Visi jaunumi

Postoši ugunsgrēki gada sākumā nodarījuši zaudējumus pusmiljona eiro vērtībā

5 marts, 2021

Aizejošā ziema skarbi atgādinājusi, cik postošas sekas var nest bez uzraudzības atstātas sveces liesma vai rotaļlietas akumulatora aizdegšanās. Nelaimes gadījumu dēļ vairākas ģimenes palikušas bez pajumtes un to seku novēršanai apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) izmaksājusi atlīdzību gandrīz pusmiljona eiro apjomā.

Senā tradīcija aizdedzināt svecītes Ziemassvētku eglē par traģēdiju izvērsās kādai ģimenei Ikšķiles novadā. Liesma aizdedzināja nokaltušā koka zarus un pavisam drīz jau visu egli bija pārņēmusi uguns. Tā pārmetās uz mēbelēm un arī izdedzināja lielu daļu sienu, grīdas un griestu, padarot mājokli neapdzīvojamu.

Ne mazāk skumji gads iesākās kādai ģimenei Jelgavas novadā. Visticamāk, guļamistabā aizdegās rotaļlietas akumulators un liesmas no tā izplatījās pa visu mājokli. Tā rezultātā bojāts viss īpašums.

Lielvārdes novadā divstāvu ēkas otrais stāvs pilnībā nodega saimnieku acu priekšā. Mājās bija pazudusi elektrība un drīz izcēlās ugunsgrēks. Savukārt Rīgā diviem cilvēkiem nācās izlēkt no trešā stāva loga, lai izglābtos no degošas mājas liesmām. Lai arī notikuma vietā ieradās 6 ugunsdzēsēju ekipāžas, ēka ir pamatīgi cietusi un, iespējams, tā jānojauc.

«Visi minētie gadījumi parāda, ka lielas ugunsnelaimes var notikt pilnīgi negaidot. Neviens no cietušajiem neparedzēja, ka gadiem ilgi darītas lietas kā kamīna kurināšana vai sveču dedzināšana, vienā dienā var izvērsties traģēdijā. Nemaz nerunājot par elektrības bojājumiem vai rotaļlietu aizdegšanos, jo šādu scenāriju vairākums cilvēku nepieļauj pat domās. Vienīgais mierinājums visiem cietušajiem, ka īpašumi bija apdrošināti un remontu vai jaunas dzīvesvietas iegādi paātrinās apdrošinātāju izmaksātā kompensācija,»

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš aicina cilvēkus nepaļauties uz veiksmi, bet gan apdrošināt īpašumu. Ēku atjaunošanas izmaksas pēc ugunsgrēka ir tik augstas, ka vairums ģimeņu bez izmaksātā atlīdzības tās nemaz nevarētu atļauties segt.


Par ugunsgrēku biežumu brīdina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika. 2020. gadā Latvijā degušas pavisam 1957 dzīvojamās mājas, 140 publiskās ēkas un 122 ražošanas ēkas.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.