Gaisa kuģu apkalpes nelaimes gadījumu apdrošināšana

Lai cik skaisti skati nepaveras, baudot lidojumus ar dažādiem lidaparātiem – lidmašīnām, helikopteriem, planieriem, deltaplāniem, paraplāniem, dirižabliem un gaisa baloniem, lidaparātu vadīšana ir paaugstināta riska nodarbošanās. Tāpēc iesakām apdrošināties pret iespējamiem nelaimes gadījumiem, kas var rasties gan lidaparāta iedarbināšanas, ieskrējiena, gaisā atrašanās vai piezemēšanās brīdī.

Vēlos saņemt piedāvājumu polises iegādei:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Autentifikācijas pārbaude:


Kāpēc izvēlēties BTA Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanu?

Mūsu priekšrocības:

 • piedāvājam individuāli pieeju katram klientam;
 • vari izvēlēties, pret kādiem riskiem apdrošināties, un noteikt vēlamo apdrošinājuma summu;
 • apdrošinot ekipāžas locekļus un citus darbiniekus, apdrošināšanas aizsardzības darbība var tikt noteikta ne tikai lidojuma laikā, bet arī lidaparāta apkopes laikā;
 • iegādājoties Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanu, uzņēmums var izmantot nodokļu atvieglojumus..

Kādus nodokļu atvieglojumus uzņēmums var saņemt?

Iegādājoties Darbinieku veselības apdrošināšanu, uzņēmums saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem var saņemt šādus nodokļu atvieglojumus:

 • apdrošināšanas prēmija netiek aplikta ar uzņēmuma ienākuma nodokli jeb uzņēmuma peļņu drīkst samazināt par apdrošināšanas prēmiju maksājumiem;
 • apdrošināšanas prēmijas maksājums nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamais ienākumu avots, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada bruto algas un nepārsniedz 426,86 eiro;
 • Sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektā netiek ietvertas apdrošināšanas prēmijas, ja apdrošināšanas prēmija nepārsniedz 10 % no apdrošinātā gada ienākumiem un nepārsniedz 426,86 eiro.

Kādas personas tiek uzskatītas par gaisa kuģa apkalpes locekļiem?

Par gaisa kuģa apkalpes locekļiem tiek uzskatītas šādas personas:

 • pilots,
 • ekipāžas loceklis,
 • students – pilots,
 • pilots – instruktors,
 • bortmehāniķi, tehniķi.

Pret kādiem riskiem var apdrošināties?

   
Nāve
Ja nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies gaisa kuģa apkalpes locekļa nāve, izmaksāsim atlīdzību 100% apmērā no apdrošinājuma summas. 
Invaliditāte
Ja notikuša nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanas līguma darbības laikā vai viena gada laikā pēc nelaimes gadījuma iestāsies gaisa kuģa apkalpes locekļa invaliditāte izmaksāsim atlīdzību līdz 100% apmērā no apdrošinājuma summas atkarībā no piešķirtās invaliditātes grupas.  
Traumas
Izmaksāsim atlīdzību par nelaimes gadījumā gūtajām traumām (viens vai vairāki kaulu lūzumi, mežģījumi, apdegumu, apsaldējumu vai ievainojumu izraisītas sekas, akūtas saindēšanās ar ķīmiskām vai toksiskām vielām izraisītas sekas) atkarībā no gūto traumu smaguma pakāpes.
Ārstēšanās izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta sniegtajām un nozīmētajām ārstniecības manipulācijām, kas saistītas ar ambulatoro vai stacionāro ārstēšanu. Tiek atlīdzināti tikai tādi izdevumi par medicīniskajiem pakalpojumiem, kas saņemti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs. 
Medikamenti un pārsiešanas materiāli
Atlīdzinām izdevumus par ārstējošā ārsta nozīmēto medikamentu un pārsiešanas materiālu iegādi, kas pirkti Latvijas Republikas ārstniecības iestāžu, uzņēmumu un prakšu reģistrā reģistrētajās ārstniecības iestādēs vai Latvijas Republikas teritorijā atrodošās aptiekās.
Transportēšanas izdevumi
Atlīdzinām izdevumus par medicīnisko transportu no negadījuma vietas līdz tuvākajai ārstniecības iestādei, kurā tiek sniegta pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Dienas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru darba nespējas darba dienu, ja nelaimes gadījuma rezultātā darba nespēja ilgs ilgāk nekā septiņas darba dienas.
Slimnīcas nauda
Atlīdzināsim izdevumus apdrošināšanas līgumā noteiktā apmērā par katru diennakts stacionārā pavadīto dienu, ja ārstēšanās stacionārā ilgs ilgāk nekā 24 stundas pēc kārtas.

Kāda ir polises darbības teritorija un darbības laiks?

Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises darbības teritoriju piedāvājam noteikt atbilstoši vēlmēm:

 • Latvija,
 • Eiropa,
 • citu valstu teritorijas, saskaņojot ar BTA.

Tomēr ņem vērā, ka, dodoties uz ārvalstīm, ir nepieciešama arī Ceļojumu apdrošināšana. Gadījumā, ja gūsi traumu negadījumā ārvalstīs, Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros saņemsi kompensāciju atbilstoši gūtās traumas smagumam, bet izdevumi par ārvalstīs saņemto medicīnisko palīdzību tiks segti tikai tādā gadījumā, ja būsi iegādājies Ceļojumu apdrošināšanas polisi. Gaisa apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanas ietvaros tiek segti izdevumi tikai par Latvijas Republikas teritorijā saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

Polises iegādes veidi

Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi vari iegādāties šādos veidos:

 • aizpildot pieteikuma formu BTA mājaslapā, ar Tevi sazināsies BTA speciālists, kurš, noskaidrojot detalizētu nepieciešamo informāciju, sagatavos apdrošināšanas piedāvājumu un nosūtīs to uz Tavu norādīto e-pasta adresi;
 • zvanot uz BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12. Zvana laikā iespējams arī uzreiz norēķināties par apdrošināšanas polisi;
 • apmeklējot klātienē BTA Klientu apkalpošanas centru;
 • sazinoties ar BTA aģentiem, apdrošināšanas brokeriem.

Kā saņemt papildu informāciju?

Ja vēlies iegūt papildu informāciju par Gaisa kuģu apkalpes locekļu nelaimes gadījumu apdrošināšanu, sazinies ar BTA Klientu atbalsta dienestu pa tālruni 26 12 12 12 vai jebkurā citā no sev ērtākiem saziņas veidiem. Citas saziņas veidu iespējas skati sadaļā “Kontakti"

Apdrošināšanas noteikumi

Vispārējie apdrošināšanas noteikumi PDF E-doc*
Noteikumi Nr.4
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 18.03.2019.)
Noteikumi Nr. 3
(redakcija spēkā polisēm, kas izsniegtas no 13.12.2011.)


* Elektroniski parakstītos dokumentus *.edoc Jūs varat atvērt, izmantojot eparaksts.lv interneta vietnē pieejamo veidni. Pirms pārbaudes nepieciešamo dokumentu saglabājiet savā datorā (veicot šīs darbības, iesakām izmantot Chrome, Firefox, Safari vai Opera interneta pārlūkus).