Veselības apdrošināšana

Veselība ir pamats, uz kā mēs visi balstām savus nākotnes sapņus un ieceres. Tikai vesels cilvēks spēj būt laimīgs privātajā dzīvē un arī pilnvērtīgi strādāt. Veselības apdrošināšana nav greznība, bet dzīves nepieciešamība – darbspējas un dzīves kvalitātes garantija. Parūpējies arī Tu par sava uzņēmuma darba ražīguma veicināšanu, apdrošinot savu darbinieku veselību!

Vēlos saņemt piedāvājumu polises iegādei:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Kas ir Veselības apdrošināšana darbiniekiem?

Veselības apdrošināšana vienlaikus ir darbinieku visnovērtētākais bonuss, ko darba tirgū darba devēji piedāvā sociālo garantiju, motivācijas un lojalitātes veicināšanas programmu ietvaros.

Veselības apdrošināšanas polišu segumā pēc saviem ieskatiem darba devēji var iekļaut obligātās veselības pārbaudes, pacienta iemaksu un maksas medicīnisko pakalpojumu apmaksu gan ambulatorās, gan stacionārās iestādēs, optikas iegādi, zobārstniecības pakalpojumu apmaksu, rehabilitācijas, sporta un citu ar ārstniecību saistītu pakalpojumu apmaksu.

Veselības apdrošināšanas polise darbiniekiem ir nozīmīgs finansiālais atbalsts ne tikai ikdienā, regulāri rūpējoties par savu veselību, bet arī garantija, ka smagu saslimšanu gadījumā nebūs jālūdz finansiāla palīdzība darba devējam ārstēšanās izdevumu segšanai. 

Kāpēc izvēlēties BTA Veselības apdrošināšanu darbiniekiem?

Priekšrocības:

 • Nodrošinām individuālu pieeju katram klientam, piedāvājot konkrēta uzņēmuma vajadzībām un iespējām atbilstošu veselības apdrošināšanas polišu segumu;
 • Piedāvājam visplašākās veselības apdrošināšanas polišu izmantošanas iespējas, proti, mums ir lielākais ārstniecības līgumiestāžu skaits Latvijā;
 • Nodrošinām ērtu atlīdzību pieteikšanu un ātru atlīdzību izmaksāšanu, ja tomēr par ārstniecības pakalpojumiem ir bijis jānorēķinās ar personīgajiem finanšu līdzekļiem;
 • Iegādājoties veselības apdrošināšanas polises darbiniekiem, darba devējs var izmantot nodokļu atvieglojumus.

Kādus nodokļu atvieglojumus uzņēmums var saņemt?

Iegādājoties Darbinieku veselības apdrošināšanu, uzņēmums saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem var saņemt šādus nodokļu atvieglojumus:

 • apdrošināšanas prēmija netiek aplikta ar uzņēmuma ienākuma nodokli jeb uzņēmuma peļņu drīkst samazināt par apdrošināšanas prēmiju maksājumiem;
 • apdrošināšanas prēmijas maksājums nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamais ienākumu avots, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada bruto algas un nepārsniedz 426,86 eiro;
 • Sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektā netiek ietvertas apdrošināšanas prēmijas, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada ienākumiem un nepārsniedz 426,86 eiro.

Kādus pakalpojumus var iekļaut BTA Veselības apdrošināšanā darbiniekiem?

Katrs darba devējs atbilstoši savām vēlmēm un iespējām var izvēlēties, kādas programmas un kādā apmērā iekļaut Veselības apdrošināšanas pakalpojuma segumā, piemēram, var iekļaut daļēji apmaksātus vai pilnā apmērā apmaksātus maksas medicīniskos pakalpojumus, var noteikt konkrētu limitu jeb summu, kādā apmērā var izmantot noteiktus polisē iekļautos pakalpojumus u.tml.

