Visi jaunumi

Par ceturtdaļu audzis stāvvietās apskādēto automašīnu skaits

30 augusts, 2021

Šaurās, mūsdienu automašīnu gabarītiem neatbilstošās publiskās autostāvvietas ik gadu nodara simtos tūkstošu eiro mērāmus zaudējumus apdrošinātājiem un neērtības tūkstošiem autovadītāju, kuriem nākas remontēt iebuktētos vai apskrambātos spēkratus. Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati liecina, ka līdz ar veikalu darbības atjaunošanu un iedzīvotāju aktīvāku došanos iepirkties, stāvvietās cietušo automašīnu skaits ievērojami pieaudzis. Šogad tas ir par 24% lielāks nekā pērn.

Negadījumu skaita pieaugums reģistrēts ne vien pret pandēmijas dēļ klātienes tirdzniecībā mazaktīvo 2020. gadu, bet arī pret 2019. gadu. Pie tam vēl lielākā mērā – par 25%. Biežākie bojājumi ir blakus stāvošo transporta līdzekļu durvju vai spārnu iebuktēšana, neuzmanīgi atverot auto durvis vai ļaujot vēja brāzmai tās atraut ar spēku, sānu noskrāpēšana, iegriežoties šaurā stāvvietā, vai arī cita transporta līdzekļa bampera aizķeršana manevra laikā. Nereti spēkrati tiek sabojāti, uzbraucot uz pārāk augstas stāvvietas apmales.

Tā kā netrūkst neapzinīgu autovadītāju, kuri pēc šādiem incidentiem aizbrauc no negadījuma vietas, bojājumu novēršanas izmaksas nākas segt KASKO apdrošināšanas polises izsniedzējam. Viena apdrošināšanas gadījuma izmaksas šogad, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pieaugušas par 34%, līdz ar to kopējā izmaksātā kompensāciju summa teju divkāršojusies.

«Publisko autostāvvietu problēma ir sena un skar daudzas postpadomju valstis, kur joprojām ir spēkā padomju laikos apstiprinātais stāvvietas platuma standarts. Tas ļauj pie tirdzniecības centriem un stāvlaukumos iezīmēt vietas vairāk transporta līdzekļiem, taču autovadītājiem no tā dzīve nekļūst vieglāka, jo šaurajās vietās ir sarežģīti iebraukt, un arī iekāpšana un izkāpšana ir apgrūtināta. Jo īpaši maziem bērniem, senioriem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tādēļ Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) cenšas panākt auto stāvvietu platuma palielināšanu līdz vismaz 2,6 metriem,» BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš uzsver, ka zaudējumus varētu samazināt, mainot novecojušo regulējumu.

Lai pievērstu atbildīgo valsts institūciju uzmanību drošības jautājumiem publiskajās stāvvietās, LTAB turpina parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv” (https://manabalss.lv/par-publisko-autostavvietu-izmeru-palielinasanu/show).

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.