Ceļojumu apdrošināšana

BTA informē, ka valstī, kura norādīta Jūsu IP adresē, BTA nepiedāvā apdrošināšanas pakalpojumus, lūdzu sazinieties ar BTA klientu atbalsta dienestu +371 26 12 12 12.

Piemērots visiem ceļojumiem

Komandējums

Komandējums

Atpūta

Atpūta

Aktīvā atpūta

Aktīvā atpūta

Ģimenes brauciens

Ģimenes brauciens

Ar BTA Tev būs apdrošināta

Bagāža
Gan soma, gan saturs.
Kavējas bagāžas izdošana
Saplēsta
Pazaudēta vai nozagta
Medicīniskie izdevumi
Nepatīkamos gadījumos, kad saslimsti vai kāda esoša slimība saasinās.
Ārsta izrakstītu medikamentu iegādi
Medicīnas iestādes apmeklējums
Zobārstniecība
Aktīvā atpūta ceļojuma laikā
Brauc ar sniega dēli, riteni vai skrien maratonu - nav problēmu!
Īpaši pielāgots Tavai sportiskajai aktivitātei
Inventāra aizkavēšanās vai bojājums
Tikai pozitīvas emocijas
Turpini pielāgot savām vajadzībām
Katram ceļotājam ir savas vajadzības un jebkurš var salikt sev piemērotāko polisi.
Nomas auto pašriska apdrošināšana
Viena polise uz vairākiem braucieniem
Un tas viss ar diennakts atbalstu

...un vēl daudz citu priekšrocību!

Apdrošināt braucienu

Biežāk uzdotie jautājumi

Mūsu priekšrocības:

 • piedāvājam visplašāko Ceļojumu apdrošināšanas programmu klāstu, tai skaitā speciāli izstrādātas programmas studentiem, kuri dodas mācīties uz ārvalstīm, tālbraucējiem un fiziskā darba veicējiem, kuri dodas strādāt uz ārvalstīm;
 • BTA ir vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kurai ir savs ceļojumu palīdzības dienests. Zvanot uz BTA ceļojumu palīdzības dienestu, jebkurā diennakts laikā klients saņems viskompetentākās un detalizētākās konsultācijas dzimtajā valodā saistībā ar ceļojumu apdrošināšanu;
 • BTA ir vienīgā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kura noteikto programmu ietvaros atlīdzina izdevumus sakarā ar notikušo teroristisko aktu Eiropas teritorijā ne tikai par medicīniskajiem izdevumiem, bet arī par ceļojuma anulāciju un ceļojuma pārtraukšanu.

Izvēloties Ceļojumu apdrošināšanas programmu, jāņem vērā iespējamo risku varbūtība ceļojuma galamērķī. Programmās ar plašāku risku segumu ir noteiktas lielākas apdrošinājuma summas uz katru no programmās iekļautajiem riskiem, tāpēc, dodoties tālākos ceļojumos, iesakām izvēlēties programmas ar plašāku risku segumu. Lai uzzinātu detalizētu informāciju par katru no polisē iekļautajiem riskiem, aicinām pirms došanās ceļojumā iepazīties ar BTA Ceļojumu apdrošināšanas noteikumiem.

Ceļojumu apdrošināšanas polises aizsardzība ir spēkā polisē norādītājā teritorijā ārpus Latvijas Republikas robežām. Ceļojumu apdrošināšanas polisi vari iegādāties, norādot šādu darbības teritoriju:

 • Eiropa (visas Eiropas valstis, tai skaitā Turcija, Tunisija, Ēģipte, Izraēla, Krēta, Kipra, Kanāriju salas, Armēnija, Gruzija, Azerbaidžāna),
 • Baltijas jūras teritorija (polise darbojas Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Somijā un Zviedrijā),
 • Krievijas Federācija vai Baltkrievija,
 • visa pasaule.

Ceļojumu apdrošināšanas polisi atkarībā no Tava plānotā brauciena vai ceļojuma ilguma vari iegādāties ar darbības laiku, sākot no vienas dienas līdz 365 dienām.

Ja veic regulārus darījumu braucienus, piedāvājam iegādāties Ceļojumu apdrošināšanas polisi ar darbības laiku viens gads, kura ietvaros tiks nodrošināta aizsardzība visu braucienu laikā gada ietvaros. Šajā gadījumā pats vari norādīt, kāds būs maksimālais katra atsevišķā brauciena ilgums. Maksimālais viena brauciena ilgums var būt 30, 60 vai 90 dienas pēc Tavas izvēles.

