Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Dzīve ir nejaušību un pārsteigumu pilna, diemžēl ne vienmēr tie ir patīkami un vēlami pārsteigumi. Trauksmainajā dzīves ritmā bieži vien aizmirstam par drošību un izvairāmies domāt par nepatīkamām lietām. Taču nelaime iepriekš nepiesakās, tādēļ labāk apsteigt to! Parūpējies par sava uzņēmuma un darbinieku labklājību un drošību, iegādājoties darbinieku nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Tā var darboties arī kā darbinieku prēmēšanas un potenciālos darbiniekus piesaistošs faktors! Nodrošinām individuālu pieeju katram klientam – izvērtēsim Tava uzņēmuma darbības veidu un darbinieku iespējamos traumu gūšanas riskus, piedāvāsim izdevīgus apdrošināšanas nosacījumus un profesionālu apkalpošanu!

Vēlos saņemt piedāvājumu polises iegādei:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Kas ir Nelaimes gadījumu apdrošināšana?

Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir darbinieku novērtēts bonuss, ko darba tirgū darba devēji piedāvā sociālo garantiju, motivācijas un lojalitātes veicināšanas programmu ietvaros.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana paredz ārstēšanās izdevumu apmaksu gūto traumu gadījumā,  kompensāciju darba nespējas gadījumā un kompensāciju procentuālā apmērā no apdrošinājuma summas atkarībā no gūtās traumas smaguma. Nelaimes gadījumu apdrošināšanas segumā ir iespēja iekļaut arī kritisko slimību risku, kas paredz kompensācijas izmaksu, ja tiek diagnosticēts, piemēram, miokarda infarkts, insults, vēzis vai citas nopietnas saslimšanas, jonizējošo staru iedarbības risku, ja darbinieki strādā ar iekārtām, kas var izraisīt ar jonizējošo starojumu saistītu arodslimību, kā arī citus riskus, kas nodrošinās papildu aizsardzību.

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise darbiniekiem būs nozīmīgs finansiālais atbalsts, notiekot nelaimes gadījumam.

Kāpēc izvēlēties BTA Nelaimes gadījumu apdrošināšanu?

Mūsu priekšrocības:

 • nodrošinām individuālu pieeju katram klientam – izvērtējot uzņēmuma darbības veidu un ņemot vērā darbinieku skaitu, sagatavosim klienta vēlmēm atbilstošu apdrošināšanas piedāvājumu;
 • vari pats izvēlēties, pret kādiem riskiem apdrošināties, un noteikt vēlamo apdrošinājuma summu;
 • vari noteikt pats vēlamo apdrošināšanas polises darbības laiku (visu diennakti, darba laikā, kurā tiek iekļauts ceļš uz un no darba, treniņu laikā u.c.) un teritoriju (Latvija, Eiropa vai visa pasaule);
 • apdrošinot darbinieku bērnus, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisē vari iekļaut riskus, kas paredz segt izdevumus par konfekšu, augļu vai kino biļešu iegādi bērniem, kā arī privātskolotāja pakalpojumiem. Esam vienīgā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā šādu risku segšanu.
 • iegādājoties Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises darbiniekiem, darba devējs var izmantot nodokļu atvieglojumus.

Kādus nodokļu atvieglojumus uzņēmums var saņemt?

Iegādājoties Darbinieku veselības apdrošināšanu, uzņēmums saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem var saņemt šādus nodokļu atvieglojumus:

 • apdrošināšanas prēmija netiek aplikta ar uzņēmuma ienākuma nodokli jeb uzņēmuma peļņu drīkst samazināt par apdrošināšanas prēmiju maksājumiem;
 • apdrošināšanas prēmijas maksājums nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamais ienākumu avots, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada bruto algas un nepārsniedz 426,86 eiro;
 • Sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektā netiek ietvertas apdrošināšanas prēmijas, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada ienākumiem un nepārsniedz 426,86 eiro.

Pret kādiem riskiem var apdrošināties?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi vari veidot pats, izvēloties konkrētus riskus, pret kuriem vēlies apdrošināt darbiniekus un viņu radiniekus, un nosakot vēlamo apdrošinājuma summu.

