Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Dzīve ir nejaušību un pārsteigumu pilna, diemžēl ne vienmēr tie ir patīkami un vēlami pārsteigumi. Trauksmainajā dzīves ritmā bieži vien aizmirstam par savu drošību un izvairāmies domāt par nepatīkamām lietām. Taču jāatceras, ka nelaime iepriekš nepiesakās, tādēļ labāk apsteigt to un laikus nodrošināties pret nelaimes izraisītajām sekām. Esi soli priekšā un apdrošinies!

Īpašais piedāvājums
 

Pieteikt polisi:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Kāpēc izvēlēties BTA Nelaimes gadījumu apdrošināšanu?

Mūsu priekšrocības:

 • piedāvājam individuāli izstrādātu apdrošināšanas programmu, kas tiks pielāgota Tavām vēlmēm, profesijai un dzīves stilam – sporta veidiem, ar kādiem aizraujies, un citām Tava brīvā laika nodarbēm;
 • vari pats izvēlēties, pret kādiem riskiem apdrošināties, un noteikt vēlamo apdrošinājuma summu;
 • vari noteikt sev vēlamo apdrošināšanas polises darbības laiku (visu diennakti, darba laikā, kurā tiek iekļauts ceļš uz un no darba, treniņu laikā u.c.) un teritoriju (Latvija, Eiropa vai visa pasaule);
 • esam vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā Nelaimes gadījumu apdrošināšanas programmās iekļaut riskus, kas paredz segt izdevumus par konfekšu, augļu vai kino biļešu iegādi bērniem kā arī privātskolotāja pakalpojumiem.

 

Pret kādiem riskiem var apdrošināties?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi Tu vari veidot pats, izvēloties konkrētus riskus, pret kuriem vēlies apdrošināties un nosakot vēlamo apdrošinājuma summu.