Pamatprogrammas:  
Ambulatorā diagnostika un ārstēšana valsts noteiktās pacienta iemaksas apmērā
Pacienta iemaksas ir maksājums, kas jāsedz pacientam, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Pacientu iemaksu apmērs noteikts Latvijas Republikas normatīvajos aktos.
Ambulatorie maksas pakalpojumi
Ārstu speciālistu konsultācijas, laboratoriskie un instrumentālie izmeklējumi, ārstnieciskās manipulācijas (injekcijas, locītavu blokādes, punkcijas), veselības pārbaudes medicīnisko izziņu saņemšanai, ikgadējās darbinieku obliigātās veselības pārbaudes u.c.
Vakcinācija
Piemēram, vakcinācija pret ērču encefalītu, gripu u.c.
Mājas vizītes
Ārstniecības personāla izsaukšana uz mājām.
Ambulatorā rehabilitācija
Fizikālā terapija, masāža, ārstnieciskā vingrošana, ūdens procedūras u.c.
Stacionārā diagnostika un ārstēšana valsts noteiktās pacienta iemaksas apmērā
Pacienta iemaksas ir maksājums, kas jāsedz pacientam, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Pacientu iemaksu apmērs noteikts Latvijas Republikas normatīvajos aktos.
Stacionārie maksas pakalpojumi
Ārstējošā ārsta nozīmēti izmeklējumi, ārstēšanās un operācijas ārpus valsts noteiktā finansējuma kvotām un rindām, uzturēšanās paaugstināta servisa apstākļos.
Neatliekamā medicīniskā palīdzība
Valsts un privātās neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi.
Maksas dzemdības (pakalpojumi, kas saistīti ar grūtniecību un dzemdībām)
Pakalpojumi, kas saistīti ar grūtniecību un dzemdībām.

 

Papildprogrammas:  
Medikamentu iegāde
Paredz medikamentu iegādi ar 50% vai 70% atlaidi ambulatorai ārstēšanai, pamatojoties uz ārsta izrakstītu recepti
Optika
Paredz optikas iegādes pakalpojumus ar atlaidi, tai skaitā: vizīti pie acu ārsta vai optometrista, redzes korekciju ar optiskām lēcām, optisko izstrādājumu iegādi - briļļu rāmi ar optiskām lēcām vai optiskās kontaktlēcas
Zobārstniecība
Paredz zobārstniecības pakalpojumus ar atlaidi, tai skaitā: zobu higiēnas pakalpojumus, neatliekamo palīdzību zobu sāpju gadījumā, zobārstniecības terapeitiskos un ķirurģiskos pakalpojumus, periodonta slimību ārstēšanu, diagnostikai nepieciešamās rentgenogrammas.
Stacionārā rehabilitācija
Paredz iespēju ar atlaidi saņemt pakalpojumus, kas saistīti ar ārstniecisko rehabilitāciju un uzturēšanos rehabilitācijas iestādēs.
Sports
Paredz apmaksāt sporta nodarbības (peldbaseins, trenažieri, aerobika un citas sporta nodarbības, tai skaitā joga, kalanētika u.tml.). 
Psihosomatika
Paredz apmaksāt psihoterapeita pakalpojumus: diagnostikas jeb izvērtēšanas vizītes un terapijas vizītes, tai skaitā krīzes psihoterapijas vizītes. 

Polises iegādes veidi

Ja vēlies apdrošināt uzņēmumā strādājošo darbinieku veselību, vari sazināties ar mums šādos veidos:

 • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Jums sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz norādīto e-pasta adresi;
 • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12;
 • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
 • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem

Kā saņemt papildu informāciju?

Ja vēlies iegūt papildu informāciju par Veselības apdrošināšanas polišu segumu vai iegādi, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12 vai jebkurā citā no sev ērtākiem saziņas veidiem. Citas saziņas veidu iespējas skati sadaļā “Kontakti”

Ja vēlies uzzināt, kā un kur var izmantot BTA Veselības apdrošināšanas polisi, skati informāciju sadaļā “Privātpersonām”.

Apdrošināšanas noteikumi

  PDF E-doc*
Veselības apdrošināšanas noteikumi    
Noteikumi Nr. 3.3.
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 01.10.2019.)
 
     + Pielikums Nr. 5 "Izņēmumu saraksts"  
Noteikumi Nr. 3.2.
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 01.12.2015.)
Noteikumi Nr. 3.1.
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 10.09.2013.)
Noteikumi Nr.3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 16.09.2009.)
Vispārējie apdrošināšanas noteikumi    
Noteikumi Nr. 4
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)
Noteikumi Nr. 3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot IE, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments

  PDF E-doc*
Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).