Riski:  
Traumas, tai skaitā:
Atlīdzību izmaksājam dažādu gūto traumu gadījumā, piemēram, lūzumi, mežģījumi, grieztas brūces u.c.
   Dzīvnieku kodumi
Atlīdzību izmaksājam dažādu dzīvnieku kodumu gadījumā.
   Saindēšanās
Atlīdzību izmaksājam, ja notikusi saindēšanās ar neirotropām vielām (indīgiem augiem, toksiskām vielām, pārtiku, kā arī bērniem līdz 11gadu vecumam ar alkoholu, narkotiskām vai psihotropām vielām).
   Apdegumi un apsaldējumi
Atlīdzību izmaksājam dažādu ķermeņa daļu apdegumu, apsaldējumu gadījumos.
   Slīkšana, asfiksija, zibens spēriens, elektriskās strāvas iedarbība
Tiek izmaksāta atlīdzība, izvērtējot gūtos ķermeņa bojājumus, traumas šo gadījumu rezultātā.
Medicīniskie izdevumi I, tai skaitā:
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu kā arī rentgena diagnostiku un operācijām. Tiek atlīdzināti tikai tādi izdevumi par medicīniskajiem pakalpojumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs.
   Transportēšanas izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par medicīnisko transportu no negadījuma vietas līdz tuvākajai ārstniecības iestādei, kurā tiek sniegta pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība.
   Rehabilitācijas izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmētajiem rehabilitācijas pasākumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs. 
   Medikamenti un pārsiešanas materiāli
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto medikamentu un pārsiešanas materiālu iegādi, kas pirkti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs vai Latvijas Republikas teritorijā atrodošās aptiekās.
Medicīniskie izdevumi II, tai skaitā:
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu, kā arī rentgena diagnostiku un operācijām.
   Tehniskie palīglīdzekļi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto, nepieciešamo tehnisko medicīnisko palīglīdzekļu (ratiņkrēsls, kruķi, ortoze) iegādi vai nomu. 
   Alternatīvās medicīnas metodes
Atlīdzinām izdevumus par tādām alternatīvas medicīnas metodēm kā ajūrvēda, akupunktūra, homeopātija, joga, reitterapija un tradicionālā ķīniešu medicīna. 
   Pirmās neatliekamā palīdzība Baltijas valstīs
Atlīdzinām medicīniskos izdevumus, kas saistīti ar pirmās neatliekamās palīdzības saņemšanu Baltijas valstīs
Zobu traumatiskie bojājumi un zobārstniecības pakalpojumi
Izmaksājam kompensāciju par zobu zaudējumiem vai bojājumiem, kā arī atlīdzinām izdevumus par zobu traumatisko bojājumu ārstēšanu Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs.
Dienas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru darba nespējas darba dienu.
Slimnīcas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru diennakts stacionārā pavadīto dienu, ja ārstēšanās stacionārā ilgs ilgāk nekā 24 stundas pēc kārtas.
Konfekšu, augļu vai bērnus izklaidējošu pasākumu apmeklējuma apmaksa bērniem *
Atlīdzināsim noteiktā apmērā izdevumus par saldumu, augļu iegādi vai bērnus izklaidējoša pasākuma (piemēram, kinoteātra, zooloģiskā dārza) biļetes iegādi bērnam līdz 17 gadu vecumam, kuram notikusi nelaime un kurš guvis traumu.
Privātskolotāja izdevumi bērniem *
Atlīdzināsim noteiktā apmērā izdevumus par privātskolotāja pakalpojumiem, ja bērns (skolnieks līdz 17 gadu vecumam) traumas dēļ neapmeklē skolu trīs un vairāk nedēļas, kā rezultātā iekavētas mācības.
Bērnu mācību pabalsts
Ja nelaimes gadījuma rezultātā vai viena gada laikā pēc tā iestāsies nāve, kompensēsim studiju maksu par studijām augstākās izglītības institūcijā vienam vai vairākiem Taviem bioloģiskajiem vai adoptētajiem bērniem, kuri nebūs sasnieguši 24 gadu vecumu un uz nāves iestāšanās brīdī vai gadu pēc tā būs uzsākuši mācības augstākās izglītības iestādē. Studiju maksu atlīdzināsim apdrošināšanas limita apmērā, bet ne ilgāk kā līdz brīdim, kad bērns būs sasniedzis 27 gadu vecumu.
Kritisko slimību, tai skaitā Laima slimības, apdrošināšana
Izmaksājam atlīdzību, ja tiek diagnosticēta kāda no šādām slimībām: miokarda infarkts, insults, vēzis, hroniska nieru mazspēja, ekstremitāšu paralīze vai zaudēšana, multiplā jeb izkaisītā skleroze, primārais 1.tipa cukura diabēts, AIDS, Laima slimība, aklums, Alcheimera slimība, koronārā ķirurģija, kurlums, labdabīgs smadzeņu audzējs, meningokoku infekcija, orgānu transplantācija, runas zudums, sirds operācija.
Kosmētiskās operācijas
Atlīdzināsim izdevumus par nepieciešamo plastisko ķirurģisko ārstēšanu, kuras mērķis ir likvidēt paliekošus kropļojošus ādas bojājumus, kas veido rētaudus, atšķiras ar krāsu, paceļas virs ādas virsmas, savelk audus vai paliekošus kropļojošus bojājumus pēc apdegumiem, kas ir Traumas gūšanas sekas.
Jonizējošo staru iedarbība
Ja pildot tiešos darba pienākumus, tiks konstatēta ar jonizējošo starojumu saistīta arodslimība, izmaksāsim atlīdzību 100% apmērā no apdrošinājuma summas.
Psiholoģiskā palīdzība
Kompensēsim radušos izdevumus par psihologa vai psihoterapeita apmeklēšanu, ja traumas rezultātā iestājās I vai II grupas invaliditāte, pirmreizēji diagnosticēta Kritiskā slimība vai traumas rezultātā gājis bojā jūsu radinieks līdz otrajai pakāpei, kas arī ir bijis apdrošināts pie mums.
Sociālais nodrošinājums
Kompensējam izdevumus, kas radušies traumas rezultātā gūstot Invaliditāti vai zaudējot ekstremitāti. Sedzam izdevumus par sociālo aprūpētāju, mājokļa pārkārtošanu atbilstoši vajadzībām.
Profesijas pārkvalifikācija
Sedzam radušos izdevumus par jaunas profesijas apguvi augstākās izglītības iestādē, ja Traumas gūšanas rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā no Traumas gūšanas dienas iestājas I, II grupas invaliditāte un šo fizisko traucējumu dēļ nav iespējams turpināt pildīt amata pienākumus.
Darbspējas zaudējums
Ja nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies invaliditāte un/vai sakropļojums, izmaksāsim atlīdzību līdz 100% apmēram.
Nāve
Ja nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies nāve, atlīdzība 100% apmērā tiks izmaksāta apdrošināšanas polisē norādītajai personai - labuma guvējam.
Apbedīšanas izdevumi
Tiek atlīdzināti izdevumi par Latvijas Republikā saņemtajiem apbedīšanas pakalpojumiem, piemēram, par zārka iegādi, pakalpojumiem kapos, krematorijā, mirstīgo atlieku transportēšanas pakalpojumiem, morga pakalpojumiem, kapu pieminekļa iegādi un uzstādīšanu.


* Tikai BTA!

Vai polise ir spēkā, nodarbojoties ar sportu?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas segumā automātiski iekļauta nodarbošanās ar šāda veida aktivitātēm jeb hobijiem:

 • nodarbības trenažieru zālē,
 • aerobika un tās paveidi,
 • peldēšana,
 • piedalīšanās sporta svētku ietvaros organizētajās disciplīnās vai sacensībās,
 • riteņbraukšana,
 • golfs,
 • boulings,
 • kerlings,
 • orientēšanās,
 • slidošana,
 • lidošana ar gaisa balonu kā pasažierim,
 • piedalīšanās skolās, izņemot sporta skolās, notiekošās fizkultūras nodarbībās,
 • piedalīšanās skolu, izņemot sporta skolu, organizētajos sporta pasākumos.

Norādot atzīmi “Aktivitātes”, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas aizsardzībā būs iekļautas visu veidu individuālās un organizētās fiziskās aktivitātes, Tev piedaloties vai nepiedaloties sporta treniņos vai sacensībās amatieru vai hobija līmenī, tai skaitā:

 • medības,
 • slēpošana,
 • snovošana,
 • hokejs,
 • basketbols,
 • futbols,
 • volejbols,
 • izjādes ar zirgu,
 • burāšana (iekšzemes vai piekrastes ūdeņos)
 • motocikla vadīšana, piedaloties ceļu satiksmē,
 • citas aktivitātes, kas nav iekļautas pie hobijiem vai paaugstināta riska aktivitātēm.

Norādot atzīmi “Paaugstināta riska aktivitātes”, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas aizsardzībā būs iekļautas visu veidu individuālās un organizētās fiziskās aktivitātes, ar kurām Tu nodarbojies un kurām nepieciešams speciāls tehniskais aprīkojums vai ietērps, nodarbošanās ar sportu profesionālajā līmenī, proti, sports ir pamatnodarbošanās, viens no ienākumu avotiem vai piedalies Eiropas vai Pasaules čempionātos.

