Ziemas prieku baudītāji savainojumus gūst retāk nekā vasarā, taču smagākus

19.12.2017

Līdz ar skolēnu brīvdienu sākšanos un meteorologu solīto aukstumu janvāra pirmajās dienās, sarosījušies ziemas aktīvās atpūtas cienītāji, kas sola darbu traumatologiem un papildu izdevumus pašiem cietušajiem. Lai arī ziemā kopumā savainojumi tiek gūti retāk nekā vasarā, parasti tie ir smagāki un prasa ilgstošu ārstēšanos, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) apkopotie dati.

 

Iepriekšējā ziemā BTA saņēma 837 atlīdzību pieteikums par aktīvā atpūtā gūtiem savainojumiem, no kuriem 70% gūtās traumas bija smagas. To vidū visvairāk bija kaulu lūzumi – 80%, saišu plīsumi – 10%, galvas traumas, smadzeņu satricinājums – 5% un pirkstu amputācijas vai grieztas brūces – 5%. Šādu savainojumu sadziedēšana var aizņemt pat pāris mēnešus un operācijas veikšanas gadījumā var radīt pat vairāk nekā 3000 eiro lielus izdevumus. Lielākais BTA apdrošinātais ārstēšanās gadījums pagājušajā ziemā bija uz slidenas ietves krituša klienta gūta trauma – augšstilba cīpslas plīsums ar traumatisku neirītu, par ko BTA izmaksāja teju 7000 eiro.

 

«Tā kā pēdējos gados ziemas Latvijā bijušas diezgan īsas, aktīvās atpūtas cienītājiem ir diezgan maz iespēju atgūt un noslīpēt vasarā zudušās iemaņas slēpošanā, snovbordā vai slidošanā. Taču tiklīdz ir atbilstoši laika apstākļi, gribas tos pilnvērtīgi izmantot un mesties ziemas prieku baudīšanā. Tas nereti noved pie savu spēku pārvērtēšanas un nopietniem savainojumiem. Tādēļ sākumā būtu ieteicams atjaunot iemaņas lēnām un nesteidzīgi, sarūpēt kvalitatīvu drošības ekipējumu un pirms došanās uz izklaides vietu noteikti apdrošināties. Ja nu notiek ļaunākais, apdrošināšanas polise palīdzēs mazināt finansiālo triecienu,» iesaka BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Lai ziemas izklaide sagādātu prieku, jāpatur prātā vairākus svarīgus nosacījumus. Pirmkārt, vienmēr ievērot trases, slidotavas vai citas atpūtas vietas lietošanas drošības noteikumus. Otrkārt, valkāt atbilstošu ekipējumu, kas samazina traumu gūšanas risku. Treškārt, aktīvās atpūtas laikā nebūt alkohola reibumā, jo grādīgie dzērieni ne vien palēnina reakciju un līdz ar to manevrēt spēju, bet arī var kļūt par iemeslu apdrošināšanas atlīdzības izmaksāšanas atteikumam. Ir svarīgi, atrodoties aktīvo atpūtu vietās, pieskatīt bērnus un citus tuviniekus, lai savainošanās gadījumā nekavējoties varētu doties palīgā. BTA atgādina, katram aktīvās atpūtas cienītājam, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, ir jāspēj adekvāti novērtēt savu fizisko sagatavotību un iemaņas, kā arī pirmajās sportošanas reizēs nesteidzīgi atsvaidzināt iemaņas, pakāpeniski kāpinot ātrumu un slodzi.

 

Ziemas prieku cienītājiem piemērotākā ir Aktīvās atpūtas polise, kas gadā maksā vien dažus desmitus eiro, taču apdrošina kā pašu, tā sporta inventāru un civiltiesisko atbildību. Tā ir īpaši noderīga, ja uz kalna sanāk uzskriet virsū kādam citam slēpotājam un savainot viņu, vai arī salauzt viņu inventāru. Pašam apdrošinātajam polise sedz medicīniskos izdevumus visā Baltijā, invaliditātes iestāšanos un nāves gadījumus, inventāra bojājumus, zādzību un pilnīgu bojāeju.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv