OCTA

OCTA, Zaļā karte, Robežapdrošināšanas līgums.

Lai BTA darbiniekiem būtu vieglāk izskatīt atlīdzības gadījumus un pieņemt precīzāku lēmumu, esam sagatavojuši instrukciju transportlīdzekļa (T/L) fotografēšanai:

Instrukcija T/L fotografēšanai

 

Izvēloties apdrošināšanas atlīdzību saņemt transportlīdzekļa remontdarbu veidā, piedāvājam klientam izvēlēties sev ērtāk pieejamo autoservisu: 

Sadarbības autoservisi
 

Aizpildi pieteikuma formu, un mēs ar Tevi sazināsimies, lai noskaidrotu detalizētu informāciju par negadījumu un reģistrētu apdrošināšanas gadījumu!

Pieteikt atlīdzību:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Atlīdzības pieteikšanas veidi

Ja Tev ir BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums un esi cietis ceļu satiksmes negadījumā cita ceļu satiksmes dalībnieka vainas dēļ, tad, lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu, Tev jāvēršas apdrošināšanas sabiedrībā, kas izsniegusi OCTA polisi ceļu satiksmes negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa vadītājam.

Ja esi cietis ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis transportlīdzekļa vadītājs, kuram bija izsniegta BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums, un Tev ir radušies zaudējumi, apdrošināšanas atlīdzību vari pieteikt sev ērtākajā no iespējamiem veidiem:

 1. Aizpildot augstāk redzamo pieteikuma formu BTA mājaslapā.Saņemot pieteikumu, mēs ar Tevi sazināsimies, lai noskaidrotu detalizētu informāciju par negadījumu, reģistrēsim apdrošināšanas gadījumu un informēsim Tevi par atlīdzību lietas tālāko izskatīšanas gaitu. Ja pieteikuma formai pievienosi aizpildītu atlīdzības pieteikuma veidlapu, telefonsarunas laikā precizēsim tikai neskaidros jautājumus. 
 2. Zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12.
 3. Ja vēlies saņemt zvanu sev ērtā laikā, vari aizpildīt BTA mājaslapā formu “Pieteikt zvanu” un BTA speciālists Tev piezvanīs.
 4. Nosūtot informāciju par negadījumu uz e-pastu bta@bta.lv. E-pastā īsumā norādi informāciju par negadījumu un norādi savu kontaktinformāciju, lai varam ar Tevi sazināties. E-pastam vari pievienot aizpildītu atlīdzības pieteikuma veidlapu, no citas personas rakstiski saņemto pretenziju un zaudējumus apliecinošo dokumentu kopijas, ja tādas  ir, lai telefonsarunas laikā mēs precizētu tikai neskaidros jautājumus.
 5. Apmeklējot klātienē sev ērtāk pieejamo BTA Klientu apkalpošanas centru.
 6. Sazinoties ar savu apdrošināšanas aģentu, brokeri.

Ko darīt, ja noticis negadījums?

Ja ceļu satiksmes negadījumā cietusi kāda persona, veic šādas darbības:

 1. iespēju robežās sniedz pirmo palīdzību cietušajai personai, bet nekavējoties sazinies ar Neatliekamo medicīnisko palīdzību pa tālruņiem 113 vai 03;
 2. izsauc ceļu policiju, zvanot pa tālruņiem 110 vai 02;
 3. ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanai var noderēt arī fotogrāfijas, tāpēc, ja iespējams, nofotografē transportlīdzekļus uzreiz pēc negadījuma, nemainot to atrašanās vietas, kā arī, ja iespējams, piefiksē aculiecinieku kontaktus;
 4. ja Tev ir BTA OCTA polise, neatkarīgi no tā, vai esi vainīgs izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā vai nē, nekavējoties sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 26 12 12 12, lai informētu par ceļu satiksmes negadījumu un saņemtu instrukcijas tālāko darbību veikšanai;
 5. ja Tev ir BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums un esi cietis cita ceļu satiksmes dalībnieka vainas dēļ, tad, lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu, Tev jāvēršas apdrošināšanas sabiedrībā, kas izsniegusi OCTA polisi ceļu satiksmes negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa vadītājam. Atbildīgo apdrošinātāju pēc transportlīdzekļa reģistrācijas numura vari noskaidrot Latvijas Transportlīdzekļu biroja mājaslapā sadaļā “Atbildīgā apdrošinātāja meklēšana”
 6. ja esi cietis ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis transportlīdzekļa vadītājs, kuram ir izsniegta BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums, tiklīdz tas iespējams, piesaki apdrošināšanas gadījumu. 

