pieaudzis četras reizes. Diemžēl līdz ar apmeklētāju skaitu pieaug arī atkritumu skaits. To apjomu būtu iespējams samazināt, kritiski izvērtējot iepirkšanās paradumus un rūpīgi plānojot savus iepirkumus pirms došanās dabā. Atkritumi dabā ir tikai redzamākā problēmas daļa, līdztekus citām ne mazāk postošām ietekmēm, piemēram,  trokšņošana, dzīvotņu izbradāšana, dažādu dabas objektu tīša vai netīša bojāšana, ūdenstilpju piesārņošana. 

“BTA ir dabas mīļotāji. Kā iniciatīvas Daru labi dabai atbalstītāji, ik gadu organizējam talku dabas daudzveidības atjaunošanai arī saviem darbiniekiem. Mums ir svarīgi ne tikai finansiāli atbalstīt šīs iniciatīvas popularizēšanu sabiedrībā, bet arī dot iespēju darbiniekiem izzināt dabas procesus un izprast to nozīmīgumu. Diemžēl ik reizi nākas secināt, ka ir jāņem līdzi maiss, kurā salikt citu izmestos atkritumus. Ļoti ceram, ka ar šo aktivitāti Latvijas iedzīvotāji vairāk aizdomāsies un atcerēsies nākamajā pārgājienā savus atkritumus atstāt nevis dabā, bet ņemt līdzi un atstāt tam paredzētajās vietās,” skaidro BTA valdes locekle Evija Matveja.

 VAS “Latvijas dzelzceļš” Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Kārkliņa uzsver: “Dzelzceļa transports ir viens no dabai draudzīgākajiem pārvietošanās veidiem. Braucot vilcienā, ir iespēja redzēt Latvijas lielāko bagātību – dabu. Taču diemžēl, spriežot pēc izmesto atkritumu daudzuma un regularitātes dzelzceļa nodalījuma joslā, kuru VAS “Latvijas dzelzceļš” pastāvīgi sakopj, rodas sajūta, ka mūsu kopīgā dabas bagātība netiek pienācīgi novērtēta. Tāpēc VAS “Latvijas dzelzceļš” ir iesaistījusies akcijā “Līdz kaklam”, lai pievērstu uzmanību pieaugošajai atkritumu problēmai. Aicinām ikvienu aizdomāties par šo problēmu un rūpēties par vidi, kurā mēs visi dzīvojam.” 

Vides objekts “Līdz kaklam” iecerēts kā ceļojoša instalācija, tāpēc pašvaldības un uzņēmumi, kuri vēlētos izvietot pie sevis šo objektu, aicināti sazināties ar Pasaules Dabas Fonda pārstāvi Elīnu Pēkšēnu. 

Instalācija tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda un BTA finansiālu atbalstu. Tās izvietošanu stacijā atbalsta VAS "Latvijas dzelzceļš”. Instalāciju veidojusi māksliniece Aija Baumane-Līce.

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.