EVAK jeb Eiropas veselības apdrošināšanas karte ir visām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm (Īslande, Norvēģija, Lihtenšteina), kā arī Šveices Konfederācijai kopīgs dokuments, kas dod tiesības šo valstu iedzīvotājiem saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. EVAK tiek pieņemta ārvalstu klīnikās, kas ir noteiktas valsts Slimokases biedrs un kas ir akceptējušas EVAK pieņemšanu. Tātad, pirms vēršaties ārvalstīs pēc medicīniskās palīdzības, iesakām iepriekš painteresēties, vai attiecīgā klīnika pieņem EVAK.

EVAK karti bezmaksas var noformēt un saņemt visi Latvijas Republikas iedzīvotāji, tāpēc, dodoties uz ārvalstīm, noteikti noformē EVAK karti. Plašāku informāciju par EVAK kartes noformēšanas un saņemšanas iespējām lasi Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Kāpēc nepieciešama BTA Ceļojumu apdrošināšana, ja ir noformēta EVAK karte?

 • EVAK karte nesedz klienta transportēšanas, repatriācijas, kā arī ātrās palīdzības/glābšanas dienestu sniegto pakalpojumu izdevumus un pacienta iemaksas, kas var veidot ļoti ievērojamas izmaksas.
 • Arī tajā gadījumā, kad klients nonāk ārvalstīs klīnikā, kas pieņem EVAK, klientam pašam būs jāsedz pacienta iemaksas tādā apmērā, kādas tās ir noteiktas attiecīgajā valstī. Ja Latvijā pacienta iemaksas ir salīdzinoši nelielas, tad Eiropā pacienta iemaksa varētu būt pat vairāk nekā 10 reižu lielāka.
 • Izmantojot EVAK, ārvalstu klīnika apmaksu no Latvijas valsts budžeta saņems divu gadu laikā, tāpēc vairumā gadījumu privātās klīnikas, tai skaitā zobārsti, slēpošanas kūrortu klīnikas, atsakās pieņemt EVAK.
 • EVAK karte nenodrošina aizsardzību pret citiem riskiem, kas varētu gadīties ceļojumu vai ārvalstu braucienu laikā.

Piemērs, kas atspoguļo EVAK un Ceļojumu apdrošināšanas nepieciešamību:

Kādai Latvijas iedzīvotājai, atrodoties Eiropas Savienības valstī, pēkšņi pasliktinājās veselības stāvoklis, kā rezultātā sieviete tika ievietota klīnikā. Kad veselības stāvoklis nedaudz uzlabojās un viņu bija iespējams evakuēt uz mītnes zemi, rēķins par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem bija 24 000 EUR. 
Ņemot vērā, ka Latvijas iedzīvotājai bija EVAK, visu summu viņai nebija jāsedz no saviem personīgajiem līdzekļiem. EVAK sedza 75 % (18 000 EUR) no medicīniskajiem izdevumiem, pārējos - 25% (6 000 EUR) būtu jāsedz sievietei pašai, ja viņai nebūtu bijusi BTA Ceļojumu apdrošināšanas polise. Medicīniskās evakuācijas izmaksas, ko nesedz EVAK, bija 4 300 EUR.

Ja sieviete papildu drošībai, ko nodrošina EVAK, nebūtu iegādājusies BTA Ceļojumu apdrošināšanu, viņai no saviem personīgajiem līdzekļiem par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem ārvalsts klīnikā un medicīnisko evakuāciju uz Latviju būtu jāsamaksā 10 300 EUR. Šajā gadījumā šo summu sedza BTA.

Ja noticis negadījums, atrodoties ārvalstīs, veic šādas darbības:

Zvani uz polisē norādītajiem BTA diennakts ceļojumu palīdzības dienestu pa tālruņiem:

 • (+371) 26 12 12 12

Mēs sniegsim operatīvu palīdzību un konsultāciju, kā rīkoties tālāk konkrētajā situācijā.

