Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšana

Trauksmainajā dzīves ritmā ceļu satiksmes negadījumi nav retums. Lai Tava uzņēmuma darbinieki, pārvietojoties ar uzņēmuma auto, varētu justies droši par sevi un saviem pasažieriem, iegādājoties OCTA vai KASKO polisi, papildus piedāvājam Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanu.

Vēlos saņemt piedāvājumu polises iegādei:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Kāpēc izvēlēties BTA Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanu?

Ikviena autovadītāja pienākums ir rūpēties arī par transportlīdzekļa pasažieru drošību. Ņemot vērā, ka ceļu satiksmes negadījumu skaits nav retums, un diemžēl nereti ceļu satiksmes negadījumos cieš ne tikai transportlīdzeklis, bet arī transportlīdzekļa vadītājs vai pasažieri, papildu OCTA vai KASKO apdrošināšanai piedāvājam apdrošināt pret nelaimes gadījumiem transportlīdzekļa vadītāju un automašīnas pasažieru vietas.

Mūsu priekšrocības:

  • Dažādi piedāvājumi apdrošinājuma summu izvēlei;
  • vari apdrošināt sev vēlamo pasažieru vietu skaitu;
  • BTA ir vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas, apdrošinot transportlīdzekļa vadītājus un pasažierus pret ceļu satiksmē notikušiem nelaimes gadījumiem, paredz kompensēt bērnu studiju maksu apgādnieka nāves gadījumā;
  • iegādājoties Tansportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darba devējs var izmantot nodokļu atvieglojumus.

 

Kādus nodokļu atvieglojumus uzņēmums var saņemt?

Iegādājoties Darbinieku veselības apdrošināšanu, uzņēmums saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem var saņemt šādus nodokļu atvieglojumus:

  • apdrošināšanas prēmija netiek aplikta ar uzņēmuma ienākuma nodokli jeb uzņēmuma peļņu drīkst samazināt par apdrošināšanas prēmiju maksājumiem;
  • apdrošināšanas prēmijas maksājums nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamais ienākumu avots, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada bruto algas un nepārsniedz 426,86 eiro;

Sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektā netiek ietvertas apdrošināšanas prēmijas, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada ienākumiem un nepārsniedz 426,86 eiro.

 

Pret kādiem riskiem var apdrošināties?

   
Traumas
Atlīdzību izmaksājam dažādu gūto traumu gadījumā, piemēram, lūzumi, mežģījumi, grieztas brūces u.c.
Invaliditāte
Ja ceļu satiksmē notikuša nelaimes gadījuma rezultātā iestāsies transportlīdzekļa vadītāja vai pasažieru invaliditāte izmaksāsim atlīdzību līdz 100% apmērā no apdrošinājuma summas.
Traumas
Izmaksāsim atlīdzību par transportlīdzekļa vadītāja, kā arī pasažieru gūto traumu (vienu vai vairāku kaulu lūzumiem, saišu plīsumiem, sastiepumiem, iekšējo orgānu bojājumiem, galvas smadzeņu satricinājumu), kas gūta ceļu satiksmē notikuša nelaimes gadījuma rezultātā.
Ārstēšanās izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu. Tiek atlīdzināti tikai tādi izdevumi par medicīniskajiem pakalpojumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs. 
Medikamenti un pārsiešanas materiāli
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto medikamentu un pārsiešanas materiālu iegādi, kas pirkti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs vai Latvijas Republikas teritorijā atrodošās aptiekās.
Bērnu macību pabalsts *
Ja nelaimes gadījuma rezultātā vai viena gada laikā pēc tā iestāsies transportlīdzekļa vadītāja vai pasažiera nāve, kompensēsim studiju maksu par studijām augstākās izglītības institūcijā vienam transportlīdzekļa vadītāja, kā arī vienam katra pasažiera bioloģiskajam vai adoptētajam bērnam, kurš nebūs sasniedzis 24 gadu vecumu. Studiju maksu atlīdzināsim ne ilgāk kā līdz brīdim, kad bērns būs sasniedzis 24 gadu vecumu. 


* Tikai BTA!

Kāda ir polises darbības teritorija un darbības laiks?

Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises darbības teritorija tiek noteikta atbilstoši tai teritorijai, kas ir norādīta OCTA vai KASKO apdrošināšanas polisē.  

Tomēr ņem vērā, ka, dodoties ceļojumā vai darījumu braucienā ārpus Latvijas,  ir nepieciešama arī Ceļojumu apdrošināšana. Gadījumā, ja ceļu satiksmes negadījumā ārpus Latvijas gūsi traumu, Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros saņemsi kompensāciju atbilstoši gūtās traumas smagumam, bet izdevumi par ārvalstīs saņemto medicīnisko palīdzību tiks segti tikai tādā gadījumā, ja būsi iegādājies Ceļojumu apdrošināšanas polisi. Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros tiek segti izdevumi tikai par Latvijas Republikas teritorijā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

Dodoties ar Latvijā reģistrētu automašīnu ārpus Latvijas, noskaidro, vai nav nepieciešama arī Zaļā karte!

Polises iegādes veidi

Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi kopā ar OCTA vai KASKO polisi vari iegādāties šādos veidos:

  • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Tevi sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz Tavu norādīto e-pasta adresi;
  • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12. Zvana laikā iespējams arī uzreiz norēķināties par apdrošināšanas polisi;
  • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
  • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem.

Kā saņemt papildu informāciju?

Ja vēlies iegūt papildu informāciju par Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanu vai tās iegādi, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12 vai jebkurā citā no sev ērtākiem saziņas veidiem. Citas saziņas veidu iespējas skati sadaļā “Kontaktinfo".

Apdrošināšanas noteikumi

 

PDF

E - doc*

Transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru nelaimes gadījumu apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr.8a
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas  no 04.12.2012.)

 

     + Pielikums:

 

Noteikumu Nr.8a Pielikums Nr.1
“Nelaimes gadījumu sekas, kuru gadījumā pienākas medicīnisko izdevumu apmaksa”

Vispārējie apdrošināšanas noteikumi

Noteikumi Nr.4
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)
Noteikumi Nr.3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments

  PDF E-doc*
Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).