Visi jaunumi

Zaudētās ražas dēļ zemkopjiem izmaksāta atlīdzība 1,7 miljonu eiro apmērā

2021. gada 1. okt.

Neparastie laika apstākļi pagarinājuši Latvijas zemnieku rūpju dienas, liekot vērsties pēc palīdzības pie apdrošinātājiem. Visā vasaras periodā apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) saņēma 187 atlīdzības pieteikumus un izmaksāja ražu zaudējušajām saimniecībām atlīdzību gandrīz 1,7 miljonu eiro apmērā.

Zemkopju nedienas sākās jau jūlija beigās, kad ārkārtīgā karstuma un sausuma dēļ izdega vai izkalta sējumi vairāk nekā 90 saimniecībām. Vienā mēnesī vien kompensācijās tika izmaksāts ap 700 tūkstošiem eiro. Ķibeles turpinājās arī augustā, sākoties ražas novākšanai. BTA saņēma piecus atlīdzības pieteikumus no saimniecībām, kur tieši kulšanas laikā kombaina uzšķilta dzirkstele izraisīja ugunsgrēku un nopostīja lielu daļu labības. Visā 2020.gadā bija fiksēts tikai viens šāds gadījums. Augusta vidū iestājoties vēsākam un mitrākam laikam, cieta daļa no nenovāktās ražas. Netipiski bieži fiksētu pupu sējumu bojāeja.

Kopumā šovasar apdrošinātājs saņēma 187 atlīdzības pieteikumus par kopējo summu 1,7 miljoni eiro, kas ir gandrīz trīsreiz mazāk nekā 2020.gadā, kad bija vēl postošāki laika apstākļi. Pērnajā vasarā tika saņemti 273 atlīdzības pieteikumi 4,2 miljonu eiro vērtībā.

«Lai arī kopumā šā gada graudaugu raža tiek uzskatīta par sliktu, laukiem nav nodarīti tik vērienīgi postījumi kā 2020.gadā. Pērn jūnijā un jūlija sākumā plosījās negaisi ar krusu, spēcīgu vēju un lietu. Daudzi lauki tika appludināti un sējumi tika pilnībā iznīcināti. Arī šis gads bija izaicinošs. Lietainais pavasaris, ilgstošais karstuma un sausuma periods un mitrā vasaras nogale apslāpēja sākotnējās optimistiskās prognozes. Tomēr daudziem zemniekiem izdevās nokult ziemājus pirms augusta lietavām un arī vasarāji jau bija pietiekami izauguši, lai laika apstākļi tik lielu postu nenodarītu. Tādēļ tās saimniecības, kas pārcieta karstuma periodu, tika pie ražas,» skaidro BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš. Kopumā šogad raža dažādos reģionos ir ļoti atšķirīga. Karstumā vairāk cietušajās saimniecībās graudi nevis nogatavojās, bet izkalta, tādēļ nav īsti piemēroti pārtikas ražošanā vai arī ir zemākas kvalitātes.

BTA ir Latvijas tirgus līderis sējumu apdrošināšanā, un uzņēmums jau vairākus gadus zemniekiem piedāvā apdrošināt labību, pākšaugus un eļļas augus. BTA arī ir pirmais apdrošinātājs Latvijā, kas piedāvā iespēju apdrošināties pret meža zvēru un putnu nodarītajiem postījumiem, kā arī trešās personas prettiesisku rīcību, zibens spērienu un uguns risku.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.