Visi jaunumi

Vienas viedierīces remonts izmaksā vidēji 120 eiro

2021. gada 21. sept.

Viedtelefoniem vairāk laika pavadot mūsu rokās un nonākot jaunāku lietotāju īpašumā, bieži nākas sastapties ar vairākus simtus eiro vērto ierīču nokrišanu zemē, saplīšanu un citādiem bojājumiem, kas iecērt pamatīgu robu ģimenes budžetā. Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) par viedierīču un datoru bojājumiem šā gada augustā izmaksājusi atlīdzību par 15% vairāk pieteikuma pieteicējiem nekā šajā pašā mēnesī pērn, un gadu no gada šis skaitlis aug. Īpaši bieži negadījumiem pakļautas tieši bērnu izmantotās ierīces.

Teju katrā draugu kompānijā vai klasē var redzēt kādu viedtelefonu, kura ekrānu savagojušas plaisas vai pamatīgs, skatu aizsedzošs plīsumu «zirnekļtīkls». To arī apliecina statistika. BTA visbiežāk saņem atlīdzības pieteikumus, kuru aprakstā minēta tālruņa izkrišana no kabatas, izslīdēšana no rokām, nogrūšana no galda vai pat pārbraukšana tam pāri ar skrejriteni. Arī negadījuma vietu loks ir visplašākais – sporta laukums, pagalms, skola, mājas trepju telpa un pat paša dzīvoklis, kas tikai apliecina, ka viedā ierīce nekur nevar justies pilnībā pasargāta.

Kritienu dēļ visbiežāk cieš ekrāns vai arī tiek nodarīti iekšēji bojājumi, kuru dēļ ierīci vairs nevar ieslēgt. Tās remontam vidēji nākas iztērēt aptuveni 120 eiro, liecina BTA dati. Taču nereti ierīce vairs nav labojama un tad atviegloti nopūsties var tikai tie, kuri ierīci bija apdrošinājuši, jo saņem atlīdzību par remontu vai citas ierīces iegādi.

«Lai arī vecāki nereti nodod bērnu rīcībā iepriekšējo viedtelefonu un mierina sevi ar domu, ka tā sabojāšana nebūs pārāk sāpīga, ierīces saplēšanas gadījumā tāpat nākas pirkt nākamo ierīci. Arī paši pieaugušie nevar vienmēr pasargāt savu viedierīci, lai cik rūpīgi pret to attiektos. No atlīdzības pieteikumiem uzzinām, ka negadījumi notikuši visikdienišķākajās situācijās un bieži vien pie vainas ir nevis pats īpašnieks, bet kāds cits. Vai nu kāds nejauši uzsēdies uz dīvāna atstātai ierīcei, vai bērni dauzoties uzgāzuši vāzi, vai vibrozvans «palīdzējis» iekārtai nokrist no plaukta. Apdrošināšana pasargā no neplānotiem tēriņiem un arī ļauj mierīgāk uztvert ziņu par negadījumu,» skaidro BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Šogad bojāto lietu sarakstā biežāk nonāk arī klēpjdatori. Tie tikuši nomesti, pārnesot no vienas istabas uz otru, vai arī klaviatūrā ielijis šķidrums, izšļakstot virs ierīces dzēriena glāzi. Bojāto datoru skaita pieaugumu var izskaidrot ar darbu no mājām un attālinātajām mācībām, kuru dēļ pārnēsājamās ierīces tiek izmantotas visdažādākajās vietās – arī virtuvē.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

  

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.