Visi jaunumi

5 padomi drošai braukšanai ziemā

2021. gada 2. dec.

Līdz ar pirmās noturīgās sniega kārtas veidošanos uz ceļiem tradicionāli pieaug satiksmes negadījumu skaits. Arī šis gads nav izņēmums. Acīmredzot daudzi autovadītāji siltajos gadalaikos piemirst, ka braukšana pa apledojušu, sniegotu ceļu krietni atšķiras no traukšanās pa sausu asfaltu. Aicinot šoferus braukt uzmanīgi, apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš atgādina svarīgākos ziemas braukšanas pamatprincipus.

Izvēlieties braukšanas laiku

Statistika liecina, ka visbīstamāk ir braukt putenī, jo tad ir pasliktināta redzamība un ceļi ir grūti izbraucami. Ja vien nav ļoti steidzama vajadzība, labāk nogaidīt, kamēr puteņošana rimstas un ceļi tiks iztīrīti. Pēdējā pusotrā gadā labi apgūtā attālinātā strādāšana šajā situācijā var noderēt arī intensīvas snigšanas dienās.

Sagatavojiet auto braucienam

Ja nu tomēr jādodas ceļā, ejiet ārā no mājas agrāk nekā parasti. Iedarbiniet dzinēju, ieslēdziet logu apsildi, lai atļauto auto sildīšanas pagalmā 5 minūšu laikā ledus uz tiem atkūst, un rūpīgi notīriet sniegu no auto, arī no jumta, lai no tā birstošais sniegs neapgrūtinātu redzamību. Atbrīvojiet vējstikla mazgāšanas sprauslas no ledus, lai brauciena laikā varat nomazgāt logus.

Brauciet prātīgi

Vismaz pirmajās ziemas dienās, kamēr atgriežas braukšanas iemaņas, vēlams ievērot papildu piesardzību. Ceļā ieturiet divreiz lielāku distanci līdz priekšā braucošajai automašīnai nekā parasti, jo uz sniega vai ledus bremzēšanas ceļš ir daudz garāks. Lielāks attālums arī dos vairāk laika situācijas izvērtēšanā.

Izvairieties no straujām kustībām

Braucot pa slidenu ceļu, stūri jāgriež lēnām un jābremzē ar tā dēvēto pulsēšanas metodi vairākas reizes mazliet nospiežot bremžu pedāli. Strauja stūrēšana vai paniska bremžu iespiešana grīdā var novest pie automašīnas saslīdēšanas, kas bieži vien beidzas ar noslīdēšanu no ceļa un avāriju. Automašīnās ar manuālo pārnesumu kārbu bremzēšanai var izmantot pakāpenisku pārslēgšanos uz zemāku pārnesumu. Šī metode noder arī braucos lejup pa apsnigušu nogāzi. Akseleratora jeb gāzes pedālis jānodarbina lēni un vienmērīgi.

Laikus novērsiet sānslīdi

Ja nu tomēr automašīna līkumā vai iebrauktās risēs saslīdējusi un jūtat, ka zaudējat kontroli pār to, nespiediet bremžu pedāli, bet gan lēnām grieziet stūri tajā virzienā, kurā sākusi slīdēt auto aizmugurējā daļa. Transporta līdzeklim ar priekšpiedziņu arī viegli nospiediet gāzes pedāli. Ja ātrums nav pārāk liels vai slīdēšana kļuvusi pilnībā nekontrolējama, tam vajadzētu palīdzēt iztaisnot automašīnu. Automašīnām ar aizmugures piedziņu gāzes pedālis jāatlaiž un jāstrādā tikai ar stūri, citādi aizmugurējās riepas turpinās dzīt auto nepareizā virzienā. Sānslīdi var novērst arī ar sajūga pedāļa palīdzību, proti, sākoties sānslīdei izspiežot sajūga pedāli un griežot stūri izslīdēšanas virzienā.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.