Riski:  
Traumas, tai skaitā:
Atlīdzību izmaksājam dažādu gūto traumu gadījumā, piemēram, lūzumi, mežģījumi, grieztas brūces u.c.
   Dzīvnieku kodumi
Atlīdzību izmaksājam dažādu dzīvnieku kodumu gadījumā.
   Saindēšanās
Atlīdzību izmaksājam, ja notikusi saindēšanās ar neirotropām vielām (indīgiem augiem, toksiskām vielām, pārtiku, kā arī bērniem līdz 11gadu vecumam ar alkoholu, narkotiskām vai psihotropām vielām).
   Apdegumi un apsaldējumi
Atlīdzību izmaksājam dažādu ķermeņa daļu apdegumu, apsaldējumu gadījumos.
   Slīkšana, asfiksija, zibens spēriens, elektriskās strāvas iedarbība
Tiek izmaksāta atlīdzība, izvērtējot gūtos ķermeņa bojājumus, traumas šo gadījumu rezultātā.
Medicīniskie izdevumi I, tai skaitā:
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu kā arī rentgena diagnostiku un operācijām. Tiek atlīdzināti tikai tādi izdevumi par medicīniskajiem pakalpojumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs.
   Transportēšanas izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par medicīnisko transportu no negadījuma vietas līdz tuvākajai ārstniecības iestādei, kurā tiek sniegta pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība.
   Rehabilitācijas izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmētajiem rehabilitācijas pasākumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs. 
   Medikamenti un pārsiešanas materiāli
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto medikamentu un pārsiešanas materiālu iegādi, kas pirkti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs vai Latvijas Republikas teritorijā atrodošās aptiekās.
Medicīniskie izdevumi II, tai skaitā:
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu, kā arī rentgena diagnostiku un operācijām.
   Tehniskie palīglīdzekļi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto, nepieciešamo tehnisko medicīnisko palīglīdzekļu (ratiņkrēsls, kruķi, ortoze) iegādi vai nomu. 
   Alternatīvās medicīnas metodes
Atlīdzinām izdevumus par tādām alternatīvas medicīnas metodēm kā ajūrvēda, akupunktūra, homeopātija, joga, reitterapija un tradicionālā ķīniešu medicīna. 
   Pirmās neatliekamā palīdzība Baltijas valstīs
Atlīdzinām medicīniskos izdevumus, kas saistīti ar pirmās neatliekamās palīdzības saņemšanu Baltijas valstīs
Zobu traumatiskie bojājumi un zobārstniecības pakalpojumi
Izmaksājam kompensāciju par zobu zaudējumiem vai bojājumiem, kā arī atlīdzinām izdevumus par zobu traumatisko bojājumu ārstēšanu Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs.
Dienas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru darba nespējas darba dienu.
Slimnīcas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru diennakts stacionārā pavadīto dienu, ja ārstēšanās stacionārā ilgs ilgāk nekā 24 stundas pēc kārtas.
Konfekšu, augļu vai bērnus izklaidējošu pasākumu apmeklējuma apmaksa bērniem *
Atlīdzināsim noteiktā apmērā izdevumus par saldumu, augļu iegādi vai bērnus izklaidējoša pasākuma (piemēram, kinoteātra, zooloģiskā dārza) biļetes iegādi bērnam līdz 17 gadu vecumam, kuram notikusi nelaime un kurš guvis traumu.
Privātskolotāja izdevumi bērniem *
Atlīdzināsim noteiktā apmērā izdevumus par privātskolotāja pakalpojumiem, ja bērns (skolnieks līdz 17 gadu vecumam) traumas dēļ neapmeklē skolu trīs un vairāk nedēļas, kā rezultātā iekavētas mācības.
Bērnu mācību pabalsts
Ja nelaimes gadījuma rezultātā vai viena gada laikā pēc tā iestāsies nāve, kompensēsim studiju maksu par studijām augstākās izglītības institūcijā vienam vai vairākiem Taviem bioloģiskajiem vai adoptētajiem bērniem, kuri nebūs sasnieguši 24 gadu vecumu un uz nāves iestāšanās brīdī vai gadu pēc tā būs uzsākuši mācības augstākās izglītības iestādē. Studiju maksu atlīdzināsim apdrošināšanas limita apmērā, bet ne ilgāk kā līdz brīdim, kad bērns būs sasniedzis 27 gadu vecumu.
Kritisko slimību, tai skaitā Laima slimības, apdrošināšana
Izmaksājam atlīdzību, ja tiek diagnosticēta kāda no šādām slimībām: miokarda infarkts, insults, vēzis, hroniska nieru mazspēja, ekstremitāšu paralīze vai zaudēšana, multiplā jeb izkaisītā skleroze, primārais 1.tipa cukura diabēts, AIDS, Laima slimība, aklums, Alcheimera slimība, koronārā ķirurģija, kurlums, labdabīgs smadzeņu audzējs, meningokoku infekcija, orgānu transplantācija, runas zudums, sirds operācija.
Kosmētiskās operācijas
Atlīdzināsim izdevumus par nepieciešamo plastisko ķirurģisko ārstēšanu, kuras mērķis ir likvidēt paliekošus kropļojošus ādas bojājumus, kas veido rētaudus, atšķiras ar krāsu, paceļas virs ādas virsmas, savelk audus vai paliekošus kropļojošus bojājumus pēc apdegumiem, kas ir Traumas gūšanas sekas.
Jonizējošo staru iedarbība
Ja pildot tiešos darba pienākumus, tiks konstatēta ar jonizējošo starojumu saistīta arodslimība, izmaksāsim atlīdzību 100% apmērā no apdrošinājuma summas.
Psiholoģiskā palīdzība
Kompensēsim radušos izdevumus par psihologa vai psihoterapeita apmeklēšanu, ja traumas rezultātā iestājās I vai II grupas invaliditāte, pirmreizēji diagnosticēta Kritiskā slimība vai traumas rezultātā gājis bojā jūsu radinieks līdz otrajai pakāpei, kas arī ir bijis apdrošināts pie mums.
Sociālais nodrošinājums
Kompensējam izdevumus, kas radušies traumas rezultātā gūstot Invaliditāti vai zaudējot ekstremitāti. Sedzam izdevumus par sociālo aprūpētāju, mājokļa pārkārtošanu atbilstoši vajadzībām.
Profesijas pārkvalifikācija
Sedzam radušos izdevumus par jaunas profesijas apguvi augstākās izglītības iestādē, ja Traumas gūšanas rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā no Traumas gūšanas dienas iestājas I, II grupas invaliditāte un šo fizisko traucējumu dēļ nav iespējams turpināt pildīt amata pienākumus.
Darbspējas zaudējums
Ja nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies invaliditāte un/vai sakropļojums, izmaksāsim atlīdzību līdz 100% apmēram.
Nāve
Ja nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies nāve, atlīdzība 100% apmērā tiks izmaksāta apdrošināšanas polisē norādītajai personai - labuma guvējam.
Apbedīšanas izdevumi
Tiek atlīdzināti izdevumi par Latvijas Republikā saņemtajiem apbedīšanas pakalpojumiem, piemēram, par zārka iegādi, pakalpojumiem kapos, krematorijā, mirstīgo atlieku transportēšanas pakalpojumiem, morga pakalpojumiem, kapu pieminekļa iegādi un uzstādīšanu.


