Visi jaunumi

Tumšajos rudens mēnešos notiek par 30% vairāk sadursmju ar meža zvēriem nekā vasarā

2021. gada 11. okt.

Līdz ar ātrāku tumsas iestāšanos vakaros, tradicionāli pieaug uz ceļiem notikušo automašīnu un meža dzīvnieku sadursmju skaits. Pērn gada pēdējos trīs mēnešos fiksēti par 30% vairāk šādu negadījumu nekā vasarā un gandrīz par trešdaļu vairāk nekā pavasarī. Oktobris šajā ziņā ir otrais bīstamākais aiz decembra, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati.

Visi trīs gada nogales tumšie mēneši ir pārliecinoši līderi melnajā statistikas sadaļā, kurā apdrošinātājs reģistrē automašīnu un meža dzīvnieku sadursmes. Savukārt visdrošākie ir aprīlis un augusts. Tajos notiek par 44% mazāk negadījumu nekā decembrī.

No gadalaikiem drošākais periods ir pavasaris. Martā, aprīlī un maijā automašīnas ar meža zvēriem saskrienas par 32% retāk nekā gada nogalē. Tikai mazliet vairāk negadījumu fiksēts gada gaišākajā posmā vasarā, ko gan var izskaidrot ar faktu, ka siltajos mēnešos liela daļa iedzīvotāju brīvdienas pavada ārpus pilsētām, pie dabas uzturas ilgāk un mājās atgriežas naktī, kad jau ir satumsis un sācies dzīvnieku aktivitāšu laiks. Lielāks automašīnu skaits uz ceļiem noved pie proporcionāli vairāk avārijām nekā, piemēram, pavasarī.

«Apdrošinātāju statistiku veido tie gadījumi, kad no meža dzīvnieka nav izdevies izvairīties un automašīnai nepieciešams remonts. Taču vēl ir tūkstošiem bīstamo situāciju, kurās no avārijas palīdzējusi izvairīties gan vadītāja reakcija un ātra rīcība, gan jaunāko paaudžu automašīnu drošības sistēmas kā automātiskās bremzēšanas sistēma. Jāņem vērā, ka dzīvnieks ļoti retos gadījumos izlec tieši priekšā spēkratam vai ietriecas tā sānos. Bieži vien tas jau iepriekš ir pamanāms ceļmalā vai uz ceļa, tādēļ liela nozīme ir spožām priekšējām gaismām, tīram priekšējam vējstiklam un kvalitatīvām riepām, kas nodrošina pēc iespējas īsāku bremzēšanas ceļu. Neapšaubāmi arī pašam vadītājam jābūt ļoti vērīgam un jāraugās ne vien uz ceļa, bet arī jākontrolē tā malās notiekošais. Laikus samazinot braukšanas ātrumu, pieaug izredzes izvairīties no nopietniem savainojumiem un smagiem automašīnas virsbūves bojājumiem,» gada tumšajos mēnešos pastiprināti gādāt par paša un līdzbraucēju drošību autovadītājus aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.