Visi jaunumi

Šī gada deviņos mēnešos BTA Baltijā izmaksāja atlīdzībās par 26% vairāk nekā šajā pašā laika periodā pērn

2022. gada 1. dec.
Visi jaunumi

Šī gada deviņos mēnešos BTA Baltijā izmaksāja atlīdzībās par 26% vairāk nekā šajā pašā laika periodā pērn

2022. gada 1. dec.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2022. gada deviņos mēnešos kopumā bija 194,5 milj. eiro. Tas ir par 19% vairāk nekā šajā pašā laika periodā 2021. gadā. Šajā periodā atlīdzībās BTA Baltijā izmaksāja 121,7 milj. eiro, kas ir par 26% vairāk nekā pirmajos deviņos mēnešos pērn.

BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedza 194,5 milj. eiro – par 19% vairāk nekā 2021. gadā tajā pašā periodā. BTA Latvijā šogad deviņos mēnešos parakstīja bruto prēmijas 65,6 milj. eiro apmērā (+12%), Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 105,7 milj. eiro (+24%), bet Igaunijā BTA bruto parakstīto prēmiju apmērs sasniedza 23,2 milj. eiro (+16%).  

2022. gada pirmajos deviņos mēnešos BTA Baltijā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā, sasniedzot 57,8 milj. eiro (+18%). Apdrošināšanas atlīdzībās par OCTA apdrošināšanas gadījumiem pirmajos deviņos mēnešos BTA izmaksāja 37.4 milj. eiro (+14%). 
Pozitīvs prēmiju pieaugums 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos vērojams arī KASKO apdrošināšanas veidā, kurā BTA Baltijas bruto parakstīto apjoms sasniedza 46,8 milj. eiro (+18%). Savukārt 31.8 milj. eiro (+20%) tika izmaksāti par KASKO atlīdzību gadījumiem.

Arī šī gada trešajā ceturksnī izmaksāto atlīdzību pieaugums abos transportlīdzekļu apdrošināšanas veidos ir saistīts ar būtisku rezerves daļu sadārdzinājumu, kā arī ievērojamu remontdarbu izmaksu kāpumu autoservisos.

Trešais lielākais bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniegts Veselības apdrošināšanas veidā – 31,7 milj. eiro (+24%). Savukārt 23,4 milj. eiro (+37%) tika izmaksāti šī apdrošināšanas veida atlīdzībās. 

2022. gada pirmajos deviņos mēnešos BTA Baltijā kopumā izmaksāja atlīdzības 121,7 milj. eiro apmērā, kas ir par 26% vairāk nekā 2021. gada tajā pašā periodā. BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos ir 6,8 milj. eiro. 

“Turpinoties sarežģītajai ekonomiskajai situācijai pasaulē, kad uzņēmumi saskaras ar lielu nenoteiktību un inflācijas pieaugumu, BTA neatlaidīgi strādā, lai nodrošinātu saviem klientiem finansiālu drošību un pasargātu viņus no neparedzētiem zaudējumiem apdrošināšanas negadījumu dēļ. Mēs arī nepārtraukti pilnveidojam savus darbības procesus, lai apdrošināšanas process būtu efektīvs un atlīdzības izmaksāšana noritētu vēl raitāk. Par to liecina arī nesen saņemtais kvalitātes vadības sertifikāts ISO 9001. Laikā, kad gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi saskaras ar cenu kāpumu un zemāku pirktspēju, mums ir svarīgi piedāvāt apdrošināšanas produktus, kas vislabāk atbilst klientu vajadzībām un iespējām,” norāda BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers.


Par BTA
Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore 
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv 
mob. tālr.: 29374827

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}}{{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
{{popup.textTitle}}
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.