* Tikai BTA!

Vai polise ir spēkā, nodarbojoties ar sportu?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas segumā automātiski iekļauta nodarbošanās ar šāda veida aktivitātēm jeb hobijiem:

 • nodarbības trenažieru zālē,
 • aerobika un tās paveidi,
 • peldēšana,
 • piedalīšanās sporta svētku ietvaros organizētajās disciplīnās vai sacensībās,
 • riteņbraukšana,
 • golfs,
 • boulings,
 • kerlings,
 • orientēšanās,
 • slidošana,
 • lidošana ar gaisa balonu kā pasažierim,
 • piedalīšanās skolās, izņemot sporta skolās, notiekošās fizkultūras nodarbībās,
 • piedalīšanās skolu, izņemot sporta skolu, organizētajos sporta pasākumos.

Norādot atzīmi “Aktivitātes”, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas aizsardzībā būs iekļautas visu veidu individuālās un organizētās fiziskās aktivitātes, Tev piedaloties vai nepiedaloties sporta treniņos vai sacensībās amatieru vai hobija līmenī, tai skaitā:

 • medības,
 • slēpošana,
 • snovošana,
 • hokejs,
 • basketbols,
 • futbols,
 • volejbols,
 • izjādes ar zirgu,
 • burāšana (iekšzemes vai piekrastes ūdeņos)
 • motocikla vadīšana, piedaloties ceļu satiksmē,
 • citas aktivitātes, kas nav iekļautas pie hobijiem vai paaugstināta riska aktivitātēm.

Norādot atzīmi “Paaugstināta riska aktivitātes”, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas aizsardzībā būs iekļautas visu veidu individuālās un organizētās fiziskās aktivitātes, ar kurām Tu nodarbojies un kurām nepieciešams speciāls tehniskais aprīkojums vai ietērps, nodarbošanās ar sportu profesionālajā līmenī, proti, sports ir pamatnodarbošanās, viens no ienākumu avotiem vai piedalies Eiropas vai Pasaules čempionātos.

Par paaugstināta riska aktivitātēm hobija, amatieru vai profesionālā līmenī tiek uzskatīts:

 • alpīnisms,
 • kāpšana kalnos,
 • speleoloģija,
 • autosports,
 • motosports,
 • daunhils,
 • BMX,
 • kvadracikla vadīšana,
 • ūdens sports,
 • jāšanas sports
 • izpletņlēkšana,
 • kikbokss,
 • bokss,
 • planierisms,
 • paraplanierisms,
 • paraglaidlings,
 • regbijs,
 • amerikāņu futbols,
 • zemūdens niršana, izmantojot akvalangu,
 • lidojumi ar gaisa lidaparātiem (izņemot kā pasažierim lidmašīnā) vai lidošanas ierīcēm,
 • jebkurš sporta veids vai aktivitāte, kas saistīta ar lēkšanu no augstuma, virāžu, manevru, figūru, ar vai bez akrobātisku elementu pielietošanas, veikšanu vai šķēršļu pārvarēšanu.

Kāda ir polises darbības teritorija un darbības laiks?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises darbības teritoriju piedāvājam noteikt atbilstoši Tavām vēlmēm:

 • Latvija,
 • Eiropa,
 • visa pasaule.

