Visi jaunumi

BTA Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms šī gada sešos mēnešos palielinājies

31 augusts, 2021

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2021.gada sešos mēnešos kopumā bija 109,4 milj. eiro. Tas ir par 2,5% vairāk nekā šajā pašā laika periodā 2020.gadā. Šī gada sešos mēnešos atlīdzībās BTA Baltijā izmaksāja 62,9 milj. eiro, kas ir par 4,5% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn.

BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2021.gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 109.4 milj. eiro – par 2,5% vairāk nekā 2020.gada tajā pašā periodā. BTA Latvijā šogad sešos mēnešos parakstīja bruto prēmijas 40,7 milj. eiro apmērā (-1,1%), Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 54,8 milj. eiro (3,6%), bet Igaunijā vērojams straujākais BTA bruto parakstīto prēmiju apmērs, sasniedzot 13,8 milj. eiro apjomā (9,7%).

2021.gada pirmajā pusgadā BTA Baltijā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā, sasniedzot 31,2 milj. eiro (-8,5%). Pozitīvs pieaugums šogad vērojams KASKO apdrošināšanas veidā, kurā BTA Baltijas bruto parakstīto apjoms sasniedza 26,7 milj. eiro (+4,7%).  Trešais lielākais bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniegts Veselības apdrošināšanas veidā – 18,7 milj. eiro (+5,4%).

Latvijā šī gada pirmajos sešos mēnešos lielākais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms bija Veselības apdrošināšanas veidā, sasniedzot 14,5 milj. eiro (-4.6%), bet otrais nozīmīgākais ir KASKO veids ar 8,3 milj. eiro (+5,6%). Savukārt ievērojams pieaugums bija Īpašuma apdrošināšanas veidā, kurā BTA Latvija parakstīto prēmiju apjoms pieauga līdz 5,6 milj. eiro (+13,7%).

BTA Lietuva vislielākais pirmajā pusgadā apjoms bruto parakstīto prēmiju sastāda transportlīdzekļu apdrošināšanas veidi – OCTA ar 23,0 milj. eiro (-6,3%) un KASKO ar 13,5 milj. eiro (+1.1%). Nozīmīgs pieaugums Lietuvā šī gada sešos mēnešos sasniegts Īpašuma apdrošināšanas veidā – 4,3 milj. eiro (+19,9%).

BTA Igaunijā 2021.gada sešos mēnešos pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids bija KASKO – kopumā 4,9 milj. eiro (+13,9%). Otrs lielākais bija OCTA veids, kurā parakstīto bruto prēmiju apjoms sasniedza 3,3 milj. eiro (-19,8%), savukārt trešais, kura apjomu BTA Igaunijai izdevās par četrkāršot salīdzinot ar pagājušā gada sešu mēnešu periodu, ir Veselības apdrošināšana ar 1,7 milj. eiro.

2021.gada pirmajā pusgadā BTA Baltijā kopumā izmaksāja atlīdzības 62,9 milj. eiro apmērā, kas ir par 4,5% vairāk nekā 2020.gada tajā pašā periodā. Visvairāk tika izmaksātas atlīdzības par OCTA apdrošināšanas gadījumiem, kuru apjoms sasniedza 21,7 milj. eiro (-4,9%). Savukārt 17,2 milj. eiro (+19,5%) tika izmaksāti par KASKO atlīdzību gadījumiem, bet 11,1 milj. eiro (+21,8%) par Veselības apdrošināšanas veida atlīdzībām.

BTA Latvijā šī gada pirmajos sešos mēnešos visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas Veselības apdrošināšanā – 8,9 milj. eiro (+11,7%). Savukārt 5,4 milj. eiro (+8,2%) BTA Latvijā tika izmaksāti par atlīdzību pieteikumiem KASKO veidā, bet 4,0 milj. eiro (-16,5%) par OCTA atlīdzības gadījumiem.

Lietuvā BTA visvairāk atlīdzību izmaksāja OCTA veidā – 15,0 milj. eiro (-1,5%), bet par KASKO apdrošināšanas gadījumiem tika veiktas izmaksas 8,2 milj. eiro (+33,6%) apmērā. Savukārt trešais nozīmīgākais veids ir Īpašuma apdrošināšana, kurā veiktas atlīdzību izmaksas 2,1 milj. eiro (-10,8%) apmērā.

BTA Igaunijā 2021.gada pirmajā pusgadā visvairāk izmaksātas atlīdzības, kas pieteiktas KASKO veidā, sasniedzot 3.7 milj. eiro (+10,3%) apmēru. Par OCTA apdrošināšanas gadījumiem Igaunijā izmaksātas atlīdzības 2,7 milj. eiro (-3,5%) apmērā, bet par Īpašuma apdrošināšanu – 0,7 milj. eiro (+43,4%) apjomā.

BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2021.gada pirmajos sešos mēnešos ir 4,5 milj. eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 2,8 milj. eiro, Lietuvā – 3,0 milj. eiro, savukārt Igaunijā zaudējumi sasniedza 1,3 milj. eiro.

“Šī gada sākums viesa pozitīvākas tendences ekonomikā un līdz ar to arī apdrošināšanas nozarē, lai arī vēl joprojām izjutām sīvu konkurentu aktivitāti. Tomēr BTA turpināja radīt jaunas inovācijas un piedāvāt klientiem arvien labākus risinājumus apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanai. Tā, piemēram, ieviesām inovatīvu rīku DriveX, kas balstīts uz mākslīgo intelektu. Ar tā palīdzību ieekonomējam laiku klientiem un saviem speciālistiem, jo tagad ikviens, kurš iegādājas savai automašīnai BTA polisi, var veikt tās fotofiksāciju jebkurā sev ērtā laikā un vietā. Tāpat sākām klientus iepazīstināt ar jaunu iespēju – OCTA un KASKO polišu abonementu. Noteikti arī jāuzsver BTA sociālās atbildības aktivitātes, jo arī šajā gadā turpinājām attīstīt BTA Veloziņa projektu. Liels paldies jāsaka BTA darbiniekiem, kuri šajā izaicinājumu laikā spēj ātri pielāgoties situācijai, ierosināt jaunas iniciatīvas un mērķtiecīgi iesaistīties uzņēmuma ilgtermiņa attīstībā,” norāda BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers.

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.