VIG kļūst par vienīgo BTA akcionāru

29.10.2020

Viens no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā "Vienna Insurance Group AG" (turpmāk – VIG) ir kļuvis par 100% AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) balsstiesīgo akciju īpašnieku.

 

 

Saskatot pozitīvas tendences un perspektīvas Baltijas apdrošināšanas tirgū, VIG pieņēma lēmumu veikt 100% BTA akciju iegādi, lai nostiprinātu savas pozīcijas. Līdz ar šo lēmumu VIG iegūst pilnīgu kontroli pār BTA darbību visā Baltijā.

 

 

Par VIG

“Vienna Insurance Group AG” (Wiener Versicherung Gruppe) ir vadošā apdrošināšanas sabiedrība Austrijā un Centrāleiropā un Austrumeiropā. Apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 30 valstīs veido Grupu ar senajām tradīcijām, stiprajiem zīmoliem un ciešām attiecībām ar klientiem. Vairāk nekā 25 000 darbinieku “Vienna Insurance Group AG” rūpējas par vairāk nekā 22 miljonu klientu ikdienas vajadzībām. “Vienna Insurance Group AG” akcijas kotējas Vīnes biržā kopš 1994. gada, un grupa ir ieguvusi starptautiski atzītas „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas A+ novērtējumu ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group AG” ir vadošā Vīnes biržas indeksa ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums. “Vienna Insurance Group AG” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group AG” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group AG” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv