Visi jaunumi

BTA Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms 2021. gadā sasniedz 220,3 milj. eiro

2022. gada 11. maijs
Visi jaunumi

BTA Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms 2021. gadā sasniedz 220,3 milj. eiro

2022. gada 11. maijs

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2021. gadā sasniedza 220,3 milj. eiro, kas ir par 6% vairāk salīdzinot ar to pašu periodu 2020. gadā. Savukārt, atlīdzībās BTA Baltijā 2021. gadā izmaksāja kopumā 134,1 milj. eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2020. gadā.

“Līdzīgi kā 2020. gadā, arī 2021. gadā apdrošināšanas un kopējās biznesa tendences iezīmēja Covid-19 pandēmija un tās dēļ ieviestie ierobežojumi. BTA lieliski tika galā ar pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, saglabāja mērķtiecību un pierādīja savu augsto pievienoto vērtību klientiem un sadarbības partneriem. 2021. gadā, it īpaši gada otrajā pusgadā, Baltijas ekonomikas un arī Baltijas apdrošināšanas tirgus nonāca uz atveseļošanās ceļa, kas ļāva BTA palielināt klientu skaitu un savus biznesa apjomus, īpaši brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos. Līdz ar ekonomikas atlabšanu mēs redzējām arī ievērojamu cenu kāpumu vairākās jomās: pieauga automašīnu rezerves daļu izmaksas, cenas par medicīniskajiem pakalpojumiem, būvniecības izmaksas un tā tālāk. Tas palielināja apdrošināšanas atlīdzību izmaksas un lika mums rūpīgi analizēt šīs cenu inflācijas ietekmi uz apdrošināšanas pakalpojumu cenām. Tomēr neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem 2021. gadā, BTA veiksmīgi sasniedza savus biznesa mērķus.” skaidro BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Kopējais BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2021. gadā sasniedza 220,3 milj. eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2020. gadā tajā pašā periodā – 208,5 milj. eiro apmērā. Lietuvā bruto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedza 112,8 milj. eiro (+9%), savukārt Igaunijā BTA bruto parakstīto prēmiju apmērs bija 26,9 milj. eiro apjomā (+7%). Bruto parakstīto prēmiju apjoms Latvijā pieauga par 1% salīdzinot ar 2020. gadu un sasniedza 80,6 milj. eiro.

BTA Baltijā 2021. gadā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā – 64,6 milj. eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2020. gadā. KASKO apdrošināšanas veidā, kas ir otrajā vietā, tika parakstītas bruto prēmijas 52,4 milj. eiro apmērā un tas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt nozīmīgākais pieaugums un trešais lielākais veids BTA Baltijas portfelī pēc bruto parakstītajām prēmijām 2021. gadā ir Īpašuma apdrošināšanā – 37,3 milj. eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2020. gadā.

“Arī 2021. gadā BTA turpināja radīt inovācijas apdrošināšanas nozarē un ieviesa vairākus inovatīvus rīkus un pakalpojumus, piemēram, DriveX, kas ievērojami atvieglo automašīnu apdrošināšanas polišu iegādi, un BTA eMed, kas nodrošina, ka BTA Veselības apdrošināšanas lietotnē ir iespēja ātri un ērti pieteikt attālinātu vizīti pie ārsta. Šādi risinājumi ir īpaši noderīgi Covid-19 un sociālās distancēšanās laikā. Šo projektu īstenošana nebūtu iespējama bez BTA darbinieku neatsveramā ieguldījuma un spējas turpināt radīt inovācijas un attīstīt iekšējos procesus, pievēršot uzmanību inovatīvu produktu radīšanai un piedāvājot klientiem ar vien jaunas iespējas, kā saņemt BTA pakalpojumus klātienē un attālināti.” uzsver V. Štokmaiers.

BTA Latvijā 2021. gadā lielākais apdrošināšanas veids, balstoties uz parakstīto bruto prēmiju rādītājiem, bija Veselības apdrošināšana, sasniedzot 21,8 milj. eiro, kas ir par 6% mazāk nekā 2020. gadā. Otrs lielākais veids pagājušajā gadā Latvijā bija Īpašuma apdrošināšana, kur parakstītas bruto prēmijas 19,6 milj. eiro vērtībā un tas ir par 22% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt trešajā vietā 2021. gadā ierindojās KASKO, kurā sasniegs bruto parakstīto apjoms 16,5 milj. eiro apmērā, tādējādi tas ir par 4% vairāk nekā 2020. gadā. OCTA apdrošināšanā bruto parakstīto prēmiju apjoms samazinājās par 11% un sasniedza 2021. gadā 10,4 milj. eiro.

Lietuvā BTA nozīmīgāko daļu no bruto parakstītajām prēmijām aizņēma OCTA veids ar 47,8 milj. eiro, kas ir par 2% mazāk nekā 2020. gadā. Otrs lielākais apdrošināšanas veids Lietuvā pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma ir KASKO ar 26,9 milj. eiro un tas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt trešais lielākais bruto parakstīto prēmiju apmērs Lietuvā ir Īpašumu apdrošināšanā – 13,4 milj. eiro, kas ir par 21% vairāk nekā 2020. gadā.

BTA Igaunijā pagājušajā gadā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids ir KASKO, sasniedzot 9,0 milj. eiro, kas ir par 3% vairāk nekā 2020. gadā, tam seko OCTA ar 6,4 milj. eiro un tas ir par 16% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt trešais lielākais veids Igaunijā ir Īpašuma apdrošināšana, kurā parakstītas bruto prēmijas kopumā 4,4 milj. eiro apmērā, uzrādot 9% pieaugumu salīdzinājumā ar 2020. gada datiem. Ievērojamu pieaugumu sasniedza brīvprātīgā Veselības apdrošināšana, kurā bruto parakstīto prēmiju apjoms 2021.gadā bija 3,1 milj. eiro, kas ir par 279% vairāk nekā gadu iepriekš.

BTA Baltijā 2021. gadā izmaksāja atlīdzības 134,1 milj. eiro apmērā, kas ir par 5% vairāk nekā 2020. gada tajā pašā periodā. Vislielākais atlīdzību pieteikumu apjoms bija par OCTA apdrošināšanas gadījumiem 46,3 milj. eiro (+4%) apmērā, kam seko KASKO ar 37,0 milj. eiro (+16%), kā arī Veselības apdrošināšana ar 24,5 milj. eiro (+17%).

2021. gadā BTA Baltija peļņa pirms nodokļu samaksas ir 9,6 milj. eiro, par 32% mazāk nekā 2020. gadā. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 4,5 milj. eiro, Lietuvā - 8,3 milj. eiro, bet Igaunijā BTA cieta zaudējumus 3,2 milj. eiro apmērā.

“Mēs domās un darbos esam kopā ar cilvēkiem Ukrainā un jūtam līdzi tiem, kas kara dēļ ir zaudējuši savus mīļos vai kuriem nācies pamest savas mājas. Mēs sniedzam tiešu un praktisku palīdzību kolēģiem, kuru ģimenes locekļi atrodas Ukrainā un kuriem ir nepieciešama palīdzība. Mēs arī redzam, ka karš jau tagad ir ietekmējis 2022. gadu un ka tas ir ietekmējis arī vairākas nozares, un inflācijas situāciju Baltijā. BTA fokusējas uz klientiem Baltijā, tāpēc redzam tikai limitētu ietekmi saistībā ar ierobežojumiem, kas saistīti ar situāciju starp Krieviju un Ukrainu. BTA veiks elastīgus pasākumus, lai pielāgotos inflācijai, un turpinās uzlabot gan iekšējos, gan ārējos procesus. Tie ir pamata nosacījumi vēl augstākiem sasniegumiem ilgtermiņā,” norāda V. Štokmaiers.

 

Par BTA 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

Papildu informācija:
Elīna Zvejniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.zvejniece@bta.lv

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.