Visi jaunumi

Mājsēdes laikā par piektdaļu samazinājies nelaimes gadījumu skaits

5 marts, 2021

Izklaides ierobežojumu un mājsēdes zīmē aizvadītais gada sākums pozitīvi atsaucies uz iedzīvotāju drošību. Pat neraugoties uz sniegiem bagāto ziemu, piesnigušajām ietvēm un aukstumu, janvārī reģistrēto nelaimes gadījumu skaits šogad samazinājies par 25%, salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo mēnesi, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati.

Ziema Latvijā tradicionāli ir traumatisks gadalaiks. Cilvēki paslīd uz apledojušām ietvēm, cieš satiksmes negadījumos vai savainojas kalnu slēpošanas trasēs. Taču šogad pandēmijas izraisītais attālinātais darbs un ierobežotās ziemas sporta vietu apmeklēšanas iespējas veicinājušas cilvēku uzturēšanos mājās, pasargājot no negadījumiem. Mierīgā dzīvesveida rezultātā apdrošinātājs saņēmis par piektdaļu mazāku nelaimes gadījumu pieteikumu nekā pirms gada, kad janvārī sniega tikpat kā nebija. 

No pieteikumiem izriet, ka ievērojami samazinājies ārā piedzīvoto nelaimes gadījumu skaits, ko var izskaidrot gan ar cilvēku retāku staigāšanu pa nenotīrītām ietvēm agrā rīta stundā, gan izvairīšanos no tradicionālo ziemas prieku – slidotavu un slēpošanas trašu – apmeklēšanas. 

«Arī gūtie savainojumi ir mazāk smagi, tādēļ atlīdzībās izmaksāts par 26% mazāk nekā pērn šajā pašā periodā. Tie galvenokārt gūti mājās un nereti ir neuzmanības rezultāts. Piemēram, kāds klients, kārtojot virtuvi, uzmeta uz pēdas gurķu burku un salauza kājas pirkstu. Cits ietriecās istabas durvīs un vēl kāds paslīdēja uz kāposta lapas lielveikalā, nokrita un savainojās,» tipiskus šā gada apdrošināšanas gadījumus uzskaita BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš

Novērojumu par iedzīvotāju ilgāku uzturēšanos mājās apliecina fakts, ka janvārī un februārī par 23% pieaudzis mājokļa apdrošināšanas gadījumu skaits. Tie saistīti gan ar svētku eglītes aizdegšanos, gan dažādiem citiem pašu iedzīvotāju izraisītiem ugunsgrēkiem un mājokļa bojājumiem. 

 

Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā. 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.