OCTA

Piedaloties ceļu satiksmē, ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam ir nepieciešama Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana jeb OCTA. OCTA polise atlīdzina zaudējumus, kas radušies citām personām, piemēram, citu transportlīdzekļu vadītājiem, velobraucējiem, gājējiem, pasažieriem, un viņu īpašumam negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa vadītāja vainas dēļ. Ja Tu un Tava uzņēmuma darbinieki ar auto pārvietojas tikai Baltijā, piedāvājam BTA OCTA polisi par krietni izdevīgāku cenu. Nodrošinām individuālu pieeju katram klientam – izvērtēsim Tava uzņēmuma autoparku, piedāvāsim izdevīgus nosacījumus, profesionālu apkalpošanu un papildu bonusus! OCTA polisi sava uzņēmuma transportlīdzeklim vari iegādāties arī internetā.

Vēlos saņemt piedāvājumu polises iegādei:

*Obligāti aizpildāmie lauki


Kāpēc izvēlēties BTA OCTA polisi?

Mūsu priekšrocības:

 • Piedāvājam iegādāties OCTA polisi par krietni izdevīgāku cenu, ja auto tiek izmantots tikai Latvijas, Igaunijas un Lietuvas teritorijā. Bet, ja tomēr radīsies nepieciešamība izbraukt ar auto ārpus Baltijas valstīm, pirms došanās ceļā Tev par to būs jāpainformē mūs.
 • Lai pasargātu sevi un sava uzņēmuma darbiniekus, kuri pārvietojas ar uzņēmuma transportlīdzekli, no liekiem kreņķiem uz ceļa, piedāvājam par simbolisku samaksu papildu OCTA polisei iegādāties pakalpojumu “Palīdzība uz ceļa”
 • Aizstāvēsim Tavas tiesības, palīdzēsim saņemt OCTA atlīdzību no negadījumu izraisījušā transportlīdzekļa vadītāja apdrošinātāja, sniegsim cita veida juridisko palīdzību, ja papildu OCTA polisei par simbolisku samaksu būsi iegādājies pakalpojumu “OCTA Juridiskā palīdzība”. Esam Latvijā vienīgā apdrošināšanas sabiedrība, kurai ir izsniegta licence juridisko izdevumu apdrošināšanai, kas ļauj BTA OCTA klientiem piedāvāt šādu pakalpojumu.

Piedāvājam par izdevīgu cenu papildu OCTA polisei apdrošināt pret nelaimes gadījumiem transportlīdzekļa vadītāja un pasažieru vietas.

Kam ir tiesības saņemt OCTA atlīdzību?

OCTA ietvaros atlīdzību ir tiesības saņemt personai, kura cietusi ceļu satiksmes negadījumā un nav atzīta par vainīgu šī ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā. Šīs personas var būt:

 • transportlīdzekļu īpašnieki vai vadītāji;
 • pasažieri, pat tad, ja nelaimes gadījuma laikā tie atradās transportlīdzeklī, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu;
 • gājēji un velobraucēji;
 • personas, kuru īpašumiem radīti bojājumi.

Plašāku informāciju par tiesībām saņemt OCTA atlīdzību vari atrast atrast Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) mājaslapā.

Kādus zaudējumus atlīdzina OCTA polises ietvaros?

Zaudējumi OCTA polises ietvaros tiek atlīdzināti saskaņā ar “Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums

Apdrošinātie riski:

 • Ceļu satiksmes negadījumā trešai personai nodarītie materiālie zaudējumi
 • Ceļu satiksmes negadījumā trešai personai nodarītie nemateriālie zaudējumi
 • Ceļu satiksmes negadījumā trešās personas mantai, tai skaitā transportlīdzeklim, nodarītais zaudējums

Kāda ir OCTA polises darbības teritorija un darbības laiks?

OCTA polises darbības teritorija ir atkarīga no noslēgtā līguma.

OCTA standartlīgums darbojas Latvijas Republikas teritorijā, Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) teritorijā, kā arī atsevišķās valstīs, kas ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalstis, bet nav EEZ dalībvalstis: Andorā, Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Islandē, Itālijā, Īrijā, Kiprā, Lietuvā, Lihtenšteinā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā.

OCTA polisi vari iegādāties ar darbības termiņu trīs, seši, deviņi vai 12 mēneši. Izdevīgāku OCTA polises cenu piedāvāsim, ja iegādāsies polisi uz 12 mēnešiem.

Kas jāzina, dodoties ar auto uz ārvalstīm?

Dodoties ar auto uz ārvalstīm, ņem līdzi OCTA polises izdruku, jo citu valstu ceļu policistiem Latvijas OCTA polišu reģistrs nav pieejams, un viņi nevarēs pārliecināties par Tavas OCTA polises esamību.

Ja plāno ar auto doties uz Albāniju, Baltkrieviju, Bosniju un Hercegovinu, Irānu, Izraēlu, Krieviju, Maķedoniju, Melnkalni, Maroku, Moldovu, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu, Tev būs jāiegādājas starptautiskais apdrošināšanas līgums jeb Zaļā karte.

Kas ietekmē OCTA polises cenu?

OCTA polises cena tiek noteikta, ņemot vērā virkni kritēriju, tai skaitā:

 • bonus-malus klasi,
 • mērķi, kādam tiek izmantots transportlīdzeklis un ekspluatācijas apstākļus,
 • transportlīdzekļa veidu,
 • pilnu transportlīdzekļa masu,
 • transportlīdzekļa reģistrācijas vietu,
 • polises darbības termiņu,
 • uzņēmuma autoparka lielumu jeb apdrošināmo transportlīdzekļu skaitu,
 • citu apdrošinātāja rīcībā esošo informāciju.

OCTA sistēma Latvijā

OCTA sistēma Latvijā tika ieviesta 1997. gadā. Tās mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes dalībvalstīs. Sistēmas sekmīgākai darbības nodrošināšanai un Eiropas Komisijas direktīvu ieviešanai tika izveidots Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB), kas veic sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas normatīvo aktu izmaiņu aktualizēšanu atbildīgajās institūcijās. Vienlaikus LTAB ir OCTA garantijas fonda administrators, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem lemj un atbild par tā līdzekļu izlietojumu, pilda Latvijas Zaļās kartes biroja un arī informācijas centra funkcijas, ir Zaļās kartes Biroju Padomes biedrs.

Plašāku un noderīgu informāciju par OCTA sistēmu Latvijā atradīsi LTAB mājaslapā.

Polises iegādes veidi

BTA OCTA polisi vari iegādāties šādos veidos:

 • ja vēlies apdrošināt vienu uzņēmuma transportlīdzekli, tad visērtāk un vienkāršāk OCTA polisi iegādāties internetā [saite uz e-polisi]. Dažu minūšu laikā, aizpildot elektronisko formu, varēsi iegādāties OCTA polisi, kā arī izvēlēties papildu apdrošināšanas pakalpojumus, kas tiek piedāvāti kopā ar OCTA polisi. Pirkt OCTA polisi internetā ir izdevīgāk, jo saņemsi 5 % atlaidi;
 • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Tevi sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz Tavu norādīto e-pasta adresi;
 • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12. Zvana laikā iespējams arī uzreiz norēķināties par apdrošināšanas polisi;
 • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
 • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem.

Kā saņemt papildu informāciju?

Ja vēlies iegūt papildu informāciju par OCTA apdrošināšanu vai iegādi, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12 vai jebkurā citā no sev ērtākiem saziņas veidiem. Citas saziņas veidu iespējas skati sadaļā “Kontakti”

Normatīvie akti

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments

  PDF E-doc*
Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).