Visi jaunumi

Vētras postījumu segšana izmaksās vairāk kā 200 tūkstoši eiro

2022. gada 18. janv.
Visi jaunumi

Vētras postījumu segšana izmaksās vairāk kā 200 tūkstoši eiro

2022. gada 18. janv.

Pēdējās dienās Latviju piemeklējušās vēja brāzmas pamatīgi papluinījušas ēkas vairākos Latvijas reģionos un uzgāzušas dažādus priekšmetus automašīnām, kopumā nodarot zaudējumus vairāk kā 200 tūkstošu eiro apmērā, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati.

Piektdien, sestdien un pirmdien vien apdrošinātajam tika iesniegti vairāk kā 120 atlīdzības pieteikumi. Nopietnākie postījumi bija jumta virskārtas noraušana Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonam un divām citām ēkām Rīgā – Raiņa bulvārī un Skolas ielā. Katra stihijas nedarba seku novēršanai būs nepieciešams remonts vismaz 10 tūkstošu eiro apmērā.

Jumts sabojāts vairākām viensētām visdažādākajos republikas nostūros - Jelgavas novadā, Jūrmalā, Ventspilī, Aizkraukles novadā, Ķekavā un citur. Vējš gan plēsis nost metāla plāksnes slīpajiem jumtiem, gan atlobījis ruberoīda kārtu horizontālajiem mājokļu jumtiem. Brāzmas arī izgāzušas žogu fragmentus, vēja aizsargus ap stadioniem un nesušas pa gaisu nepiestiprinātus batutus. Visbiežāk tie savu lidojumu beiguši kaimiņu pagalmā, apskādējot ēkas, automašīnas vai aplaužot kokus. Cietuši apgaismes stabi, ēkām izlauztas durvis un sabojāti žoga vārti.

«Vētra ir viena no tām dabas stihijām, pret kuru postījumiem sagatavoties ir ārkārtīgi grūti, tomēr dažus priekšdarbus postījumu samazināšanai veikt var. Piemēram, rudenī savlaicīgi nojaukt batutus, nojumes un siltumnīcas. Tie ziemā tikpat kā netiek izmantoti, taču palielie, vāji nostiprinātie priekšmeti ir viegls laupījums brāzmai. Plašais auduma vai plēves laukums kalpo kā bura, tādēļ šādu priekšmetu var viegli paraut gaisā un iemest blakus sētā, nodarot tur postījumus un attiecīgi sabojājot attiecības ar kaimiņiem,» BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš iesaka ikvienam mājas īpašniekam laikus padomāt, kā mazināt dabas stihiju sekas.

Trešdaļa atlīdzības pieteikumu saistīta ar transporta līdzekļu bojājumiem, un daudzi gadījumi notikuši pie veikaliem. Automašīnām uzkrituši reklāmas stendi, iepirkšanās ratiņu novietņu karkasa fragmenti un nolauztie koku zari. Dabas stihija satraukuma pilnus mirkļus sagādājusi šoferiem pat brauciena laikā. Kāda Volvo spēkrata vadītājs ziņoja, ka viņam koka zars uzkrita uz braucošas mašīnas motora pārsega, izsitot lukturus un iebuktējot virsbūvi. Tādejādi nodarīti zaudējumi 1300 eiro apmērā. Savukārt kādai Audi markas automašīnai brauciena laikā norauts jumta lūkas stikls.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.