Visi jaunumi

Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās pērn izmaksāti miljons eiro

2023. gada 21. marts
Visi jaunumi

Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās pērn izmaksāti miljons eiro

2023. gada 21. marts

Skolēnu pavasara brīvlaikā dodoties tuvākā vai tālākā braucienā, nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanas polisi. Pat ja daļai atpūtnieku ceļojuma apdrošināšana šķiet lieka formalitāte, realitātē tā izrādās ārkārtīgi nepieciešama un pasargā no pamatīgiem tēriņiem. Aizvadītajā gadā akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) saņēmusi atlīdzības pieteikumus no aptuveni 3000 klientu un to kopējā summa pārsniedza vienu miljonu eiro.

Ārpus valsts robežām ceļotājiem visbiežāk bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība. Dažādu pakāpju traumu vai saslimšanas ārstēšanu saņēmuši 1 349 cilvēki un apdrošinātājam tas izmaksājis teju pusmiljonu eiro. Nopietnākie gadījumi bijuši iekļūšana satiksmes negadījumā, kam sekoja mēnesi ilga ārstēšanās ārvalstīs, infarkta piedzīvošana ceļojuma laikā, hroniskas slimības saasinājums neierastā klimatā un dažādas saslimšanas. Kompensēti arī medicīniskie pakalpojumi kāju un roku lūzuma gadījumos, kas gūti slēpojot, braucot ar velosipēdu vai dodoties pārgājienos.

Piektā daļa no visiem apdrošināšanas gadījumiem bijusi saistīta ar lidojumu aizkavēšanos atcelšanu vai ceļojuma piespiedu pārtraukšanu. Atpūtu sabojājusi gan klientu saslimšana, gan reisu atcelšana, kā rezultātā neizdevās tikt uz nākamo lidojumu un nonākt galamērķī. Turklāt liela daļa no tiem notikusi ārpus Eiropas Savienības, kur ceļotāju aizsargā stingri likumi. BTA kompensējusi ceļojumu pārtraukšanu tādās zemēs kā Ēģipte, Indija, Indonēzija, Turcija, Taizeme un Meksika.

«Ceļojumu atlikšana, pārtraukšana vai aizkavēšana pagājušajā gadā nopietni iedragāja Latvijas iedzīvotāju plānus. Turklāt ar Covid-19 saistītie gadījumi bija maza daļa no visiem. Biežāk pie vainas bija lidojumu atcelšana, kas aviokompāniju finansiālo grūtību un lidostās trūkstošā darbaspēka dēļ arī šogad solās būt nopietna problēma. Turklāt ceļotājiem jārēķinās, ka bagāža var ierasties dažas dienas vēlāk, tādēļ labāk nodrošināties ar apdrošināšanu, kas kompensēs tos izdevumus, ko nesegs atbildīgais pārvadātājs,» tālredzīgi rīkoties mudina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

BTA apkopotie dati rāda, ka bagāža mēdz ne vien aizkavēties, bet arī pazust vai tikt apzagta lidostas teritorijā. Šādu gadījumu pērn bijis trīsreiz vairāk nekā bagāžas aizkavēšanās.

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv
tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.

Cookie
Sīkdatnes
Cookies Settings
Sīkdatņu pārvaldība
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.

Ja piekrītat visām sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Piekrītu”.
Ja vēlaties atteikties no sīkdatnēm, lūdzu, nospiediet “Nepiekrītu“. Savu izvēli varat pārvaldīt, nospiežot “Pielāgot izvēli”.

Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā
Plašāku informāciju skatiet mūsu
Sīkdatņu politikā

Funkcionalitātes (nepieciešamās) sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas vietnes darbībai, un tās nevar atspējot. Šīs sīkdatnes var iedalīt sesijas sīkdatnēs un pastāvīgās sīkdatnēs, kuras nesaglabā personu identificējošu informāciju. Sesijas sīkdatnes tiek izdzēstas, tiklīdz Jūs pametīsiet šo vietni.


Statistikas sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai novērtētu vietnes un datplūsmas avotu izmantošanu, lai iegūtu informāciju, kas nepieciešama vietnes darbības uzlabošanai. Šīs sīkdatnes palīdz mums noteikt, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir vispopulārākās, un uzzināt par lietotāju pārlūkošanas paradumiem. Šajā nolūkā mēs izmantojam Google Analytics statistikas rīku. Visa apkopotā informācija ir anonīma un pēc tās nav iespējams Jūs identificēt.


Mārketinga sīkdatnes

Šīs trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas, lai atbilstoši Jūsu vēlmēm parādītu personalizētas reklāmas. Mēs izmantojam sīkdatnes, kas palīdz mums apkopot informāciju par Jūsu lietošanas paradumiem šajā tīmekļa vietnē un ļauj mums uzzināt par Jūsu interesēm, lai mēs varētu rādīt tikai tās reklāmas, kas ir atbilstošas Jūsu lietošanas paradumiem. Ja nevēlaties, lai mēs Jums rādītu jebkādu reklāmu, atstājiet šo izvēlni tukšu.