Tomēr ņem vērā, ka, dodoties ceļojumā vai darījumu braucienā uz ārvalstīm, ir nepieciešama arī Ceļojumu apdrošināšana. Gadījumā, ja gūsi traumu ārvalstīs, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros saņemsi kompensāciju atbilstoši gūtās traumas smagumam, bet izdevumi par ārvalstīs saņemto medicīnisko palīdzību tiks segti tikai tādā gadījumā, ja būsi iegādājies Ceļojumu apdrošināšanas polisi. Nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros tiek segti izdevumi tikai par Latvijas Republikas teritorijā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

Polises darbības laiku vari izvēlēties atbilstoši nepieciešamībai:

 • visu diennakti,
 • darba laikā, kurā tiek iekļauts ceļš uz un no darba,
 • treniņu laikā
 • u.c.

Polises iegādes veidi

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi vari iegādāties šādos veidos:

 • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Tevi sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz Tavu norādīto e-pasta adresi;
 • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12. Zvana laikā iespējams arī uzreiz norēķināties par apdrošināšanas polisi;
 • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
 • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem.

Ko darīt, ja noticis nelaimes gadījums?

Ja noticis nelaimes gadījums, veic šādas darbības:

 1. nekavējoties vērsies pēc medicīniskās palīdzības, nepieciešamības gadījumā izsaucot Neatliekamo medicīnisko palīdzību pa tālruņiem 113 vai 03;
 2. saņemot medicīnisko palīdzību, saglabā dokumentu, kas apstiprina nelaimes gadījuma faktu un sekas, piemēram, ārsta izziņu, kurā norādīta diagnoze jeb traumas detalizēts, medicīnisks apraksts, kā arī saglabā veikto maksājumu apliecinošos dokumentus (piemēram, kases čekus, maksājumu kvītis, kurās norādīts Tavs vārds, uzvārds, personas kods un saņemtā pakalpojuma nosaukums) par saņemto medicīnisko palīdzību;
 3. tiklīdz iespējams, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12, lai informētu par negadījumu, saņemtu instrukcijas tālāko darbību veikšanai, kā arī lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu.

Izmanto BTA mobilo lietotni!
Izmantojot BTA mobilo lietotni savā viedtālrunī, mūsu kontakti Tev vienmēr būs pa rokai. Negadījuma brīdī ar mūsu lietotnes palīdzību vari sazināties gan ar glābšanas dienestiem, gan arī ar mums, lai mēs tevi informētu par tālākām darbībām. Izmantojot BTA mobilo lietotni savā viedtālrunī, vari ērtā veidā nosūtīt mums fotogrāfijas no negadījuma vietas, ja mūsu speciālists tās lūgs nosūtīt.

Apdrošināšanas noteikumi

 

PDF E - doc*
Nelaimes gadījumu apdrošināšanas noteikumi
Noteikumi Nr.8.2
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 26.09.2017.)
 
 + Pielikumi:    
Noteikumu Nr.8.2 Pielikums Nr.1 
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar traumu”
 
Noteikumu Nr.8.2 Pielikums Nr.2 
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar traumu”
 
Noteikumu Nr.8.2 Pielikums Nr.3
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar darbspējas zaudējumu”
 
Noteikumu Nr.8.2 Pielikums Nr.4
“Kritisko slimību apdrošināšanas noteikumi”
 
Noteikumi Nr.8.1
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.12.2013.)
 + Pielikumi:    
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.1 “Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”  
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.2
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.3
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.4
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumā gūto sakropļojumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.5
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumā gūto sakropļojumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.6
“Kritisko slimību apdrošināšanas noteikumi”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.7
“Nelaimes gadījumu sekas, kuru gadījumā Apdrošinātajam pienākas Medicīnisko izdevumu, Dienas naudas, Slimnīcas naudas, Konfekšu apmaksas un privātskolotāja izdevumu atlīdzība”
 
Vispārējie apdrošināšanas noteikumi    
Noteikumi Nr.3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot ChromeFirefoxSafari vai Opera interneta pārlūkus).