Par paaugstināta riska aktivitātēm hobija, amatieru vai profesionālā līmenī tiek uzskatīts:

 • alpīnisms,
 • kāpšana kalnos,
 • speleoloģija,
 • autosports,
 • motosports,
 • daunhils,
 • BMX,
 • kvadracikla vadīšana,
 • ūdens sports,
 • jāšanas sports
 • izpletņlēkšana,
 • kikbokss,
 • bokss,
 • planierisms,
 • paraplanierisms,
 • paraglaidlings,
 • regbijs,
 • amerikāņu futbols,
 • zemūdens niršana, izmantojot akvalangu,
 • lidojumi ar gaisa lidaparātiem (izņemot kā pasažierim lidmašīnā) vai lidošanas ierīcēm,
 • jebkurš sporta veids vai aktivitāte, kas saistīta ar lēkšanu no augstuma, virāžu, manevru, figūru, ar vai bez akrobātisku elementu pielietošanas, veikšanu vai šķēršļu pārvarēšanu.

Kāda ir polises darbības teritorija un darbības laiks?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises darbības teritoriju piedāvājam noteikt atbilstoši vēlmēm:

 • Latvija,
 • Eiropa,
 • visa pasaule.

Tomēr ņem vērā, ka, dodoties ceļojumā vai darījumu braucienā uz ārvalstīm, ir nepieciešama arī Ceļojumu apdrošināšana. Gadījumā, ja gūsi traumu ārvalstīs, Nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros saņemsi kompensāciju atbilstoši gūtās traumas smagumam, bet izdevumi par ārvalstīs saņemto medicīnisko palīdzību tiks segti tikai tādā gadījumā, ja būsi iegādājies Ceļojumu apdrošināšanas polisi. Nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros tiek segti izdevumi tikai par Latvijas Republikas teritorijā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

Polises darbības laiku vari izvēlēties atbilstoši nepieciešamībai:

 • visu diennakti,
 • darba laikā, kurā tiek iekļauts ceļš uz un no darba,
 • treniņu laikā
 • u.c.

Polises iegādes veidi

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi vari iegādāties šādos veidos:

 • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Tevi sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz Tavu norādīto e-pasta adresi;
 • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12. Zvana laikā iespējams arī uzreiz norēķināties par apdrošināšanas polisi;
 • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
 • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem.

Kā saņemt papildu informāciju?

Ja vēlies iegūt papildu informāciju par Nelaimes gadījumu apdrošināšanu vai tās iegādi, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12 vai jebkurā citā no sev ērtākiem saziņas veidiem. Citas saziņas veidu iespējas skati sadaļā “Kontakti”

Apdrošināšanas noteikumi

 

PDF E - doc*
Nelaimes gadījumu apdrošināšanas noteikumi
Noteikumi Nr.8-2
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 26.09.2017.)
 
 + Pielikumi:    
Noteikumu Nr.8-2 Pielikums Nr.1 
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar traumu”
 
Noteikumu Nr.8-2 Pielikums Nr.2 
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar traumu”
 
Noteikumu Nr.8-2 Pielikums Nr.3
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar darbspējas zaudējumu”
 
Noteikumu Nr.8-2 Pielikums Nr.4
“Kritisko slimību apdrošināšanas noteikumi”
 
Noteikumi Nr.8.1
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.12.2013.)
 + Pielikumi:    
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.1 “Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”  
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.2
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.3
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.4
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumā gūto sakropļojumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.5
“Apdrošināšanas atlīdzības apmērs saistībā ar nelaimes gadījumā gūto sakropļojumu”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.6
“Kritisko slimību apdrošināšanas noteikumi”
 
Noteikumu Nr.8.1 Pielikums Nr.7
“Nelaimes gadījumu sekas, kuru gadījumā Apdrošinātajam pienākas Medicīnisko izdevumu, Dienas naudas, Slimnīcas naudas, Konfekšu apmaksas un privātskolotāja izdevumu atlīdzība”
 
Vispārējie apdrošināšanas noteikumi    
Noteikumi Nr.4
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)
Noteikumi Nr.3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot ChromeFirefoxSafari vai Opera interneta pārlūkus).

Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments

  PDF E-doc*
Apdrošināšanas produkta informācijas dokuments


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).