Pēkšņi saslimstot vai notiekot nelaimes gadījumam kādā no zemāk norādītajām valstīm, vari zvanīt arī mūsu sadarbības partneriem konkrētajā valstī pa tālruņiem:

 • Turcijā* – (+90 242) 310 44 44
 • Ēģiptē* – (+20 122) 104 27 43
 • Grieķijā – (+30) 28970 41 777
 • Bulgārijā – (+359) 529 198 27
 • Taizemē, Indonēzijā, Bali – (+7) 495 989 11 20
 • Ukrainā, Moldovā – (+38 050) 842 03 03
 • Baltkrievijā – (+375) 29 103 64 24
 • Krievijas Federācijā – (+7) 495 989 11 20
 • Spānija (+34) 931 70 22 86

* Atrodoties Turcijā un Ēģiptē, lai izvairītos no iespējamām problēmām, pēc medicīniskās palīdzības jāvēršas tikai mūsu līgumorganizācijās.

 • Zvanot uz norādītajiem tālruņiem, mūsu darbinieki vai sadarbības partneri palīdzēs nokārtot formalitātes, kas saistītas ar medicīnas iestādēm, sniegs rakstisku medicīnas pakalpojumu apmaksas garantiju, lai Tev nav jātērē savi personīgie finanšu līdzekļi, kā arī palīdzēs dažādu citu jautājumu risināšanā.
 • Ja par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem vai kādu citu Ceļojumu apdrošināšanas polisē iekļauto apdrošināšanas aizsardzības gadījumu, Tev bija jānorēķinās ar personīgajiem līdzekļiem, noteikti saglabā maksājumu apliecinošos dokumentus (čekus, stingrās uzskaites kvītis). Tāpat arī noteikti saglabā citus atlīdzību pamatojošus dokumentus – medicīnas iestādes izziņas, aviokompānijas izsniegtu apstiprinājumu par bagāžas aizkavēšanu, bojāšanu vai nozaudēšanu, tiesībaizsardzības iestāžu izdotu dokumentu u.tml. Detalizētu iesniedzamo dokumentu sarakstu atradīsi Ceļojumu apdrošināšanas noteikumos vai zvanot uz BTA klientu atbalsta dienestu 26121212.
 • Atgriežoties Latvijā, piesaki atlīdzības gadījumu Mans BTA. Autorizējoties klientu portālā, noformēt atlīdzības pieteikumu ir iespējams ātri un ērti, neizejot no mājas un bez liekiem telefona zvaniem.

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments 

Ceļojumu apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr.15-1  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 09.05.2016.)

Vispārējie apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr. 4  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)

Noteikumi Nr. 3  (redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)

Ja Apdrošinātajam ir diagnosticēta saslimšana ar COVID-19 (slimība, ko izraisa koronavīruss SARS-CoV-2), apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta tikai par apdrošinātajiem riskiem “Medicīniskie izdevumi”, “Repatriācija”, “Medicīniskā evakuācija”, “Izdevumi cietušā pavadītājam”, ievērojot turpmāko:

 • tikai par tiem iepriekš minētajiem apdrošinātajiem riskiem, kuri apdrošināšanas līgumā (polisē) ir atzīmēti kā apdrošināti;
 • nepārsniedzot katram no iepriekš minētajiem apdrošinātajiem riskiem apdrošināšanas līgumā (polisē) noteikto apdrošinājuma summu un maksimālo apdrošināšanas atlīdzības apmēru 40 000 EUR

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Pašrisks KASKO
{{title | translate}} {{value}}
Apdrošinātie riski

Mēs, BTA, atlīdzinām par personas, kura pie mums apdrošinājusi transportlīdzekli, nodarītajiem zaudējumiem ceļu satiksmes negadījumā, trešo personu (citu transportlīdzekļu īpašnieku, velosipēdistu, gājēju) ārstēšanās izdevumus, kā arī trešo personu īpašumam nodarītos zaudējumus.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}
{{popup.errorTitle}}

Ļauj mums Tev atgādināt!

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Piekrītu saņemt īpašos piedāvājumus un informāciju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
Lūdzu, norādi teritoriju!
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
Lūdzu, norādi vadīšanas pieredzi!
btar_please_wait

btar_popup_few_seconds

Augšupielādē transportlīdzekļa fotoattēlus

Attēlu iesniegšana ir vienkārša! Augšupielādē transportlīdzekļa attēlus, lai tiktu garantēts pilns apdrošināšanas segums.