Ja ceļu satiksmes negadījumā nav cietusi neviena persona, veic šādas darbības:

 1. ja ceļu satiksmes negadījumā iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi un abi transportlīdzekļu vadītāji var vienoties par ceļu satiksmes negadījuma apstākļiem, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, kā arī transportlīdzekļiem nav radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt, aizpildi saskaņoto paziņojumu. Vairāk informācijas par saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu, kā arī īsu video pamācību atradīsi šeit;  Noteikti saglabā aizpildītā saskaņotā paziņojuma eksemplāru, lai to varētu iesniegt apdrošinātājam. Saskaņotais paziņojums vainīgajai pusei ir jāiesniedz savam apdrošinātājam ne vēlāk kā 10 dienu laikā;
 1. ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanai var noderēt arī fotogrāfijas, tāpēc, ja iespējams, nofotografē transportlīdzekļus uzreiz pēc negadījuma, nemainot to atrašanās vietas, kā arī, ja iespējams, piefiksē aculiecinieku kontaktus. Fotogrāfijas varēsi pievienot saskaņotajam paziņojumam, piesakot apdrošināšanas atlīdzību;
 2. Ja ir apstākļi, kas neļauj aizpildīt saskaņoto paziņojumu, izsauc ceļu policiju, zvanot pa tālruņiem 110 vai 02;
 3. ja Tev ir BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums, neatkarīgi no tā, vai esi vainīgs izraisītajā ceļu satiksmes negadījumā vai nē, nekavējoties sazinies ar BTA  Klientu atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 26 12 12 12, lai informētu par ceļu satiksmes negadījumu un saņemtu instrukcijas tālāko darbību veikšanai;
 4. ja Tev ir BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums un esi cietis cita ceļu satiksmes dalībnieka vainas dēļ, tad, lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu, Tev jāvēršas apdrošināšanas sabiedrībā, kas izsniegusi OCTA polisi ceļu satiksmes negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa vadītājam;
 5. ja esi cietis ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis transportlīdzekļa vadītājs, kuram ir izsniegta BTA OCTA polise, Zaļā karte vai Robežapdrošināšanas līgums, tiklīdz tas iespējams, piesaki apdrošināšanas gadījumu. 

Ja ceļu satiksmes negadījums noticis ārvalstīs, kādā no Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīm, kas nav Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts, ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajām personām par negadījumu jāpaziņo ceļu policijai un tās valsts Zaļās kartes birojam. Zaļās kartes sistēmas dalībvalstu Zaļās kartes biroju adreses un telefona numuri ir norādīti Zaļās kartes polises veidlapas otrajā pusē. Ja ceļu satiksmes negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa īpašnieka atbildību apdrošinājusi Eiropas Ekonomikas zonas valsts apdrošināšanas sabiedrība, zaudējumu atlīdzina tās pilnvarotais pārstāvis Latvijas Republikā vai, ja tāda nav, tad Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs.

Sadarbības autoservisi remontdarbu veikšanai

Izvēloties apdrošināšanas atlīdzību saņemt transportlīdzekļa remontdarbu veidā, piedāvājam klientam izvēlēties sev ērtāk pieejamo autoservisu. Izvēloties sadarbības autoservisus, esam veikuši viņu piedāvāto pakalpojumu kvalitātes kontroli, apzinājuši darbu veikšanas termiņus un darbu garantijas iespējas, lai kvalitātes kritēriji atbilstu mūsu stingrajām prasībām, un tādējādi klientam tiktu nodrošināti kvalitatīvi remontdarbu pakalpojumi.

Veidlapas un paraugi

Ja vēlies atlīdzības pieteikuma veidlapu iesniegt mums elektroniski, pievienojot to atlīdzību pieteikšanas formai vai e-pastam, pirms veidlapas aizpildīšanas uzsākšanas obligāti to saglabā savā datorā.

  Veidlapa Paraugs
OCTA atlīdzības pieteikums par transportlīdzekļa bojājumiem, bojāeju
OCTA atlīdzības pieteikums par personai nodarītiem zaudējumiem
OCTA atlīdzības pieteikums par mantai nodarītiem bojājumiem
OCTA paskaidrojums par ceļu satiksmes negadījumu (aizpilda atbildīgā persona, ja tika aizpildīts saskaņotais paziņojums)
Iesniegums atlīdzības saņemšanai par personai nodarītiem zaudējumiem (cietušai personai)
Iesniegums apdrošināšanas atlīdzības saņemšanai par citiem zaudējumiem