Visi jaunumi

BTA: pavirša attieksme pret apkures sistēmu noved pie mājas nodegšanas

2021. gada 1. nov.

Rudenīgi drēgnais laiks mudina iekurināt krāsni vai ieslēgt vasarā minimāli izmantoto apkures katlu un sasildīties. Tomēr pirms sarūpēt komfortablu temperatūru istabā, ir svarīgi pārbaudīt apkures sistēmu un savest to kārtībā, jo intensīva kurināšana nereti izrādās neizturams pārbaudījums krāsnij, skurstenim vai apsildes katlam, un noved pie ugunsgrēka. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka laikus nenovērstas nepilnības apkures sistēmā un pavirša apiešanās ar uguni mēdz novest pie ugunsgrēka, kas noposta īpašumu, atstājot īpašnieku bez pajumtes.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) ik gadu saņem vairākus desmitus pieprasījumus kompensēt ugunsnelaimes nodarītos postījumus. Un nereti nelaimes cēloni varēja novērst, labāk parūpējoties par apkures sistēmu. Piemēram, pagājušajā gadā Salacgrīvas novada koka konstrukcijas dzīvojamās ēkas skurstenī aizdegās sodrēji. Skurstenis tik ļoti uzkarsa, ka no karstuma aizdegās tā tuvumā esošās koka konstrukcijas un izcēlās plašs ugunsgrēks. Tā rezultātā vienstāvu māja pilnībā nodega.

Līdzīgs bēdu stāsts piedzīvots Aknīstes novadā, kur no skursteņa uzliesmoja jumts. Tikai pateicoties kaimiņu vērīgumam, laikus pamanot liesmas un izsaucot ugunsdzēsējus, divstāvu ēku izdevās izglābt no nodegšanas. Ugunsgrēkā cieta tikai jumts un tika salieta viena telpa. Arī Dobeles novada skursteņa uzkaršana noveda pie dzīvokļa apdares materiālu aizdegšanās, taču liesmas izdevās laikus apdzēst.

«Skursteņa iztīrīšana un krāsns apsekošana ir obligāti veicamie darbi katras apkures sezonas sākumā. Diemžēl pieredze rāda, ka uguns nepiedod paviršības, un viena vienīga dzirkstele vai sodrēju degšana neiztīrītā skurstenī dažās minūtēs var novest pie liesmojošas ēkas. Arī apkures katliem nepieciešama regulāra tehniskā apkope, un to nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. Atbildīgi izturoties pret apkures sistēmu drošību, māju saimnieki ne vien pasargā sevi no lieliem pārdzīvojumiem un milzīgiem izdevumiem, bet arī glābj paši savu un ģimenes locekļu dzīvību,» uz atbildīgu rīcību aicina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Nereti pie ugunsnelaimes noved pavirša rīcība vai vieglprātība attiecībā uz ugunsdrošības noteikumiem. Tā, piemēram, Rēzeknes novada no krāsns izlēkusi dzirkstele aizdedzināja kurtuves priekšā sakrauto sauso malku. Īsā brīdī visu telpu piepildīja dūmi, tad pārņēma liesmas un ēka pilnībā nodega. No nelaimes varētu izvairīties, ja vien malka neatrastos pie pašas krāsns vai to nodalītu nedegoša siena.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā

 

 

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.