Visi jaunumi

Elektroskūtera avārijā gūto traumu ārstēšana vidēji izmaksā 133 eiro

12 augusts, 2021

Lai arī šogad reģistrēti vairāk ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti elektriskie skrejriteņi, avārijas ir mazāk traumatiskas nekā pagājušajā gadā, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati.

Saskaņā ar Valsts policijas statistiku, gada pirmajā pusē konstatēti 113 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti elektrisko skrejriteņu vadītāji. Tas ir vairāk nekā šajā periodā pērn. Par laimi daļa avāriju beigušās bez iesaistīto traumām. BTA šogad saņēmusi par 21% mazāk nelaimes gadījumu atlīdzības pieteikumus nekā pirms gada, turklāt arī ārstēšanai nepieciešama mazāka summa.

Smago savainojumu skaits, kuru izdziedēšanai bija nepieciešami vairāk nekā 300 eiro, gada laikā sarucis par 42%. Vidējā atlīdzību summa gājusi mazumā – no 150 eiro pirms gada līdz 133 eiro. Tas ir vidēji par 17 eiro jeb 11% mazāk.

Abos gados dominē ļoti līdzīgi negadījumi, kas saistīti ar satiksmes situācijas nepienācīgu izvērtēšanu, braukšanas iemaņu trūkumu un arī pārgalvību. Cietušie guvuši kaulu lūzumus, smadzeņu satricinājumus vai iedzīvojušies plēstās brūcēs, ietriecoties nepamanītā šķērslī, saslīdot uz bruģa vai zaudējot kontroli pār stūri uz nelīdzena ceļa. Atlīdzība izmaksāta arī vairākiem gājējiem, kuriem nācies ārstēties pēc tam, kad uz ietves, pagalmā vai šķērsojot ielu uztriecies elektriskais skrejritenis.

«Elektrisko skrejriteni vairs nevar uzskatīt par jaunu dalībnieku satiksmē, tomēr jāsecina, ka liela daļa vadītāju joprojām līdz galam neapzinās šī mehāniskā transporta līdzekļa vadīšanas specifiku, kā arī pārvērtē savas vadīšanas prasmes. Elektroskūteris ir salīdzinoši straujš, tas spēj attīstīt ātrumu līdz 30 kilometriem stundā, tādēļ bremzēšanas ceļam jāierēķina vairāki metri. Nelielo riteņu dēļ skrejritenis ir grūti vadāms pa nelīdzenu ceļu, slīd pa bruģi un iebraukšana lielākā bedrē var novest pie sāpīga «lidojuma» pāri stūrei. Tas noteikti nespēj pārvarēt ielu apmales tik elegantā lēcienā kā BMX vai amortizēt koka sakņu uzlauztu ietves asfaltu kā kalnu divritenis. Tādēļ elektrisko skrejriteni vajadzētu vadīt krietni uzmanīgāk un izturēties pret to atbildīgi,» aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Jāpatur prātā, ka ar elektrisko skrejriteni drīkst braukt personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, kā arī 14 – 17 gadu veci pusaudži ar AM, A1, B1 vai traktortehnikas vadītāja apliecību.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.